مهارت های رهبری موثر – آنچه برای یک رهبر موثر لازم است

چه کسی یک رهبر است – یک رهبر قوی کسی است که از قبل فکر می کند و برنامه ریزی می کند. او آماده راه حل است و نبض کارمندانش را درک می کند. با این حال، یک رهبر باید چه مهارت هایی داشته باشد تا بتواند کار خود را به خوبی انجام دهد؟

بخوانید تا بدانید حتی شما چگونه می توانید یک رهبر موثر باشید…

بر زمان خود مسلط شوید: رهبران مؤثر همیشه در موقعیتی خواهند بود که زمان خود را به خوبی مدیریت کنند. آنها می دانند که چگونه لیست فعالیت ها / وظایف معلق را اولویت بندی کنند. مهمتر از همه – آنها تفاوت بین “فوری” و “مهم” را می دانند. به یاد داشته باشید، هر چیزی که فوری است مهم نیست. همچنین، هر چیزی که مهم است فوری نیست.
سؤال بپرسید: رهبران سؤالاتی می پرسند که به آنها کمک می کند سهم کارکنان را در سازمان ارزیابی کنند و همچنین به کارکنان کمک می کند تا درک کنند که چگونه می توانند در اهداف سازمانی مشارکت بهتری داشته باشند. یک رهبر باید از کارمندان خود بپرسد – وظیفه ای که انجام می دهند، آیا احساس می کنند وظیفه آنها با تصویر بزرگ مرتبط است و آیا چیزی مانع عملکرد آنها می شود؟
ایجاد تعادل بین کار و زندگی: در دنیای امروزی که ساعات کار در حال افزایش است، یک رهبر موثر باید اطمینان حاصل کند که کارگرانش قادر به حفظ تعادل بین زندگی شخصی و حرفه ای خود هستند. رهبران مؤثر همیشه باید با خروج به موقع، پرهیز از جلسات در روزهای جمعه یا پایان روزهای کاری، عدم تماس با کارمندان در روز تعطیل، الگو باشند. به یاد داشته باشید، یک رهبر مؤثر تنها در صورتی پیروان مؤثری خواهد داشت که فرسوده نشوند یا احساس نکنند که کارشان زیاد است.
رشد حرفه ای کارکنان را مدیریت کنید: یک رهبر موثر همیشه همراه با کارمند خود یک برنامه توسعه شخصی [PDP] ترسیم می کند. او آموزش هایی را که کارمند باید طی کند را با در نظر گرفتن برنامه توسعه شخصی خود مشخص می کند. کارکنان احساس تشویق و ارزش خواهند کرد.
اجازه دهید کارمندانتان صحبت کنند: یک رهبر مؤثر باید شنونده خوبی باشد. یک “ساعت باز” با کارمندان خود داشته باشید و اجازه دهید آنها حرف دلشان را بزنند. با دانستن تعداد ایده های آنها شگفت زده خواهید شد. همیشه مانترا “سکوت طلایی است” را دنبال کنید و به آن ایمان داشته باشید. کارمندان شما احساس خواهند کرد که شنیده می شوند و همچنین راهی برای بیان افکار خود دارند.
تسهیل طوفان فکری… ایجاد ایده: رهبران موثر همیشه افراد را تشویق می کنند تا در یک اتاق دور هم جمع شوند و ایده هایی را برای حل یک مشکل خاص طوفان فکری کنند. به یاد داشته باشید، بحث‌ها همیشه سالم هستند و تقریباً در همه مواقع به ایجاد راه‌حل‌هایی نیز کمک می‌کنند که مورد توافق دوجانبه باشد.
استخر استعداد ایجاد کنید: رهبران باهوش همیشه برای هرگونه کمبود کارکنان آماده خواهند بود. آنها در صورت بروز هر شرایط بحرانی استخر استعداد خود را آماده خواهند کرد. آنها اطمینان حاصل می کنند که هر کارمند یک پشتیبان آموزش دیده / قابل آموزش داشته باشد.
شجاع باشید: به گفته پیتر دراکر، “هر وقت یک کسب و کار موفق می بینید، یک بار شخصی تصمیم شجاعانه ای گرفته است”. یک رهبر مؤثر همیشه آماده اتخاذ تصمیمات دشوار / شجاعانه در صورت لزوم خواهد بود.
صلاحیت داشته باشید: هنر “درخت کردن بوق خود بدون دمیدن آن” تعادل ظریفی است از نشان دادن “تخصص” و “اعتبار گرفتن” به گونه ای که مردم متوجه موفقیت خود شوند. و یکی از مطمئن ترین راه ها برای انجام آن، جشن گرفتن و جلب توجه به دستاوردهای تیم است. افراد را به خاطر کار خوب خود تحسین کنید، و وقتی این کار را انجام می دهید، دقیقاً چه چیزی را دوست دارید مشخص کنید. دست دادن ژستی است که به آنها نشان می دهد که واقعاً از مشارکت و موفقیت آنها خوشحال هستید. و بدین ترتیب، شایستگی خود را به عنوان یک رهبر ثابت خواهید کرد.
بصیر باشید: آنچه در آینده در انتظار شماست موضوعی جذاب است و جذابیت عرفانی دارد. این ویژگی اعتماد به نفس مطلق است و باید با احتیاط رفتار کرد. مهم است که اهداف را مشخص کنید، با نتایج و مزایای احتمالی، بدون دادن قول هایی که ممکن است نتوانید به آنها عمل کنید. یک رهبر موفق اهداف خود را می شناسد و بررسی می کند که آیا عملکرد و اهداف در تقارن هستند یا خیر.

بدون نظر

پاسخ دهید