مدیریت سرمایه انسانی چیست؟

مدیریت سرمایه انسانی به مدیریت کارکنان، استخدام کارکنان مناسب، آموزش آنها، ارتقای مهارتهای آنها، استفاده کامل از دانش آنها و در نهایت به نفع سازمان اشاره دارد.

مدیریت انسانی به مدیریت کارکنان برای کمک موثر به سازمان اشاره دارد.

اجازه دهید به مزایای مدیریت سرمایه انسانی بپردازیم:

مدیریت سرمایه انسانی به استخراج بهترین ها از کارکنان کمک می کند . همچنین نقش مهمی در افزایش کارایی کارکنان دارد و آنها را به منبعی ضروری برای سازمان تبدیل می کند.

مدیریت سرمایه انسانی متخصصان منابع انسانی را قادر می سازد تا نامزد مناسب را برای نقش مناسب استخدام کنند . استعدادیابی یکی از حیاتی ترین کارکردهای یک فرد است که نیروی انسانی عمودی را نمایندگی می کند.

به یاد داشته باشید که یک کارمند اشتباه می تواند منجر به مشکلات، سردرگمی در سیستم شود. مافوق و مدیریت لازم نیست زمان و انرژی زیادی را صرف آموزش فردی کنند که از قبل از نقش ها و مسئولیت های خود آگاه است. مدیریت سرمایه انسانی در استخدام استعدادهای مناسب برای سازمان سودمند است. کارکنانی را استخدام کنید که واقعاً شایستگی حضور در سیستم را دارند. فرآیند مدیریت سرمایه انسانی شامل استخدام نامزد مناسب است. جهت دهی او به سیستم و راحت کردن او برای ارائه بهترین سطح خود. به طور کلی مشاهده می شود که برنامه های القایی خسته کننده صرفاً اتلاف وقت و انرژی هستند. متخصصان منابع انسانی نباید برنامه های القایی را فقط به این دلیل طراحی کنند که پروتکل همان را می طلبد. برنامه های مقدماتی باید جلسات تعاملی باشد که در آن مربی باید کارمند جدید را با سیاست های سازمان آشنا کند. متخصصان منابع انسانی باید به عنوان پل ارتباطی بین مدیریت ارشد و کارکنان عمل کنند.

مدیریت سرمایه انسانی جریان آزاد اطلاعات را بین مافوق و زیردستان امکان پذیر می سازد . کارکنان به راحتی به مدیریت ارشد دسترسی دارند و از این رو جایی برای سردرگمی یا سوء تفاهم وجود ندارد. نیمی از مشکلات زمانی از بین می رود که همکاران در مورد موضوعاتی بین خودشان بحث کنند.

آموزش ها و فعالیت های توسعه مهارت برای ارتقاء دانش موجود کارکنان ضروری است. برنامه آموزشی باعث افزایش کارایی کارکنان و در نهایت افزایش بهره وری کلی سازمان می شود. برای هر کارمندی ضروری است که خود را در جریان آخرین تحولات در حوزه کاری خود قرار دهد. مدیریت سرمایه انسانی کارمند را به خودکفایی می رساند. کارمندان را قادر می سازد تا به راحتی با شرایط در حال تغییر سازگار شوند. یک کارمند خوب آموزش دیده می تواند بهره وری بهتری نسبت به فردی که آموزش ندیده باشد به ارمغان بیاورد.

عملکرد کارکنان باید هر از چند گاهی مورد ارزیابی قرار گیرد. مافوق ها باید کار زیردستان را دنبال کنند. بازخورد مناسب ضروری است. مدیریت سرمایه انسانی به نظارت بر عملکرد کارکنان کمک می کند. سیستم‌های گزارش‌دهی آنلاین ویژه به مدیریت ارشد کمک می‌کند تا دسترسی مستقیم به کار جوانان خود داشته باشد. کارکنان از آنچه از آنها انتظار می رود آگاه هستند.

مدیریت سرمایه انسانی اهمیت مهارت های نرم و توسعه شخصیت را برای کارکنان برجسته می کند. کارمندی که می تواند خوب صحبت کند همیشه توسط همکارانش به عنوان یک مشکل گشا در نظر گرفته می شود. کسی را که مهارت های ارتباطی ضعیفی دارد استخدام نکنید. هنوز هم می توان فردی با مهارت های ارتباطی متوسط ​​را در نظر گرفت.

مدیریت سرمایه انسانی به کارکنان کمک می کند تا در زمینه هایی که احساس می کنند کمبود دارند، پیشرفت کنند . این نه تنها به نفع کارکنان بلکه کل سازمان است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =