چگونه مدیریت زمان موثر را در محل کار تمرین کنیم

منظور از مدیریت زمان، اختصاص بازه های زمانی مشخص به فعالیت ها بر اساس اهمیت و فوریت آنها به منظور استفاده بهینه از زمان است.

به زبان عامیانه، مدیریت زمان چیزی نیست جز مدیریت زمان به خوبی و انجام کارها در زمانی که واقعاً باید انجام شوند.

هر سازمانی بر اساس ضرب الاجل کار می کند. یک فرد دائماً باید مراقب باشد تا تکالیف خود را در چارچوب زمانی مشخص به پایان برساند. برای کارمندان ضروری است که ارزش زمان را برای عملکرد خوب و ایجاد نشانی از خود در محل کار درک کنند.

چگونه مدیریت زمان موثر را در سازمان تمرین کنیم؟

 

  • اهداف خود را خوب بشناسید اگر اهداف در بازه زمانی تعیین شده غیرواقعی و غیرقابل دستیابی هستند، از صحبت با رئیس خود دریغ نکنید. همیشه بهتر است در مراحل اولیه در مورد مسائل بحث کنید تا اینکه بعداً یک رقم متأسفانه را کاهش دهید. وظایف را تنها زمانی بپذیرید که اعتماد به نفس داشته باشید. 
  • بحث در مورد کار با همکاران خود هیچ ضرری ندارد . شما نمی توانید تقریباً همه چیز را به تنهایی انجام دهید. کار را بین اعضای تیم خود توزیع کنید. این احمقانه است که بیش از حد خود را به دوش بکشید. فرد باید بار کاری خود را با دیگران به اشتراک بگذارد تا تکالیف را در چارچوب زمانی تعیین شده به پایان برساند. توانایی های خود را بشناسید. 
  • خودت را سازمان دهی کن در مورد فایل‌ها، اسناد مهم، کارت‌های ویزیت، پوشه‌ها و غیره بسیار مراقب باشید. آنها را در مکان مناسب خود نگه دارید تا نیمی از وقت خود را در جستجوی آنها تلف نکنید. 
  • به سازمان خود وفادار باشید . فقط زمانی که مافوق شما در اطراف هستند کار نکنید. به یاد داشته باشید که برای کار سخت خود دستمزد دریافت می کنید. به جای پرسه زدن و غیبت کردن، روی کار خود تمرکز کنید. وقت خود را با انجام بازی‌های رایانه‌ای یا فهمیدن اینکه همکارتان در حال انجام چه کاری است، تلف نکنید. 
  • تماس تلفنی با اعضای خانواده یا دوستان هر چند وقت یکبار کاملاً اشکالی ندارد، اما مطمئن شوید که در حین کار با تماس تلفنی طولانی مواجه نشوید. تماس های تلفنی و پیام ها یکی از بزرگترین عوامل حواس پرتی در محل کار است. 
  • کارهای خود را از قبل به خوبی برنامه ریزی کنید . فقط به خاطر کار کردن کار نکنید. اولین کاری که یک کارمند باید در صبح انجام دهد این است که تمام وظایفی را که باید در یک روز انجام دهد، با توجه به زمان تعیین شده برای هر کار یادداشت کند. تهیه یک برنامه کاری درست در ابتدای روز همیشه به شما کمک می کند و حس جهت گیری در کار را به شما می دهد. فهرست «انجام» راه رو به جلو را به شما پیشنهاد می‌کند. تکالیف انجام شده را علامت بزنید. اطمینان حاصل کنید که وظایف را در مهلت های تعیین شده به پایان می رسانید. 
  • یک دفترچه یادداشت و خودکار در دسترس داشته باشید . از نوشتن روی کاغذهای شل خودداری کنید. وقتی واقعاً به چیزی نیاز دارید هرگز آنها را پیدا نخواهید کرد. ترجیح دهید از یک سازمان دهنده استفاده کنید زیرا به شما کمک می کند تا کار خود را بهتر برنامه ریزی کنید. 
  • فقط در ساعات ناهار غذا بخورید . خوردن در حین کار نه تنها باعث خواب آلودگی می شود بلکه تداوم را نیز از بین می برد. 
  • وقت شناس باشید از مرخصی مکرر از محل کار خودداری کنید مگر اینکه در شرایط اضطراری باشد. رسیدن به موقع به دفتر را به عادت تبدیل کنید. 
  • چیزها را در انتهای خود معلق نگه ندارید . مواردی را که نیاز به تایید مقامات بالاتر دارد، فورا تشدید کنید. مدام مسائل را نادیده نگیرید. آنها دیر یا زود برای شما مشکل ایجاد می کنند.

بدون نظر

پاسخ دهید