نقش انگیزه و نگرش در تیم

یک تیم زمانی تشکیل می شود که افراد با علاقه مشابه گرد هم می آیند تا یک رویای مشترک را تحقق بخشند. اعضای تیم ابتدا باید به فکر تیم خود باشند و سایر علایق شخصی باید بعداً مطرح شوند. هر فردی باید به اندازه توانایی خود برای دستیابی به اهداف از پیش تعریف شده با موفقیت در چارچوب زمانی مورد نظر مشارکت کند.

انگیزه و نگرش در افزایش بازده هر تیمی دست به دست هم می دهند .

شما به چوب کبریت برای آتش نیاز دارید، برای نوشتن به جوهر نیاز دارید و به همین ترتیب یک فرد برای اجرا به انگیزه نیاز دارد. هر فردی استعداد نهفته ای دارد و برای ظهور استعداد نیاز به فشار دارد. بدون انگیزه، اعضای تیم نسبت به کار احساس بی میلی می کنند و همچنین تمایل به انتشار منفی در اطراف خود دارند. انسان تشنه ستایش و قدردانی است. این وظیفه اصلی رهبر تیم است که از اعضای تیم خود هر زمان که کار بزرگی انجام داده اند قدردانی کند. به این ترتیب آنها احساس شادی و انگیزه می کنند تا دفعه بعد حتی بهتر عمل کنند.

مهلتی برای ارسال اثر تعیین کنید. از کلیه کارکنانی که کار را در بازه زمانی تعیین شده ارسال می کنند باید در عموم قدردانی شوند. نامه ای بین همه کارمندان پخش کنید که از کارایی اعضای تیم خود قدردانی می کند. هر فردی که ایده درخشانی دارد باید به طور مناسب پاداش بگیرد. همیشه برای ایجاد انگیزه در کارکنان خود پول نقد نمی دهید، اما حتی نشانه های کوچک قدردانی نیز می تواند تفاوت ایجاد کند. به عضو تیم خود هر چیزی که دوست دارد پاداش دهید. قدردانی از یک عضو به این معنی نیست که از سایر اعضای تیم که این بار نتوانسته اند عملکرد خوبی داشته باشند غفلت کنید یا از آنها انتقاد کنید. این وظیفه رهبر تیم است که به آنها انگیزه دهد تا دفعه بعد عملکرد خوبی داشته باشند. از آنها بخواهید که “بالا بردن”.

عملکرد یک عضو به سختی می تواند تفاوتی در عملکرد تیم ایجاد کند. هر عضو باید به طور مساوی برای حداکثر خروجی مشارکت کند. موفقیت تیم خود را با دعوت از همه اعضای تیم خود جشن بگیرید . آن‌ها را برای ناهار به رستورانی نزدیک ببرید. آنها احساس خوشبختی می کنند و همچنین از این طریق به یکدیگر نزدیک می شوند. برای قدردانی از زحماتشان به پشت آنها ضربه بزنید.

عناوینی مانند “بهترین کارمند ماه” و “بهترین عضو تیم” نیز در ایجاد انگیزه در اعضای تیم بسیار موثر است. اسامی بهترین بازیگران باید روی تابلوی اعلانات نمایش داده شود تا همه ببینند.

مشوق ها و مزایا نیز تا حد زیادی به کارکنان انگیزه می دهد . اگر یکی از اعضای تیم کار برجسته ای انجام می دهد فراموش نکنید که در یک انجمن باز از او قدردانی کنید و همچنین از سایر اعضا بخواهید که به سطح او نیز برسند.

از تمسخر همکاران خود بپرهیزید . بسیار غیرحرفه ای تلقی می شود. افکار منفی را در اطراف پخش نکنید. به بازی های سرزنش کننده وابسته نباشید یا شایعات غیر ضروری را در مورد اعضای تیم خود پخش نکنید.

انگیزه به تنهایی نمی تواند شگفتی ایجاد کند. برای اطمینان از عملکرد بالای تیم باید با نگرش مثبت اعضای تیم همراه شود. در محل کار نگرش مثبتی اتخاذ کنید. همیشه در دیگران ایراد نگیرید. به اعضای تیم خود نیز گوش دهید. چیزها را فرض نکنید یا به تنهایی نتیجه گیری نکنید . برای جلوگیری از درگیری در محل کار، کمی انعطاف پذیرتر و سازگارتر باشید. بنشینید و در مورد مسائل با اعضای تیم خود صحبت کنید تا به یک جایگزین برسید. تا زمانی که خود را باور نکنید، نمی توان به نتایج دست یافت. قدرت اراده برای انجام کاری مهم است. فرد باید میل به اجرا داشته باشد.

همیشه سعی کنید از منظری بزرگتر به زندگی نگاه کنید. همه چیز نمی تواند همیشه آنطور که شما دوست دارید باشد، بهتر است گاهی اوقات همه چیز را همانطور که هست بپذیرید. به یاد داشته باشید بعد از باران های شدید، همیشه آسمان صاف وجود دارد. مشکلات ممکن است در هر زمان پیش بیایند، اما همیشه بهتر است پوزخند بزنید و ادامه دهید. در مورد چیزهای کوچک بیش از حد واکنش نشان ندهید .

زیاد سرسخت یا سختگیر نباشید، در عوض کمی بخشنده باشید . اگر ابتکار عمل را به دست بگیرید و بگویید «متاسفم» کاملاً اشکالی ندارد. این کلمه جادویی در کاهش تعارضات تا حد زیادی کمک زیادی می کند. بیهوده برای دیگران و خود تنش ایجاد نکنید.

اگر کسی نزد شما آمد و اشتباهاتتان را تصحیح کرد، ناامید نشوید . آن را به روشی مثبت و سالم مصرف کنید. با ذهنی پر از افکار منفی وارد دفتر نشوید. همه چیز برای شما اشتباه به نظر می رسد و بی جهت با اطرافیان دعوا می کنید.

اعضای تیم باید نگرش مثبتی برای جلوگیری از تنش و سوء تفاهم در محل کار اتخاذ کنند. نگرش مثبت با کمی انگیزه در واقع می تواند شگفتی هایی را برای تیم ایجاد کند.

بدون نظر

پاسخ دهید