نوآوری ها و انتشار

همه ما شنیده ایم که چگونه اختراعات و نوآوری ها جهان را تغییر داده اند و چشم انداز صنعت را متحول کرده اند و روشی را که در آن از فناوری برای بیشتر منافع مادی و منفعت بشریت استفاده می شود متحول کرده اند.

نمونه‌هایی از رایانه شخصی یا رایانه شخصی که نحوه کار دفاتر را تغییر داد و آیفونی که به خوبی و واقعاً یک تغییر دهنده بازی بود و منجر به تبدیل شدن تلفن هوشمند به یک دستیار محاسباتی همه منظوره شد، به این معنی است که نوآوری‌ها و اختراعات پتانسیل جوانسازی زندگی ما و آسانتر کردن استفاده از فناوری برای پیشرفت مادی.

با این اوصاف، همچنین باید توجه داشت که هیچ نوآوری نمی تواند موفقیت آمیز باشد، اگر هیچ کاربر یا مصرف کننده ای وجود نداشته باشد که مایل باشد آنها را امتحان کند و پیام مزایای خود را به سایر مصرف کنندگان منتقل کند.

نمونه ای از آیفون

به عنوان مثال، زمانی که آیفون عرضه شد، اپل و استیو جابز افسانه‌ای فقید، روی پایگاه مشتریان موجود محصولات اپل حساب می‌کردند تا گجت جدید را امتحان کنند و از قابلیت فروش آن برای طیف وسیع‌تری از مصرف‌کنندگان اطمینان حاصل کنند.

به طور مشابه، زمانی که فیس‌بوک راه‌اندازی شد، در نظر گرفته شد تا به بخش‌هایی از فارغ‌التحصیلان و دانشجویانی که زودهنگام پذیرفته‌اند، که پس از آن به سفیران نام تجاری غیررسمی و غیررسمی محصول تبدیل می‌شوند، پاسخ دهد.

نظریه انتشار نوآوری ها راجرز

تفکر یا ایده پشت گروه کوچکی از نوآوران که محصولات جدید را امتحان می‌کنند و سپس تعداد قابل توجهی از کاربران همان را اتخاذ می‌کنند و به دنبال آن تعداد روزافزونی از مصرف‌کنندگان که از موفقیت تجاری محصول اطمینان می‌دهند، است. نظریه انتشار نوآوری‌ها که توسط اورت راجرز ارائه شده است، مبنایی مفهومی برای بحث در اینجا فراهم می‌کند.

نظریه انتشار نوآوری ها راجرز
منبع: www.openabm.org

به گفته راجرز، بخش کوچکی از کاربران که به عنوان مبتکران شناخته می‌شوند، بخش اولیه کاربران هستند که توسط پذیرندگان اولیه دنبال می‌شوند و این بخش‌های کاربر بین آن‌ها تضمین می‌کند که نوآوران بازخوردی درباره اختراعات خود قبل از راه‌اندازی بزرگ تجاری دریافت می‌کنند.

تست بتا و انتشار بتا

در واقع، این مرحله آزمایش بتا و انتشار بتا نامیده می‌شود که در آن نوآوری‌هایی مانند جی‌میل، فیس‌بوک، و آیفون بر مبتکران و پذیرندگان اولیه تکیه کرده‌اند تا فروش اولیه خود را افزایش دهند و بستری برای رشد آینده شوند.

در صورت نیاز به درک نحوه انتشار نوآوری ها با جزئیات، به شکل بالا نگاهی بیندازید که به صورت تصویری و گرافیکی گسترش نوآوری ها از راه اندازی اولیه بتا و “آزمایش آب ها” تا پذیرش تجاری در مقیاس کامل و بزرگ را نشان می دهد. و در نهایت موفقیت در بازار.

