تفاوت بین یک تیم و یک تیم با عملکرد بالا

یک تیم متشکل از دو یا بیش از دو نفر است که برای دستیابی به یک هدف یا یک هدف مشترک گروه بندی شده اند. از سوی دیگر، تیم‌های با عملکرد بالا از نظر رویکردی تمرکز بیشتری دارند و بهتر از تیم‌های کاری معمولی هستند. اعضای یک کار تیمی با کارایی بالا برای دستیابی به هم افزایی در نتایج کسب و کار و دستیابی به نتایج قابل اندازه گیری با همسو کردن همه منابع.

تیم‌های با عملکرد بالا، توسعه‌ای از تیم‌های معمولی هستند که احساس تعهد بالاتری نسبت به اهداف یا اهداف متقابل دارند که وجود یک گروه را مشخص می‌کند. در یک تیم با عملکرد بالا، هر یک از اعضای تیم نقش یک شریک را در دستیابی به نتایج برجسته و قابل اندازه گیری ایفا می کند. تیم‌های با عملکرد بالا نسبت به تیم‌های معمولی مزایای قابل‌توجهی ارائه می‌کنند، زیرا تمرکز بر مسئولیت‌پذیری‌های متقابل است، انتظارات نقش به وضوح تعریف شده‌اند و اعضا می‌توانند ایده‌ها را خلاقانه به اشتراک بگذارند. برخی از ویژگی های حیاتی یک تیم با عملکرد بالا که آنها را از یک تیم معمولی متمایز می کند عبارتند از:

 

 1. احساس تعهد بیشتر نسبت به هدف یا اهداف . تیم‌های با عملکرد بالا دارای یک مأموریت کاملاً مشخص هستند که سپس به اهداف عملکرد قابل دستیابی برای هر یک از اعضای تیم تقسیم می‌شود که ملزم به دنبال کردن آن هستند. هدف تیم های با کارایی بالا تحقق اهداف خارق العاده است و بیشتر به چشم انداز متعهد هستند. 

   

 2. تیم‌های با عملکرد بالا در مقایسه با تیم‌های معمولی، اهداف عملکردی نسبتاً تهاجمی‌تر و بلندپروازانه‌تری را برای اعضای تیم ایجاد می‌کنند. همه اعضای تیم برای ارائه برتری در عملکرد با دستیابی به اهداف چالش برانگیز انگیزه دارند و اشتیاق عمیق تری برای دستیابی به ماموریت به طور جمعی دارند. 

   

 3. اعضای یک تیم با کارایی بالا برای کشف رویکردهای کاری جدیدتر، اصول و شیوه ها برای تحقق معیارهای عملکرد برتر در محل کار، با هم همکاری می کنند. رویکردهای کاری در مورد نکات زیر وضوح ارائه می کنند: 

   

  • قوانین تصمیم گیری در تیم 

    

  • رویکردهای حل خلاقانه مسئله در گروه 

    

  • تعیین استانداردهای کاری و مقررات منطبق با استانداردهای صنعت. 

    

  • برجسته کردن روش های برگزاری جلسات تیمی و ارتباط برای اطمینان از گفتگو و هماهنگی سالم بین اعضای تیم. 

    

  • ایجاد فرآیندها از مرحله آغاز تا پایان برای تکمیل وظایف. 

   

 4. در تیم های با عملکرد بالا، همه اعضای تیم به صورت فردی و مشترک برای تحقق هدف یا هدف مشترک پاسخگو هستند. اعضای تیم جدا از تمرکز بر نقش‌ها و مسئولیت‌های فردی، مسئولیت جمعی را در قبال نتایج تیم اعم از موفقیت یا شکست می‌پذیرند. 

   

 5. تیم های با کارایی بالا یک چارچوب ارتباطی شفاف و بازتر دارند. اعضا در یک ارتباط مکرر برای کشف راه‌های جدیدتر یا بهبودیافته‌تر برای رسیدن به اهداف، حل اختلافات از طریق مشارکت در حل مشکلات مشترک و به اشتراک گذاشتن تجربیات غیررسمی شرکت می‌کنند. 

   

 6. تیم های با کارایی بالا، تعارضات را به صورت دوستانه و سازنده حل می کنند . اعضای تیم بر استخراج ارزش افزوده از تفاوت ها و رسیدن به تصمیمات بهتر تمرکز می کنند. آنها با تغییر تمرکز خود از نقاط مختلف به احتمالات، تضادها را به فرصت تبدیل می کنند، که می توان با ایجاد شایستگی های مشترک و حل تفاوت ها از آنها بهره برد. 

