نکاتی برای ارتباط موثر مدیریتی

برای درک بهتر و همچنین افزایش بهره وری در محل کار، برای کارکنان ضروری است که به طور موثر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. کارمندانی که همه کارها را به تنهایی انجام می دهند، عموماً بار زیادی را تحمل می کنند و در نهایت نمی توانند بهترین عملکرد خود را ارائه دهند.

ارتباطات موثر مدیریتی، جریان اطلاعات و دانش را در بین کارکنان به شکل دلخواه ممکن می سازد. مدیران باید با اعضای تیم خود تعامل داشته باشند تا بهترین ها را از آنها استخراج کنند. اگر کارمندان با یکدیگر ارتباط برقرار نکنند، مشکلات حل نشده باقی می مانند. بحث و گفتگو به کاهش سردرگمی و همچنین بهبود روابط بین کارکنان کمک زیادی می کند.

اجازه دهید نکاتی را برای ارتباط موثر مدیریتی در محل کار مرور کنیم:

 

 • به یاد داشته باشید که وظیفه یک مدیر تنها نشستن در کابین های بسته و فریاد زدن بر سر زیردستان نیست. او باید به طور منظم با اعضای تیم خود تعامل داشته باشد . بیشتر با همکاران خود صحبت کنید. دریابید که آنها در چه کاری هستند؟ با تمام اعضای تیم خود به عنوان یک نفر رفتار کنید. خوردن ناهار با اعضای تیم هیچ ضرری ندارد. به این ترتیب شما تمایل به بحث در مورد بسیاری از چیزها به غیر از کارهای معمول دارید. 

   

 • مفهوم جلسات صبحگاهی را در محل کار ترویج دهید . جلسات صبح به شما کمک می کند تا با اعضای تیم خود در یک پلت فرم باز تعامل داشته باشید که در آن هر کس آزادی بیان نظرات خود را دارد. با اعضای تیم خود ارتباط برقرار کنید و به آنها کمک کنید روز خود را برنامه ریزی کنند. بگذارید با مشکلاتشان بیرون بیایند. یک یا دو بار در روز به ایستگاه کاری آنها بروید. 

   

 • مهارت شنیداری خود را افزایش دهید . یک شنونده خوب همیشه یک ارتباط خوب است. واقعاً مهم است که قبل از صحبت کردن به صحبت های طرف مقابل با دقت گوش دهید. قطع کردن مکالمه شتاب را می شکند و پیام تاثیر خود را از دست می دهد. 

   

 • کار در یک تیم منجر به ارتباطات مدیریتی موثر می شود . کارمندانی که در انزوا کار می کنند به سختی با همکاران و مافوق خود تعامل دارند. اطمینان حاصل کنید که اعضای تیم شما در مورد مسائل بین خود بحث می کنند و با هم کار می کنند. به آنها دستور دهید که شما را نیز در جریان نگه دارند. کارمندان باید یک سی سی را به مدیران گزارشگر فوری خود علامت بزنند تا آنها را در جریان آخرین تحولات در محل کار قرار دهند. 

   

 • در هنر نوشتن ایمیل تسلط داشته باشید . همچنین به اعضای تیم خود آموزش دهید که چگونه یک نامه رسمی بنویسند. تفاوت زیادی بین پست شخصی و رسمی وجود دارد. خط موضوع باید برای افرادی که نامه را باز کنند مرتبط باشد. 

   

 • برای هر نوع ارتباطی، تیم خود را تک به تک صدا نکنید. آنها را با هم خطاب کنید. 

   

 • قبل از حرف زدن فکر کن اطمینان حاصل کنید که هر چیزی که ارتباط برقرار می کنید مرتبط است. از استفاده از کلمات و اصطلاحات پیچیده در گفتار خود اجتناب کنید. پیام باید واضح و دقیق باشد تا ارتباطات مدیریتی مؤثر باشد. رک باشید و به طور واضح درباره آنچه از اعضای تیم خود انتظار دارید صحبت کنید. 

   

 • هیچ ارتباطی کامل نیست مگر اینکه پیام توسط گیرندگان به وضوح درک شود . در ارتباط موثر مطلقاً نباید جایی برای سردرگمی وجود داشته باشد. هنگامی که سخنرانی خود را تمام کردید، به اعضای تیم خود زمان بدهید تا هر چیزی را که متوجه نشده اند بپرسند. 

   

 • هرگز در یک مکان پر سر و صدا ارتباط برقرار نکنید . اتاق کنفرانس، اتاق جلسات یا هر منطقه بدون سر و صدا را برای ارتباط انتخاب کنید. 

بدون نظر

پاسخ دهید