این ماژول موضوعات مرتبط با مدیریت جبران خسارت را پوشش داده است و موضوع را از دیدگاه های مختلف مورد بحث قرار داده است. برای بستن ماژول مدیریت غرامت، در اینجا برخی از افکار در مورد اینکه جهان شرکت ها در سراسر جهان در چارچوب بحران اقتصادی جهانی در حال انجام است و چگونه شرکت ها نیازهای کارکنان خود را برطرف می کنند، آورده شده است.

علاوه بر این، جهانی شدن یک “دهکده جهانی” ایجاد کرده است که در آن مردم در نقاط مختلف جهان نه تنها می توانند در زنجیره تامین جهانی شرکت کنند، بلکه در شگفتی های تبادل فرهنگی و همسان سازی نیز سهیم هستند. این امر ارزش‌های آرزویی را در میان بخش‌های بزرگی از مردم در کشورهای در حال توسعه ایجاد کرده است که اکنون خواهان غرامت بهتر در مقایسه با همتایان خود در اقتصادهای پیشرفته غرب هستند.

از این رو، شرکت‌ها باید از پیچیدگی‌های این موضوع آگاه باشند که با در نظر گرفتن همه عوامل، چه میزان غرامت و به چه شکلی باید به کارکنان پرداخت شود.

با توجه به این واقعیت که اکثر شرکت‌های غرب به کشورهایی مانند چین و هند برون‌سپاری می‌کنند، زیرا مزیت‌های هزینه‌ای دارند که دستمزدهای پایین‌تر در این کشورها موجب صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌شود، محاسبه تقاضای دستمزد بالاتر و برابری دستمزد که به دلیل عوامل اقتصادی رخ می‌دهد، ممکن است مزیت را از بین ببرد. تا آنجا که به پدیده برون سپاری مربوط می شود، این کشورها از آن لذت می برند.

در این زمینه، شایان ذکر است که شرکت‌های بزرگ در سرتاسر جهان، بحران اقتصادی جهانی را احساس می‌کنند و این امر منجر به کاهش دستمزدها و همچنین افزایش کمتر کارکنان در دو سال گذشته شده است. از این رو، چالش اضافی برای راضی نگه داشتن نیروی کار در این مواقع غم انگیز چیزی است که مدیران منابع انسانی نیز باید در نظر داشته باشند.

نیروی کار جهانی شده که در زنجیره تامین جهانی شرکت می‌کند، مجموعه چالش‌های خاص خود را ایجاد می‌کند و به بسیاری از مهاجران خارج‌شده «مبلغ هزینه‌های سختی» پرداخت می‌شود تا آنها را به کار در خارج از کشور در کشورهای در حال توسعه ترغیب کند . علاوه بر این، نیروی کار بومی در این شرکت‌های فراملیتی دستمزد بالاتری نسبت به کارگران متوسط ​​در کشورهایشان دریافت می‌کنند که منجر به تنش‌های قومیتی و تقاضا برای گنجاندن کارگران کمتر واجد شرایط می‌شود. همه این عوامل باید توسط مدیران شرکت ها در هنگام تصمیم گیری در مورد غرامت مورد توجه قرار گیرد.

در نهایت، پدیده واقعی فرسایش ناشی از غرامت ضعیف همچنان درگیر شرکت‌ها است و چالش حفظ کارگران با کیفیت در حالی که تعدیل کارکنان ضعیف برای شرکت‌ها ضروری است. از این رو، مدیریت جبران خسارت جنبه هایی غیر از مواردی دارد که تاکنون در این ماژول مورد بحث قرار گرفت و این مقاله قصد دارد برخی از آنها را برجسته کند. امید است که اقتصاد جهانی به سرعت بهبود یابد و سال‌های رونق که در آن کارگران و شرکت‌ها از همکاری با یکدیگر خوشحال بودند، به نفع همه باشد.

بدون نظر

پاسخ دهید