فعالیت های توسعه کارکنان به رشد و توسعه کارکنان کمک می کند که دارایی های واقعی یک سازمان هستند. شما باید به کارکنان خود احترام بگذارید تا انگیزه داشته باشند و حس وفاداری و دلبستگی نسبت به سازمان ایجاد کنند. فراموش نکنید که کارمندان شما تقریباً تمام روز برای رسیدن به اهداف و مقاصد سازمان واقعاً سخت تلاش می کنند. آنها نیاز به قدردانی دارند. مدیریت باید از زحمات آنها قدردانی کند.

کارمندانی که دل و جان خود را به سازمان می دهند نیز در ازای آن انتظار دارند. اگر کارمند خود را نه تنها برای شغل فعلی‌اش بلکه برای وظایف آینده نیز آماده کنید، پول می‌تواند یکی از عوامل انگیزشی باشد، اما چیزی شبیه آن نیست. کارکنان باید با گذشت زمان رشد کنند. نمی توان مهارت ها و تکنیک های مشابه را در همه جا به کار برد. فناوری نیز با گذشت زمان منسوخ می شود. یک فرد برای زنده ماندن در رقابت شدید باید خود را در جریان آخرین تحولات قرار دهد.

توسعه کارکنان برای کارکنان مهم است تا مهارت های خود را افزایش دهند و دانش موجود خود را به منظور عملکرد بهتر ارتقا دهند . فعالیت ها و آموزش های توسعه کارکنان باعث می شود کارمند از آخرین تحولات و آنچه در اطراف او می گذرد آگاه شود؟

توسعه کارکنان نه تنها برای رشد حرفه ای بلکه برای رشد شخصی کارکنان نیز مهم است . فعالیت های توسعه کارکنان، افراد را برای شرایط نامطلوب و موقعیت های پیش بینی نشده آماده می کند.

هر کارمندی دوست دارد مهارت ها و آموخته های جدیدی را در حین کار به دست آورد. احساس غرور زمانی ایجاد می شود که آنها احساس کنند سازمانشان در حال سرمایه گذاری زمان و منابع برای آموزش آنها است. توسعه کارکنان برای استخراج بهترین ها از کارکنان ضروری است.

آموزش های داخلی و برون سپاری، کنفرانس ها، سمینارها، جلسات WebEx کارمندان را به منابع بهتر و قابل اعتماد تبدیل می کند. به آنها احساس کنید که مسئولیت سازمان فقط بر دوش آنهاست. آموزش ها در واقع به یک کارمند کمک می کند تا سطح خود را به بهترین نحو انجام دهد، در نهایت به نفع سازمان و سود بیشتر است.

توسعه کارکنان یک فرهنگ یادگیری را در سازمان ایجاد می کند که در آن هر کارمند انگیزه یادگیری مهارت های جدید و کسب یادگیری های جدید را دارد. شما واقعاً باید به حرفه آنها فشار بیشتری بدهید. به آنها انگیزه دهید تا عادت مطالعه را در خود ایجاد کنند. آنها را تشویق کنید تا در دوره های مختلف آموزش آنلاین یا از راه دور ثبت نام کنند که به آنها کمک می کند مهارت های خود را در کنار شغلشان افزایش دهند.

توسعه کارکنان به کارمند کمک می کند تا خود تحلیلی از خود انجام دهد . او می داند که در کجا کمبود دارد و همه مهارت ها و آموخته های جدید به او کمک می کند تا عملکرد خود را بهبود بخشد و نتایج بهتری به دست آورد. شما باید هر از چند گاهی عملکرد خود را ارزیابی کنید تا فاصله بین مرحله فعلی و مرحله مورد نظر خود را اندازه گیری کنید.

فعالیت‌ها و آموزش‌های توسعه کارکنان به کارکنان کمک می‌کند تا بر شکاف بین مرحله فعلی خود و جایی که می‌خواهند خود را در پنج سال آینده ببینند، غلبه کنند. فعالیت های توسعه کارکنان نه تنها فرد را برای حال آماده می کند، بلکه برای آینده نیز آماده می کند.

آموزش مهم است زیرا باعث می شود کارمند به خود وابسته باشد و بتواند حتی با بدترین شرایط با لبخند روبرو شود.

سازمان هایی که هر از چند گاهی کارمندان خود را آموزش می دهند با مشکل فرسایش کارکنان مواجه نیستند. کارمندان به سختی چنین سازمان هایی را که در آن آموزش می بینند همراه با مشاغل معمول خود ترک می کنند.

توسعه کارکنان نیز در تقویت روابط بین کارکنان بسیار موثر است. افراد در نتیجه آموزش های مختلف، جلسات خانه باز، انجمن ها تمایل بیشتری به تعامل با یکدیگر دارند و در نتیجه نزدیک تر می شوند. آنها در به اشتراک گذاشتن دانش، انتقال اطلاعات مربوطه و حتی آموزش همکاران خود دریغ نمی کنند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 11 =