   

 7. اعضای تیم های با کارایی بالا حس رفاقت و احترام متقابل بسیار بالایی نسبت به یکدیگر دارند. 

   

 8. اعضای تیم تیم‌های با کارایی بالا مجموعه‌های مهارت‌های تکمیلی را برای پاسخگویی مؤثر به چالش‌ها و خواسته‌های مربوط به وظایف به اشتراک می‌گذارند . با شایستگی های سازگار یا مشارکتی، اعضای تیم به معیارهای عملکرد بیشتری در محل کار دست می یابند و نتایج برجسته و همچنین قابل اندازه گیری را ارائه می دهند. در مورد تیم های متوسط، دامنه کار برای هر یک از اعضای تیم به طور محدود تعریف شده است و به مهارت ها یا شایستگی های تخصصی اهمیت داده می شود. اما اعضای تیم‌های با عملکرد بالا معمولاً دارای مهارت‌های چندگانه و مکمل با تمرکز بر اهداف یا اهداف گسترده‌تر هستند که بر رشد و سودآوری سازمان تأثیر می‌گذارد. 

   

 9. رهبری مشترک یکی دیگر از ویژگی های حیاتی یک تیم با عملکرد بالا است . رهبری مشترک اعضای تیم را برای ارائه نتایج استثنایی در محل کار و دستیابی به هم افزایی در نتایج با همکاری مشترک با اعضای تیم نیرو می بخشد. 

   

 10. جهت گیری عملکرد یا ابتکار شخصی تمرکز اصلی تیم های با عملکرد بالا است . هر یک از اعضای تیم با نشان دادن عملکرد استثنایی در کار در جهت ارائه بهترین ها تلاش می کند که به نوبه خود به تحقق ماموریت تیم یا اهداف سازمانی کمک می کند. اعضای تیم برای انجام ابتکارات فردی در چارچوب قوانین از پیش تعریف شده تیم، قدرت و انگیزه دارند. 

   

 11. تیم های با عملکرد بالا در یک محیط مشاوره ای و حمایتی بهترین عملکرد را دارند . سطح بسیار بالایی از ابتکار، به اشتراک گذاری ایده ها و انسجام بین اعضای تیم وجود دارد. اعضای یک تیم با عملکرد بالا به عنوان شرکای تجاری بازی می کنند و از درجه بالاتری از انعطاف پذیری برای دستیابی به اهداف کاری برخوردار هستند. کل برنامه ریزی و هماهنگی به جای اینکه به طور انحصاری توسط یک رهبر انجام شود، توسط اعضای تیم به صورت جمعی انجام می شود. اما در مورد تیم های متوسط، مسئولیت برنامه ریزی و هماهنگی صرفاً بر عهده رهبر است و اعضای تیم طبق دستورات و دستورالعمل های رهبر عمل می کنند. رهبر چشم انداز و نقشه راه استراتژیک را برای اعضای تیم در مورد تیم های متوسط ​​ایجاد می کند. 

   

 12. تیم‌های معمولی کاملاً به صورت داخلی متمرکز هستند در حالی که تیم‌های با عملکرد بالا بیشتر بر اهداف یا اهداف گسترده‌تر سازمان تمرکز می‌کنند. اهداف صرفاً بخش محور نیستند، بلکه سازمان محور هستند. 

ایجاد تیم هایی با عملکرد بالا با تمام ویژگی های ذکر شده در بالا کار آسانی نیست. برای ایجاد فرهنگ کاری با عملکرد بالا و ایجاد تیم های با عملکرد بالا، مراحل زیر لازم است:

 

 • ایجاد انگیزه و اهداف چالش برانگیز مرتبط با عملکرد برای اعضای تیم، به ویژه زمانی که اعضا دارای انگیزه پیشرفت بالایی هستند. 

   

 • شایستگی های رهبری شخصی را توسعه دهید و ابتکار فردی را تشویق کنید. 

   

 • استخدام ترکیب مناسبی از استعدادها با ترکیبی حیاتی از مهارت ها و توانایی ها. 

   

 • اهمیت دادن به نیازهای آموزشی و توسعه اعضای تیم به منظور کشف روش های نوآورانه و رویکردهای کاری جدیدتر برای دستیابی به اهداف تیم. 

بدون نظر

پاسخ دهید