رهبری در عصر دیجیتال و چرا رهبران معاصر باید بر این مهارت ها مسلط شوند

پایان فرماندهی و کنترل و سازمان های سلسله مراتبی از بالا به پایین

عصر دیجیتال به خوبی و واقعاً در راه است. در مقایسه با دوره های قبلی در تجارت و جامعه، عصر دیجیتال به مجموعه مهارت های جدیدی نیاز دارد و تسلط بر این ویژگی ها تعیین کننده موفقیت در انقلاب صنعتی چهارم در حال انجام است.

درست از پایان سلسله مراتب بالا به پایین تا نیاز به تسلط بر فناوری و برده نشدن آن، و همچنین ثابت ماندن و پیشرو بودن با ارزش‌ها، رهبری در دوران معاصر هر چیزی است جز راهپیمایی که نیازمند توجه بیشتر به جزئیات و توانایی است. برای دیدن تصویر بزرگ

برای شروع، شرکت های عصر دیجیتال شباهتی به هیچ یک از ساختارهای سازمانی قدیمی ندارند که معمولاً رهبران دستوراتی را صادر می کردند که سپس توسط مدیران در سلسله مراتب اجرا می شد و این نفوذ اقتدار رهبران را تقویت می کرد.

در مقابل، اکثر شرکت های عصر دیجیتال Flat هستند به این معنی که به جای یک سلسله مراتب سازمانی سفت و سخت، تیم های خودپایدار و خودکفا وجود دارند که اعضای آن قادر به تصمیم گیری به تنهایی هستند و تنها کاری که رهبران باید انجام دهند این است که یک موضوع را بیان کنند. چشم انداز و سپس آنها را در مسیری که مأموریت سازمانی ایجاب می کند هدایت کند.

چگونه روش‌های جدیدتر مانند چابک مهارت‌های رهبری جدیدتری را طلب می‌کنند؟

در مرحله بعد، روش‌ها و روش‌های جدیدتری برای کار وجود دارد که در متدولوژی‌های Shift to Agile دیده می‌شود. Agile با تیم‌های انعطاف‌پذیر و سازگار خود که در زمان واقعی به مشکلات نوظهور پاسخ می‌دهند و سپس پاسخ‌های خود را بر اساس آن ارائه می‌کنند، برای عصر دیجیتال ساخته شده است.

همانطور که فناوری‌های دیجیتالی که شرکت‌های عصر دیجیتال را نیرو می‌دهند، در زمان واقعی کار می‌کنند، تیم‌هایی که در تصمیم‌گیری مستقل هستند نیز همین کار را می‌کنند. در این زمینه، رهبران در عصر دیجیتال دیگر این تجمل را ندارند که زمان خود را برای پاسخ دادن و واکنش نشان دهند و بنابراین، مگر اینکه مشکلی وجود داشته باشد که نیاز به مداخلات سطح بالاتر داشته باشد، رهبران می توانند به سادگی به زیردستان خود اجازه دهند تا مشکلات را مدیریت کنند.

در عین حال، این بدان معنا نیست که رهبری منسوخ می‌شود و در عوض، آنچه رهبران عصر دیجیتال باید بر آن مسلط شوند، توانایی هدایت انرژی خود به سمت فعالیت‌های با ارزش افزوده بالاتر و اطمینان از حفظ توانایی دیدن تصویر بزرگ است. .

در واقع، Agile در شرکت‌های معاصر به رهبرانی نیاز دارد که بتوانند چشم‌اندازی را برای آینده بیان کنند، بدون اینکه ارزش‌ها و نیازهای سازمان‌های خود را در دنیای 24 ساعته و 7 روز هفته در زمان واقعی از دست بدهند.

اجتناب از دام فوریت: تسلط بر فناوری و برده نشدن آن

سومین مهارتی که رهبران عصر دیجیتال باید بر آن مسلط شوند مربوط به توانایی تسلط بر فناوری و عدم تبدیل شدن به بردگی آن است. با پخش رویدادهای رسانه های اجتماعی در زمان واقعی، رهبران نمی توانند راه خود را در پیچ و خم اضافه بار اطلاعات گم کنند و در عین حال نمی توانند چشم خود را از توپ دور کنند.