در واقع، تصور کنید که یک فیلم جدید اکران می شود و شما در دو ذهن هستید که آیا اولین نمایش را رزرو کنید یا منتظر بازخوردها و نقدهای اولیه باشید. بازخوردها و نظرات اولیه تماشاگران اولیه فیلم واقعاً بر تصمیم شما در مورد تماشای آن تأثیر می گذارد و از این رو، می توان گفت که به جز مبتکران و پذیرندگان اولیه، بازخوردها و نقدها قطعاً تأثیرگذار نقطه تصمیم گیری برای اولین و اکثریت متأخر

به همین ترتیب، برای هر نوآوری در بازارهایی که در آن عرضه می‌شوند، باید یک اکوسیستم وجود داشته باشد تا محصول مورد توجه قرار گیرد و به یک نام آشنا تبدیل شود.

برای مثال، هم Unilever و هم Proctor and Gamble که غول‌های FMCG (کالاهای مصرفی متحرک سریع) هستند، اغلب محصولات جدید و مارک‌های جدید را در شهرهای منتخب و بازارهای انتخابی عرضه می‌کنند که در آن پایگاه کاربر اولیه و واکنش‌ها و مقبولیت آن‌ها تا حد زیادی تعیین‌کننده است. در مورد اینکه آیا نام تجاری یا محصول پس از عرضه در سراسر کشور موفقیت آمیز خواهد بود یا خیر.

وجود بازاری برای انتشار نوآوری ها

در ادامه نکته ذکر شده در بالا، بخش تجارت الکترونیک در هند اکنون در مرحله‌ای است که تخفیف‌های هنگفتی به مصرف‌کنندگان ارائه می‌شود تا آنها را به سمت مشتریانی وفادار و بازگشت‌دهنده سوق دهد که در مدت طولانی‌تری به پخش‌کننده و پذیرنده پورتال‌ها تبدیل شوند. دوره زمانی. در واقع، همانطور که راجرز توضیح می دهد، بین انتشار و پذیرش نیز تمایزی وجود دارد که در آن پذیرش نشان می دهد که چگونه مصرف کنندگان شروع به استفاده از نوآوری ها به صورت فردی می کنند که به زودی به یک پدیده گروهی تبدیل می شود که در آن ذهنیت “گله” حاکم می شود و نوآوری ها در یک جامعه پخش می شوند. بخش بزرگتری از مصرف کنندگان

بنابراین، آنچه ما در اینجا داریم، فرآیندی از نوآوری‌ها است که از بخش‌های اولیه کاربران شروع می‌شود و به پذیرش گسترده‌تر و پذیرش انبوه ادامه می‌دهد که به زودی راه را برای تبدیل شدن نوآوری به یک داستان موفقیت واقعی هموار می‌کند که در آن به یک کلمه خانگی تبدیل می‌شود. به عبارت دیگر، نوآوری‌ها توسط مراحل پذیرش مصرف‌کننده و فرآیندهای انتشار پذیرفته شده و منتشر می‌شوند که از اندک شروع می‌شوند و به زودی به کل بخش مصرف‌کننده گسترش می‌یابند. همانطور که نمونه‌های ذکر شده تاکنون نشان می‌دهند، هر نوآوری نیازمند وجود «پرندگان اولیه» است که مشتاق آزمایش محصولات جدید هستند و به محض اینکه نوآوری‌ها جای خود را حفظ کنند، به زودی به موجی از سیلاب و موجی از مقبولیت در میان مصرف‌کنندگان تبدیل می‌شود.

در نهایت، همانطور که قبلا ذکر شد، برای موفقیت نوآوری ها، محصول یا نوآوری باید عالی باشد و در عین حال، نیاز به بازار یا پایگاه مصرف کننده ای وجود داشته باشد که مایل باشد و قدرت خرید لازم را داشته باشد تا آن را امتحان کند. محصولات جدید. در واقع، تا زمانی که بازار آمادگی پذیرش، انتشار و جذب محصولات جدید را نداشته باشد، نوآوری‌ها تمایل دارند باقی بمانند و به همین دلیل است که بیشتر گجت‌ها و محصولات جدید قبل از عرضه در آسیا در بازارهای توسعه‌یافته در غرب عرضه می‌شوند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =