مهارت های مورد نیاز برای ارتباطات مدیریتی موثر

یک فرد برای ارتباط موثر مدیریتی نیاز به داشتن مهارت های خاصی دارد.

اجازه دهید مهارت های مختلف مورد نیاز برای ارتباطات مدیریتی موثر را مرور کنیم:

 

 • زبان بدن و شخصیت کلی یک فرد نقش اساسی در برقراری ارتباط موثر دارد. برای مدیران ضروری است که افکار خود را به شیوه ای مثبت بیان کنند. به یاد داشته باشید که فریاد زدن بر سر اعضای تیم و نزاع با آنها به هیچ راه حلی منجر نمی شود. در عوض وضعیت را بدتر می کند. چندین راه دیگر برای ابراز ناراحتی وجود دارد. مطمئن شوید که در هنگام برقراری ارتباط، عصبانیت خود را از دست ندهید. مراقب لحن و زیر و بم خود باشید. به شیوه ای قانع کننده صحبت کنید تا مردم بفهمند که قصد دارید با چه چیزی ارتباط برقرار کنید. 

   

 • مردم معمولاً دوست دارند با کسی که خوش لباس و خوش لباس است ارتباط برقرار کنند . هیچ کارمندی هرگز دوست ندارد با مدیری که لباس پوشیده است ارتباط برقرار کند. برای اعضای تیم خود یک بت باشید. برای مدیران بسیار مهم است که لباس خوبی بپوشند تا همکاران به آنها نگاه کنند. لباس ها باید تمیز و به درستی اتو شوند و شما واقعاً نیاز دارید که اولین احساس مورد نیاز را ایجاد کنید. 

   

 • مراقب حالات و حرکات صورت خود باشید . لبخند روی صورت شما کارمندان را جذب می کند و آنها به راحتی به سراغ شما می آیند تا در مورد مشکلات خود صحبت کنند. 

   

 • صادق باش اطلاعات را به شکل صحیح به اعضای تیم خود منتقل کنید. بازی با اطلاعات و دستکاری داده ها منجر به ارتباط ناکارآمد می شود. به جای تعیین افراد میانی، مستقیماً با اعضای تیم خود ارتباط برقرار کنید. 

   

 • صحبت مربوطه انتخاب کلمات واقعاً در ارتباط کلامی بسیار مهم است. در گفتار خود از کلمات عامیانه و توهین آمیز استفاده نکنید. در محل کار باید از صحبت های سست خودداری شود. 

   

 • متمرکز باشید . بدانید که قصد دارید با چه چیزی ارتباط برقرار کنید. مدیران باید قبل از خطاب به اعضای تیم، سخنرانی خود را از قبل آماده کنند. فقط به خاطر برقراری ارتباط ارتباط برقرار نکنید. انحراف از موضوع فقط گیرندگان را گیج می کند. مدیران باید اطمینان حاصل کنند که اعضای تیم آنها می توانند آنها را به خوبی درک کنند. 

   

 • اعتماد به نفس داشته باشید . شما باید خودتان را باور داشته باشید تا دیگران شما را باور کنند. یاد بگیرید که به کلمات خود پایبند باشید. برای ارتباط مؤثر مدیریتی واقعاً مهم است. هرگز در باور خود کم نباشید. 

   

 • باید به زیر و بم و لحن توجه شود. خیلی بلند یا خیلی نرم نباشید. یک مدیر باید بداند چگونه خشم خود را کنترل کند. آرام و خونسرد باشید. بیش از حد واکنش نشان ندهید. 

   

 • به عنوان یک مدیر خوب، باید نسبت به همه اعضای تیم خود بی طرف باشید. توجه ویژه به یکی از اعضای تیم فقط به این دلیل که او دوست شماست، چیزی است که اصلاً از یک مدیر خوب انتظار نمی رود. به عنوان یک مدیر، شما مسئول تمام اعضای تیم خود هستید و باید به طور منظم با آنها در تعامل باشید. این وظیفه شماست که به شکایات و مشکلات آنها رسیدگی کنید. در دسترس آنها باشید و اجازه دهید خودشان را بیان کنند. 

   

 • بدانید چه زمانی باید ارتباط برقرار کنید. از تماس تلفنی با اعضای تیم خود در اواخر عصر یا صبح زود خودداری کنید. آنها هرگز به ارتباط شما توجه نمی کنند و پیام کمرنگ می شود. ترجیح دهید در ساعات ناهار با آنها تعامل نداشته باشید، مگر اینکه شرایط اضطراری وجود داشته باشد.

بدون نظر

پاسخ دهید