ارتباط و ترغیب مصرف کننده

ارتباط و متقاعدسازی مصرف کننده بخش اساسی هر استراتژی بازاریابی است. در واقع، این نقطه شروع همه پیشرفت‌ها است، زیرا صدای مصرف‌کننده داده‌هایی را در اختیار شرکت‌ها قرار می‌دهد، مانند اینکه کجا کمبود دارند و چه کاری می‌توانند برای بهبود محصول یا خدمات انجام دهند.

آیا همه شرکت ها به صدای مصرف کننده گوش می دهند؟ نه واقعا. فقط آنهایی هستند که فرآیند ارتباط موثر مصرف کننده را در جای خود دارند که واقعاً قادر به تمرکز بر نیازهای مصرف کننده هستند. آیا شما یکی از آنها هستید؟ اجازه دهید نگاهی به فرآیند ارتباط مصرف کننده در Suntory بیندازیم تا فرآیند ارتباط با مصرف کننده را درک کنیم.

ارتباط و ترغیب مصرف کننده
این شرکت یک مرکز مشتری راه اندازی کرده است که تمام سوالات، شکایات و پیشنهادات مشتریان را پاسخ می دهد. اگرچه به اکثر سوالات پاسخ داده می شود، اما صدای مشتریان به بخش های مرتبط شرکت ارسال می شود. این بخش ها شکاف بین نیازهای مشتری و محصولات و خدمات را تجزیه و تحلیل می کنند. پس از انجام این کار، بهبود کیفیت پیشنهاد می شود و توسعه محصول مطابق با خواسته های مشتری صورت می گیرد.

ارتباطات مصرف کننده باید به طور مؤثر مورد استفاده قرار گیرد تا حداکثر سود را برای شرکت به ارمغان آورد. حتما فکر میکنی چطوری اجازه دهید چند راه را بررسی کنیم که به شما کمک می کند حتی در شرایط رکود به طور موثر بازاریابی کنید.

 

  1. وقتی اقتصاد در حال تغییر است، دریافت بازخورد از مشتری اهمیت بیشتری پیدا می کند. این ایده خوبی نیست که صندوق ورودی و موبایل خود را با پیام های تبلیغاتی پر کنید. علاوه بر این، می توانید از نظرسنجی های آنلاین استفاده کنید تا بفهمید آنها چگونه فکر می کنند و چه می خواهند. سپس می‌توانید در استراتژی‌ها، فرآیندها و غیره تغییراتی ایجاد کنید تا محصول مورد نظر مصرف‌کنندگان را ارائه دهید. 

     

  2. فقط مهم نیست که اطلاعات را به مصرف کنندگان خود بدهید. گفت و گوی گهگاهی با آنها نیز مهم است. می توانید از خبرنامه های ایمیل مارکتینگ برای دعوت از آنها برای چنین مکالماتی استفاده کنید. جدا از درک نگرانی های آنها، نشان دادن اینکه به مصرف کنندگان خود اهمیت می دهید نیز بسیار مهم است. این پیامدهای گسترده ای خواهد داشت و برای تصویر شرکت شما مفید خواهد بود. 

     

  3. یک رویداد را با یک کسب و کار محلی دیگر برگزار کنید. این تصویر محصول شما را به شیوه ای مثبت برجسته می کند. این نوعی فعالیت ایجاد ارتباط با مشتری است که در آن شما رو در رو با مصرف کننده تعامل می کنید و تخصص خود را به او نشان می دهید. 

     

  4. مصرف کنندگان این روزها بیشتر و بیشتر از محیط زیست آگاه می شوند. هر چیزی بر خلاف محیط زیست شما را در وضعیت بدی قرار می دهد. بنابراین تمرکز کنید که محصول یا خدمات شما از تمام استانداردهای سازگار با محیط زیست پیروی کند. همچنین می توانید نگرانی خود را با همکاری با خیریه محلی و مشارکت دادن مصرف کنندگان خود در این رویداد نشان دهید. 

از نکات فوق می توان برای ترغیب مصرف کننده نیز استفاده کرد. جلسات حضوری در ترغیب افراد به خرید وسایل شما موثرتر است. مردم می توانند به راحتی قضاوت کنند که آیا آنچه شما می گویید محتوایی دارد یا خیر. بنابراین، بهترین سطح خود را به کار بگیرید تا تصویر مثبت محصول خود را به شکلی مثبت به تصویر بکشید. هنگامی که جوهر ارتباط مصرف کننده را یاد گرفتید، دیگر لازم نیست به گذشته نگاه کنید.

بدون نظر

پاسخ دهید