نکاتی برای تیم سازی در شرکت ها

تیم ها زمانی تشکیل می شوند که افراد دارای سلیقه مشترک بر روی یک پلت فرم مشترک گرد هم آیند تا به یک هدف از پیش تعریف شده دست یابند. در شرکت ها، افراد به صورت تیمی کار می کنند تا حجم کار و مسئولیت ها را به اشتراک بگذارند. کار تیمی دیگر فقط موضوعی برای خواندن در کلاس های مدیریت نیست، بلکه برای ایجاد انگیزه در اعضای تیم و افزایش عملکرد کلی تیم ضروری است. افرادی که برای تحقق بخشیدن به یک رویای مشترک گرد هم می آیند یک تیم را تشکیل می دهند.

اعضای تیم باید انعطاف پذیر و سازگار با یکدیگر باشند تا سطح خود را به بهترین نحو ارائه دهند. آنها نمی توانند روی کار خود تمرکز کنند، اگر دائماً درگیر دعوا باشند.

فعالیت‌های تیم‌سازی در محل کار از اهمیت بالایی برخوردار است تا کارمندان به یکدیگر اعتماد کنند و به عنوان یک واحد کار کنند. فعالیت های تیم سازی پیوند بین کارکنان را تقویت می کند و همچنین احتمال درگیری را کاهش می دهد. کارمندان شروع به لذت بردن از کار خود می کنند و برای پذیرش چالش ها و مسئولیت ها انگیزه پیدا می کنند. گرد هم آوردن کارمندان در یک پلت فرم مشترک و استخراج بهترین ها از آنها کار ساده ای نیست. فرد باید دائماً به اعضای تیم خود انگیزه دهد.

اجازه دهید نکاتی را برای تیم سازی در شرکت ها مرور کنیم:

 

 • رهبر تیم نقش بسیار مهمی در پیوند دادن تیم خود به یکدیگر دارد. او یک راهنمای ثابت برای اعضای تیم خود است. او باید در یک انجمن باز که از همه اعضای مرتبط دعوت می کند، ارتباط برقرار کند. با هیچ فردی جداگانه ارتباط برقرار نکنید. ارتباط از طریق ایمیل را ترجیح دهید. هنر ایمیل نویسی را بیاموزید و هرگز از جملات تحقیرآمیز یا سخنان زننده در نامه خود استفاده نکنید. یک کپی کاربن را برای همه اعضای تیم علامت گذاری کنید. 

   

 • از پیشنهادات اعضای تیم خود دعوت کنید . به این ترتیب آنها برای تیم و همچنین سازمان احساس انگیزه و اهمیت می کنند. از آنها بخواهید که به یکدیگر کمک کنند تا بیشتر با هم ارتباط برقرار کنند. اعضا را تشویق کنید تا در صورت لزوم به همکاران خود کمک کنند. 

   

 • هر چند وقت یکبار با کل تیم خود برای ناهار یا فیلم بیرون بروید . همیشه در مورد کار با آنها بحث نکنید. تولدها، سالگردهای آنها را جشن بگیرید و بگذارید به همدیگر نزدیک شوند. آنها را برای پیک نیک بیرون ببرید تا آزادانه در مورد مسائل صحبت کنند. 

   

 • یک روز را برای فعالیت های تیم سازی ترجیحا آخر هفته ها جدا نگه دارید . تعداد زیادی پازل، بازی های فکری را شامل کنید و از اعضای تیم خود بخواهید که به صورت یک واحد در آن شرکت کنند. 

  تعداد زیادی روزنامه به آنها بدهید و از آنها بخواهید که از آن چیزی خلاقانه تهیه کنند، احتمالاً یک لباس، یا چیزهای کاربردی مانند یک کیف و غیره. تعجب خواهید کرد که هرکسی سخت تلاش می کند تا کاری یا دیگری را به عنوان یک واحد انجام دهد.

   

 • اعضای تیم خود را تشویق کنید تا در محل کار مسئولیت ها را بین خود تقسیم کنند . چیزهایی را به آنها تحمیل نکنید. بگذارید آنها با خوشحالی چالش ها را بپذیرند. آنها بهتر می دانند بهترین کاری که می توانند انجام دهند. در مورد مسائل با آنها بحث کنید و از توصیه های آنها استفاده کنید. 

   

 • همیشه از اعضای تیم خود بخواهید که قبل از تشدید بیشتر مسائل، ابتدا در بین خود بحث کنند . کارمندان خواسته یا ناخواسته می نشینند تا مسائل را بین خودشان حل کنند و به نتیجه برسند. از طریق جلسات و گفتگو، آنها فرآیند فکر، نگرش و سلیقه همکاران تیم خود را درک می کنند. آنها می دانستند که یک کارمند خاص چگونه به یک موقعیت خاص واکنش نشان می دهد. آنها تمایل دارند کمی انعطاف پذیرتر شوند و همچنین برای کمک به یکدیگر جلو می آیند. 

   

 • جلسات صبحگاهی را در محل کار تشویق کنید تا همه اعضای تیم بتوانند برای بحث در مورد دستور کار روز گرد هم آیند . آن را خیلی رسمی نکنید. به آنها اجازه دهید فنجان های قهوه خود را بیاورند. اولین کسی باشید که با یک لبخند گرم به همه سلام می کند. آنها قطعا متقابل خواهند بود. به آن ها زمان بدهید تا با یکدیگر تعامل کنند و جدا از محل کار درباره فیلمی که دیشب تماشا کرده اند صحبت کنند. از انتقاد یا سرزنش دیگران بپرهیزید. از آنها بخواهید شماره تماس خود را مبادله کنند تا حتی بعد از پایان کار هم در تماس باشند. 

   

 • اعضای تیم باید ناهار خود را با هم در محل کار بخورند . غذای خود را بین خود تقسیم کنید. روابط از این طریق بهبود می یابد. قدر یکدیگر را بدانیم. 

فعالیت‌های تیم‌سازی به معنای سرگرمی نیست، بلکه تلاش‌های ساده‌ای برای ایجاد انگیزه در اعضای تیم برای همکاری در جهت یک هدف مشترک است. چنین فعالیت هایی کارمندان را به یکدیگر نزدیک می کند و آنها شروع به برخورد با یکدیگر به عنوان خیرخواهان و دوستان خود می کنند تا همکاران و آشنایان صرف. آنها با هم سخت کار می کنند تا به اهداف، اهداف و در نهایت رویاهای خود برسند.

بدون نظر

پاسخ دهید