به عبارت دیگر، آنها باید به طور همزمان پاسخ دهند و در زمان واقعی بدون از دست دادن دیدگاه خود واکنش نشان دهند.

در واقع، وقتی همه چیز یکباره اتفاق می افتد، زندگی برای لحظه آسان است. با این حال، رهبری در مورد چشم انداز و تفکر و عمل بلندمدت است و از این رو، رهبران عصر دیجیتال باید مطمئن شوند که از منحنی فناوری جلوتر هستند بدون اینکه توسط آن مغرور شوند.

همانطور که قبلا ذکر شد، رهبران علاوه بر اجتناب از تله فوریتی که فناوری آنها را به آن سوق می دهد، باید ارزش هایی مانند انسان دوستی و دلسوز بودن نسبت به کارکنان خود را نیز حفظ کنند.

در واقع، توانایی پایدار ماندن شاید مهم‌ترین ویژگی است که رهبران در زمان کنونی باید به آن مسلط شوند تا بتوانند ارزش بلندمدت پایداری برای سازمان‌های خود ایجاد کنند و به نوبه خود، نسل بعدی رهبران را پرورش دهند.

چگونه Sundar Pitchai از گوگل رهبر ارزش تقلید در زمان حال است

با عطف به نمونه‌های معاصر رهبرانی که بر برخی از مهارت‌هایی که تاکنون در مورد آنها بحث شده است، تسلط پیدا کرده‌اند، ساندار پیچای از الفبا (گوگل) نمونه‌ای از رهبران روز مدرن است که در میدان مین پیچ و خم دیجیتال به روش‌هایی شایسته حرکت می‌کند. از تقلید

به عنوان مثال، هدایت گوگل پس از خروج بنیانگذاران نمادین آن به این معنی بود که پیچای باید دیدگاه منحصربه‌فرد خود را بیان می‌کرد و او این کار را به گونه‌ای انجام داده است که ارزش‌های اصلی و دیدگاه‌هایی را که گوگل بر اساس آن تأسیس شده است، رعایت کند. در عین حال، باید به کارمندان خود یک جهت جدید نیز بدهد.

علاوه بر این، ساندار پیچای ارزش‌هایی را که برای رهبری عصر دیجیتالی که خودش تبدیل به یک اتومات نمی‌شود لازم است را فراموش نکرده است و همان‌طور که از امتناع او از همکاری با پنتاگون در پروژه‌هایی که کارکنانش از آن ناراحت بودند، قابل مشاهده است. از جلو رهبری کرده است.

علاوه بر این، او همچنین در دعوت از همتایان خود در سایر شرکت‌های فناوری پیشرو است تا درباره نحوه استفاده از فناوری‌های جدیدتر مانند هوش مصنوعی برای منافع عمومی و نه در مواردی مانند تشخیص چهره برای کنترل جمعیت که در حال انجام است، تجدید نظر کنند. در چین و تا حدی هند.

نتیجه

در نهایت ، عصر دیجیتال نیازمند تمرکز شدید و سطوح بالای کار سخت است تا فقط در مسابقه باقی بمانید . مهارت‌هایی مانند Deep Work یا توانایی کار مولد بدون پرت شدن حواس پرت شدن توسط هیاهوی بی‌پایان دستگاه‌های دیجیتالی برای همه ما در زمان حاضر مورد نیاز است.

تسلط بر این مهارت چالش برانگیز است، اما یکی، بدون آن، ما نمی توانیم در محل کار انجام دهیم.

در نتیجه، وعده عصر دیجیتال تنها زمانی محقق می شود که رهبران خطرات آن را بشناسند و سپس بر اساس آن فکر و عمل کنند.

بدون نظر

پاسخ دهید