دیوید زینگر، متخصص در زمینه تعامل، یک مشاور مدیریت مستقر در کانادا است که کارش برای تقویت روابط برای افزایش مشارکت کارکنان در سازمان شما طراحی شده است. وی با بیش از 25 سال تجربه در این زمینه، قادر است تحقیقات فعلی را با رویکردهای کاربردی ترکیب کند تا به نتایج قابل توجهی دست یابد.

او بر اساس کار گسترده و کامل خود در مورد مشارکت کارکنان، مدلی قابل اجرا را معرفی کرده است که جنبه های مختلف مشارکت، فداکاری و مشارکت کارکنان را روشن می کند. این مدل زینگر مدل در رابطه با کارکنان نامیده می شود. این مدل 12 کلید را در اختیار سازمان ها قرار می دهد که یک مدیر برای دستیابی به نتایج قابل توجه باید از آنها پیروی کند.

مدل زینگر تعامل کارکنان
 

 1. دستیابی به نتایج: دستیابی به نتایج مطلوب، یعنی سطوح بالاتر مشارکت کارکنان، هدف نهایی مدل زینگر است. با این حال، این فرآیند به خوبی توسط مراحل مختلف دیگر پشتیبانی می شود. مدیران باید بر روی خود و همچنین کارکنان شرکت از طریق استراتژی‌های خوب طراحی شده کار کنند. 

   

 2. استراتژی های صنایع دستی: ایجاد استراتژی های مناسب برای دستیابی به سطوح بالاتر مشارکت کارکنان اولین و مهمترین کار است. این شامل برنامه ریزی ها و ملاحظات بسیاری از کارکنان و همچنین الزامات سازمانی است. مدیران می توانند از مشاوران مدیریت حرفه ای برای ایجاد استراتژی های موثر کمک بگیرند. 

   

 3. نقش ها را زنده کنید: کارمندان وقتی کارشان را دوست دارند که برایشان جالب باشد. مدیران باید برای بازتعریف وظایف و مسئولیت‌های خود به گونه‌ای تلاش کنند که عنصر کسالت را از کارشان حذف کند تا آنها را به کار خود علاقه مند نگه دارد. 

   

 4. اکسل در محل کار: ایجاد انگیزه در کارکنان برای انجام کار مطمئناً نتیجه می دهد. یک سازمان باید سیستمی برای شناسایی و پاداش تلاش های کارکنان داشته باشد تا آنها برای عملکرد بهتر و بهتر برانگیخته شوند. 

   

 5. ارتباط برقرار کنید: مدیران باید با زیردستان خود در ارتباط باشند تا بتوانند مشکلات خود را در میان بگذارند و برای انجام وظایف خود از آنها مشاوره بخواهند. ارتباطات ستون فقرات هر فرآیند مدیریتی است. 

   

 6. اصیل باشید: واقعی بودن و واقعی بودن چیزی است که از یک رهبر انتظار می رود. مدیریت ارشد، کارکنان منابع انسانی و همچنین مدیران فوری باید نسبت به مشکلات کارکنان توجه واقعی نشان دهند و برای خلاص شدن از شر آن به آنها کمک کنند. 

   

 7. شناسایی زنده: به رسمیت شناختن تلاش‌های کارکنان در حضور همه، نه تنها باعث تقویت روحیه آنها می‌شود، بلکه آنها را تشویق می‌کند تا در سازمان بمانند و همیشه بهترین عملکرد خود را داشته باشند. 

   

 8. مشارکت کامل : تنها در صورتی می توان به نتایج مطلوب در سریع ترین روش ممکن دست یافت که کارکنان به طور کامل مشارکت داشته باشند. یک مطالعه جامع در مورد آنچه که واقعاً کارکنان را درگیر یا از کار می‌اندازد باید انجام شود. طراحی و اجرای استراتژی های مناسب قدم بعدی است. 

   

 9. شناسایی با سازمان: اگر کارکنان احساس کنند با سازمان خود مرتبط هستند، سال های طولانی در سازمان می مانند. مدیریت باید درک کند که آنها مهمترین دارایی آنها هستند که بدون آنها هیچ چیز به دست نمی آید. 

   

 10. خدمت به مشتریان: فقط کارمندان متعهد می توانند به بهترین شکل ممکن به مشتریان خود خدمت کنند. حفظ سنت و فرهنگ برای ارائه بهترین خدمات به مشتریان. آگاه کردن کارکنان از این سنت سازمانی هر از چند گاهی می تواند کمک زیادی کند. 

   

 11. توسعه شخصی: سازمان نه تنها باید روی دستیابی به هدف خود تمرکز کند، بلکه باید بر رشد کلی یک کارمند نیز تمرکز کند. کارمندانی که با سازمان رشد می کنند، عمیقاً با محل کار خود در ارتباط هستند و همیشه آماده اند تا آن مایل اضافی را برای رسیدن به موفقیت طی کنند. 

   

 12. دستیابی به شادی: کارکنان شاد و راضی مهمترین دارایی یک سازمان هستند. راز موفقیت کسب و کارهای پربازده، کارکنان شاد آنهاست. 

مدل دیوید زینگر در مورد مشارکت کارکنان تمام جنبه‌های مهمی را که می‌تواند بر مشارکت، مشارکت و فداکاری کارکنان تأثیر بگذارد، در نظر می‌گیرد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + هفت =