برای مدیران ضروری است که بدانند کارکنانشان از آنها و سازمان چه انتظاراتی دارند.

بیایید دریابیم که یک کارمند از مدیران و مافوق خود چه انتظاراتی دارد:

هر فردی تشنه شناسایی است. یک مدیر باید زحمات کارمندان را تصدیق کند و در مقابل دیگران از آنها قدردانی کند. به این ترتیب، کارکنان برای ارائه نتایج بهتر و همچنین احساس دلبستگی به سازمان احساس انگیزه می کنند. هر کارمندی از مدیرش انتظار دارد که در مقابل سایر اعضای تیم از او تعریف و تمجید کند. به آنها اعتبار لازم را بدهید. به آنها احساس مهم بودن بدهید. نام آنها را روی تابلوهای اعلانات قرار دهید و به آنها پاداش مناسب بدهید. پول یک عامل انگیزشی قوی برای کارکنان است.

هر کارمندی از مافوقش انتظار دارد که با او مودب رفتار کنند . هرگز سر اعضای تیم خود فریاد نزنید. رئیس بودن به شما این اختیار را نمی دهد که با زیردستان خود بی ادب باشید. به مشکلات آنها گوش فرا دهید و در صورت امکان به آنها کمک کنید.

کارکنان از مدیران خود انتظار دارند که به عنوان یک ستون حمایتی قوی برای آنها عمل کنند. به عنوان یک مدیر، باید تحت هر شرایطی در کنار اعضای تیم خود بایستید. به من اعتماد کنید، اگر کارمندان مافوق در کنار آنها بنشینند و در کارشان به آنها کمک کنند، احساس خوشحالی می کنند. به آنها انگیزه دهید تا ایده های نوآورانه و راه حل های بهبود ارائه دهند. به آنها کمک کنید روز خود را برنامه ریزی کنند. کارکنان انتظار راهنمایی و راهنمایی شما را دارند. شما باید یک رهبر قوی باشید که بتواند به اعضای تیم خود جهت دهد. به آنها کمک کنید تا به اهداف خود برسند و وظایف خود را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام دهند. به آنها بازخورد صادقانه بدهید. به آنها تکنیک‌های جدید پیشنهاد دهید، استراتژی‌هایی که نه تنها در شغل فعلی‌شان بلکه در تکالیف آینده‌شان نیز کمک می‌کند.

کارمندان از مدیران خود انتظار دارند که الگوی آنها باشند . شما باید منبع الهام قوی برای آنها باشید. اعضای تیم شما قطعا از استایل شما کپی می کنند، بنابراین مراقب لباس هایی که در محل کار می پوشید باشید. یک سبک منحصر به فرد برای خود ایجاد کنید.

از دادن مسئولیت‌های اضافی به کارکنان دریغ نکنید، مشروط بر اینکه احساس کنید او قادر به انجام یک کار خاص است. آنها را برای پروژه های مختلف پاسخگو کنید. به آنها فرصت هایی بدهید که به آنها فرصتی می دهد تا استعداد و خلاقیت خود را نشان دهند. مشکلات زمانی به وجود می آیند که کارمندان شروع به برخورد با کار به عنوان یک منبع بار صرف کنند. کارمندان وقتی چیز جدیدی برای کار ندارند احساس ناامیدی می کنند.

کارکنان از مدیران انتظار دارند که با آنها تعامل داشته باشند. هیچ کس دوست ندارد در سازمانی کار کند که در آن نیاز به کسب مجوز برای صحبت با روسای گزارشگر خود دارد. اگر رئیستان روز تولدتان را به شما تبریک نگوید چه احساسی خواهید داشت؟ بله، کارمندان انتظار دارند روسای گزارشگرشان حداقل در روزهای خاصشان برایشان آرزو کنند. با لبخند از کارمندان خود استقبال کنید.

با کارمندان خود شفاف باشید . با آنها خیلی سفت و سخت رفتار نکنید. به آنها آزادی و آزادی بدهید تا خودشان تصمیم بگیرند. باور کن؛ اگر مجبور شوند برای همه چیز تأییدیه بگیرند، کار آسیب خواهد دید. برای هر چیز کوچکی دنبال زندگی آنها نباشید. از آنها نخواهید که در هر ایمیل شما را در جریان نگه دارند. اجازه دهید موقعیت ها را خودشان مدیریت کنند. به آنها آزادی بدهید تا به روش خودشان کار کنند.

با کارمندان خود به عنوان یکی رفتار کنید. هرگز اعضای تیم خود را مسخره نکنید.

کارکنان انتظار دارند حقوقشان به موقع آزاد شود. هرگز حقوق یا مشوق های آنها را عقب نگذارید. صورتحساب هایشان را به موقع امضاء کنند و توضیحات بی مورد نپرسند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =