ظهور اوباش لینچ دیجیتال و معنای آنها برای مشاغل در دنیای 24 ساعته ما

ظهور اوباش لینچ دیجیتال و معنای آنها برای مشاغل در دنیای 24 ساعته ما

ماباش دیجیتال لینچ چه هستند، آسیبی که می توانند وارد کنند و تأثیر آنها بر کسب و کارها چیست؟

در میان بسیاری از جلوه‌های دنیای 24 ساعته ما که رسانه‌های اجتماعی ما را هدایت می‌کند، ظهور مواردی است که به عنوان ماباش لینچ دیجیتال شناخته می‌شوند که عمدتاً از کاربران آنلاینی تشکیل شده‌اند که می‌آیند و با هم متحد می‌شوند تا برندها و مشاغل را تأیید یا حمله کنند، اغلب در زمینه‌های ضعیف. زمانی که از جنبه‌های مذهبی، قومی و نژادی که احساس می‌کنند توسط برند یا تجارت تبلیغ می‌شود، توهین شده‌اند.

در واقع، در ماه‌های اخیر موارد متعددی از تحریم کسب‌وکارها و برندها، لغو سفارشات و محصولات آنها و حتی حمله به دفاتر و فروشگاه‌های فیزیکی و آجری و آجری در پاسخ به تماس‌های کاربران توییتر و فیس‌بوک علیه آن‌ها رخ داده است.

در حالی که فرهنگ لغو بدنام مدتی است که با ما همراه بوده است، چیزی که نگران کننده است، اوباش دیجیتال لینچ هستند که به طور خود به خود از طریق تگ های ترند هش توییتر به وجود می آیند و پس از آن، عدم تایید خود را در مدت کوتاهی ویروسی می کنند.

این یک چالش برای کسب‌وکارها است، زیرا آنها باید یا در زمان واقعی پاسخ دهند یا در فروش ضرر کنند و بدتر از آن، وجود خود به عنوان موجودیت به دلیل ماهیت فراگیر چنین روندهایی است.

چگونه کسب‌وکارها می‌توانند در زمان واقعی و به صورت 24 ساعته از خود محافظت کنند و از خود محافظت کنند.

بنابراین، مارک‌ها و کسب‌وکارها چگونه به تهدید رو به رشد Digital Lynch Mobs پاسخ می‌دهند؟ در حالی که هیچ پاسخ آسان و ساده‌ای برای اینکه چگونه می‌توانند به رویدادهایی که در زمان واقعی و بدون اطلاع کوتاه یا مطلقاً اتفاق می‌افتند پاسخ دهند، وجود ندارد، راه‌هایی وجود دارد که از طریق آنها می‌توانند اقدامات احتیاطی را در برابر حمله این دسته از کاربران آنلاین انجام دهند.

برای مثال، آن‌ها می‌توانند بر ارزش‌های خود محکم بایستند، هرچند در معرض خطر از دست دادن کسب‌وکار هستند، یا پس از مدتی که تأثیر کامل گروه‌های لینچ دیجیتال در حال کاهش است یا در همان زمان، در اوج خود قرار می‌گیرند، تسلیم شوند.

به عبارت دیگر، آنها می توانند اجازه دهند طوفان در طوفان توییتر بگذرد یا اینکه در گرمای لحظه واکنش نشان دهند. در هر صورت، مفهوم این است که آنها و کارکنانشان باید دائماً مراقب موبای لینچ دیجیتال باشند.

این بدان معناست که آنها باید تیم‌های پاسخگوی رسانه‌های اجتماعی اختصاصی داشته باشند که همیشه مراقب هر تگ هش پرطرفداری هستند که می‌تواند برای آنها دردسر ایجاد کند.

این امر مستلزم چابکی، انعطاف پذیری و سرعت بخشی از کسب و کارها است، زیرا آنها باید به طور مداوم رسانه های اجتماعی را در زمان واقعی نظارت کنند.

چرا بررسی دقیق دیجیتال می تواند به کسب و کارها در برابر بربریت ازدحام آنلاین کمک کند؟

با این اوصاف، اقدامات احتیاطی دیگری وجود دارد که کسب و کارها می توانند برای اطمینان از دور ماندن از گروه های دیجیتال لینچ موب یا پاسخ دادن به محض اینکه هدف قرار گرفتند، انجام دهند.

به عنوان مثال، کاری به نام Digital Due Diligence وجود دارد که آنها می توانند قبل از تصمیم گیری در مورد تبلیغات و راه اندازی محصول، علاوه بر امضای قرارداد با افراد مشهوری که برندهای آنها را تأیید می کنند، انجام دهند.

به عبارت دیگر، آن‌ها می‌توانند ارزیابی کنند که آیا تبلیغات و راه‌اندازی‌هایشان بیانیه‌های سیاسی و مذهبی است یا خیر و سپس تصمیم بگیرند که آیا این ریسک ارزش پذیرش دارد یا خیر.

از سوی دیگر، کسب‌وکارها نمی‌توانند از رویدادهایی که در اطرافشان رخ می‌دهد دور بمانند و بنابراین، باید در برابر این بربریت آنلاین جدید نیز موضع بگیرند.

در هر صورت، این دقت و پاسخ آنهاست که ارزیابی می کند که آیا آنها در دفاع از تجارت خود موفق بوده اند یا خیر.

البته، گفتن این کار آسان تر از انجام آن است، زیرا هیچ تضمینی وجود ندارد که انجمن ها و گروه های توییتر یا فیس بوک حتی از پیام های بی مزه و غیر بحث برانگیز کسب و کارها توهین نکنند.

بنابراین، آنها باید به خاطر داشته باشند که رسانه پیام است و از این رو، اقداماتی را انجام دهند که بستگی به میزان استفاده آنها از رسانه های اجتماعی دارد و اطمینان حاصل می کند که پیام رسانی مناسب مطابق با آن انجام می شود.

نقش شرکت‌های بزرگ فناوری و دولت‌ها در مهار گروه‌های آنلاین چگونه است

از سوی دیگر، شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی و دولت‌ها در سرتاسر جهان نقشی را برای مهار گروه‌های لینچ دیجیتال دارند.

برای مثال، فیس‌بوک و توییتر باید در زمان واقعی برای توییت‌ها و پست‌های توهین‌آمیز عمل کنند تا کسب‌وکارها در انتهای خشم دیجیتال اوباش قرار نگیرند.

علاوه بر این، هر احتمالی وجود دارد که وضعیت از کنترل خارج شود و منجر به آسیب فیزیکی نیز شود.

به همین دلیل است که دولت‌ها نیز باید دستورالعمل‌هایی را ارائه کنند که چگونه شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی باید اقداماتی را برای کنترل خشم خشمگین کاربران آنلاین انجام دهند.

علاوه بر این، این یکی از درس‌های سخت عصر دیجیتال ما است که در آن اینترنت به حدی رسیده است که غیرقابل کنترل و غیرقابل کنترل شده است.

جدای از این، بعد دیگری از قدرت میم‌ها و ماهیت ویروسی رسانه وجود دارد که تنظیم این گونه موبای‌های لینچ دیجیتال را سخت می‌کند.

البته، در هفته‌های اخیر، فیس‌بوک و توییتر هر دو قاطعانه عمل کرده‌اند، همانطور که می‌توان از نحوه ممنوعیت دونالد ترامپ از استفاده از پلتفرم‌هایشان پس از شورش 6 ژانویه علیه قانون‌گذاران فهمید.

نتیجه

در نهایت، Cancel Culture جلوه دیگری از این گروه‌های لینچ دیجیتال است که می‌تواند منجر به ورشکستگی کل مشاغل در مدت کوتاهی شود.

بنابراین، پیشنهاد ما به کسب و کارها این است که به صورت لحظه ای و 24 ساعته و 24 ساعته، هوشیار و بیدار در چرخ باشند تا از منحنی جلوتر باشند.

در حالی که تهدید ایجاد شده توسط Digital Lynch Mobs به این زودی ها از بین نمی رود، برخی از عواقب عدم اقدام وجود دارد.

علاوه بر این، آنها باید قبل از اینکه خیلی دیر شود، با دولت ها لابی کنند تا فناوری بزرگ را تنظیم کنند. برای نتیجه‌گیری، دیجیتال لینچ موب‌ها واقعی هستند و از این رو، پاسخ‌هایی بر این اساس لازم است.

بدون نظر

پاسخ دهید