جلوگیری از سقوط در یک تیم

یک فرد به تنهایی نمی تواند شگفتی ایجاد کند. او برای بحث در مورد مسائل و ارزیابی جوانب مثبت و منفی افکار و مفاهیم خود به حمایت دیگران نیز نیاز دارد. افراد باید بدون درگیری با یکدیگر برای انجام به موقع یک کار با یکدیگر همکاری کنند. اعضای تیم باید تمرکز داشته باشند و بر روی کار خود تمرکز کنند نه اینکه پشت سر خود را گاز بگیرند یا پرسه بزنند. ضروری است که اعضای تیم به خوبی به یکدیگر کمک کنند و مایل به کمک به یکدیگر باشند.

برای تقویت پیوند بین اعضای تیم و همچنین افزایش بهره وری تیم باید از تعارضات درون تیم اجتناب شود.

بیایید دریابیم که چگونه می توان از درگیری و سقوط در تیم جلوگیری کرد

 

 • اعضای تیم نباید در کار یکدیگر دخالت کنند . به حریم خصوصی همکار خود احترام بگذارید. دنبال زندگی او نباشید تا بفهمید او چه کار می کند. 

   

 • هرگز از کسی انتقاد نکنید و اعضای تیم خود را مسخره نکنید . اگر با نظرات آنها موافق نیستید، با آنها بنشینید و سعی کنید به یک راه حل مشترک برسید. بدون بحث و گفتگو بین خود، موضوع را بلافاصله به مافوق خود تشدید نکنید. 

   

 • اعضای تیم باید به یکدیگر اعتماد کنند . فرد حداکثر زمان خود را در دفتر می گذراند و نمی تواند در اطراف خود دشمن داشته باشد. سعی کنید کمی رازدار باشید. اگر یکی از اعضای تیم شما چیزی را با شما به اشتراک گذاشته است، آن را برای دیگران فاش نکنید. سعی کنید به او کمک کنید، اگر نمی توانید، بهتر است سکوت کنید. هرگز هم تیمی های خود را دابل صلیب نکنید. 

  مارتین و جک برای یک تیم مشترک کار می کردند. مارتین از رفتار رئیسش چندان راضی نبود و ناراحتی خود را با جک در میان گذاشت. جک به سمت رئیسش رفت و راز مارتین را فاش کرد. تا تاریخ؛ جک و مارتین با وجود اینکه در یک تیم هستند با یکدیگر صحبت نمی کنند.

   

 • ایمیل های عضو تیم خود را نخوانید یا هرگز دفترچه یادداشت یا دفتر خاطرات او را باز نکنید . ممکن است حاوی اطلاعاتی باشد که او نمی خواهد با دیگران به اشتراک بگذارد. این یک نه نه سخت است. اگر تلفن دستی او کنار شماست، شروع به خواندن پیام های او نکنید. اگر یکی از همکاران درخواست ارسال یک نامه فوری از طرف او از سیستم خود کرده است، از بررسی ایمیل های قبلی خود یا ارسال نامه های ناخواسته از سیستم خود خودداری کنید. 

   

 • هرگز در مورد کسی در تیم شایعات بی اساس پخش نکنید . از گفت و گوهای سست در دفتر خودداری کنید. بهتر است به جای غیبت کردن، روی کار تمرکز کنید. اگر هر یک از اعضای تیم خود را با دوست دختر یا دوست پسرش در بازار دیدید، بهتر است به جای فریاد زدن از بالای پشت بام، آن را برای خود نگه دارید. او ممکن است آن را دوست نداشته باشد. 

   

 • با اعضای تیم خود خیلی دوستانه رفتار نکنید . از گرفتن لطف از کسی بپرهیزید زیرا ممکن است از شما انتظار داشته باشد که رازی را با او در میان بگذارید. اگر این کار را نکنید، او قطعاً عصبانی می شود، با شما دعوا می کند و در نتیجه روابط آسیب می بیند. در محل کار نباید زیاد دوستی را ترویج کرد. سعی کنید در رویکرد خود کمی حرفه ای باشید و زندگی حرفه ای و شخصی خود را از هم جدا نگه دارید. 

   

 • از جانبداری نسبت به کسی بپرهیزید . کورکورانه به کسی لطف نکنید. ممکن است به یکی از اعضای تیم خود علاقه داشته باشید، اما اگر کار اشتباهی انجام داده از او حمایت نکنید، در عوض او را اصلاح کنید. از طرف مقابل فقط به این دلیل که او را دوست ندارید انتقاد نکنید. هرگز به علایق شخصی خود اولویت ندهید. 

   

 • نباید هیچ داده یا اطلاعاتی را که برای تیم مهم است دستکاری کرد . کلمات را اضافه یا حذف نکنید بلکه اطلاعات را همانطور که هست در فرم دلخواه منتقل کنید. هر کس قدردانی رئیس خود را دوست دارد، اما این بدان معنا نیست که وجهه عضو تیم خود را در مقابل رئیس خود خدشه دار کنید تا محبوبیت کسب کنید. قدردانی باید به دلایل خوبی باشد. هرگز در مورد کسی بد صحبت نکنید. بهتر است از چیزها دوری کنید و زیاد خود را اذیت نکنید. 

   

 • اعضای تیم خود را به دعوا بین خود تحریک نکنید . با آنها مشورت کنید و سعی کنید یک جایگزین پیدا کنید. اعضای تیم باید به یکدیگر انگیزه بدهند تا در سطح خود بهترین عملکرد را داشته باشند. رقابت مهم است اما مطمئن شوید که رقابتی سالم است و به یک دعوای بد تبدیل نمی شود. فرد باید از کار خود لذت ببرد نه اینکه آن را به عنوان باری به دوش بکشد. 

   

 • قبل از صحبت دو بار فکر کنید . اطمینان حاصل کنید که سخنرانی شما به هیچ یک از اعضای تیم شما آسیب نمی رساند. 

   

 • باید از دعواهای درون تیمی پرهیز کرد و همیشه بهتر است خانواده کار کرد . تنش ایجاد نکنید و با خیال راحت دفتر را ترک کنید و صبح روز بعد سرحال و سرحال برگردید. به جای درگیری، روی کار تمرکز کنید زیرا فقط کار شما در آینده به شما شناخت مطلوب را می‌دهد. 

بدون نظر

پاسخ دهید