تست مارشمالو چیست و چرا در عصر حواس پرتی زندگی می کنیم؟

ما در عصر حواس پرتی زندگی می کنیم. تلفن های هوشمند ما لذت و هیجان “بی پایان” را به ما می دهند و حواس ما را کسل می کنند و توانایی تمرکز روی یک کار را برای بیش از چند دقیقه از ما می گیرند.

تحقیقات نشان داده است که دامنه توجه به طور پیوسته در حال کاهش است، به ویژه در میان هزاره ها و نسل زرزها، یا نسل های بومی دیجیتال، که معمولا نمی توانند روی یک کار خاص تمرکز کنند و در عوض، به راحتی از نقطه ای که بهره وری در کار تحت تاثیر قرار می گیرد، حواسشان پرت می شود. .

بنابراین، ما به خوبی و واقعاً در عصر حواس پرتی زندگی می کنیم. با توجه به این پیشینه، اقدامات کنترل خود مانند تست مارشمالو که به تعویق انداختن رضایت در اولویت است، ممکن است در میان نسل‌های کنونی مورد پسند قرار نگیرد.

تست مارشملو تستی است که در آن به بچه ها گفته می شود که می توانند یک میوه بخورند یا این کار را کامل کنند و دو میوه داشته باشند.

در طول سال‌ها، مشاهده شده است که آن دسته از بچه‌هایی که انتخاب آسان داشتن یک مارشمالو را انتخاب کردند و به جای آن پس از اتمام کار، دو مارشمالو داشتند، در سال‌های بعد در شغل و زندگی شخصی خود عملکرد بهتری داشتند.

چرا نیاز به خود کنترلی و تمرکز از همیشه مهمتر است؟

بنابراین، واقعاً مهم است که بپرسیم آیا چنین آزمون‌هایی در عصر حاضر که کاهش گستره توجه و کاهش قدرت تمرکز، جوانان را احمق‌تر می‌کند و آنها را با کنترل بسیار کمی بر خود رها می‌کند، مفید است یا خیر.

برای اینکه ببینید Gen Zers چقدر تمرکز خود را از دست می‌دهد، فقط به هر کسی در گروه‌های سنی 20 تا 30 سال توجه کنید که به محض داشتن یک دقیقه وقت آزاد، بلافاصله شروع به تماشای ویدیوها و سایر رسانه‌ها می‌کنند.

چه بیشتر، با وجود ممنوعیت شرکت‌ها فیس‌بوک و سایر رسانه‌های اجتماعی در دسترسی رسمی به اینترنت، هنوز هم نسل فعلی حرفه‌ای راه‌ها و ابزارهایی برای سرگرم کردن و پرت کردن حواس خود پیدا می‌کنند؟

این بدان معناست که شاید بیش از هر زمان دیگری نیاز به خود کنترلی بیشتر باشد، و از این رو، بهتر است شرکت‌ها شروع به جدی گرفتن تست مارشمالو کنند و آن را برای کارمندان خود اجرا کنند.

در واقع، با القای نظم و انضباط و خودکنترلی در میان نیروی کار، شرکت‌ها می‌توانند مشارکت کارکنان را افزایش داده و فرسایش و آنچه را که به طور فزاینده‌ای به عنوان استعفای بزرگ یا روند ترک دسته جمعی هزاره‌ها و ژنرال زرز از مشاغل شناخته می‌شود، کاهش دهند. بنابراین، بحث ما این است که تست مارشمالو در عصر حواس‌پرتی مرتبط است.

کار عمیق، ضریب عاطفی و شوک فعلی چیست و چرا اهمیت دارند

با این حال، این یک واقعیت است که همه‌گیری همه ما را عصبانی‌تر و بی‌صبرتر کرده است و از این رو، جنبه‌های هوش عاطفی عقب‌نشینی کرده است.

برای مثال، Deferring Gratification که پایه EQ و تست مارشمالو است، در این مواقع که همه چیز اکنون اتفاق می‌افتد، چیزی لوکس است.

فشار لحظه‌ای که به عنوان شوک فعلی شناخته می‌شود، آنقدر زیاد است که توانایی تمرکز و کنترل خود جای خود را به حالت تعلیق دائمی می‌دهد.

این منجر به استرس و فرسودگی می شود که عدم کنترل خود را برجسته می کند و در نتیجه یک حلقه شرور ایجاد می کند که هیچ راه گریزی از آن وجود ندارد.

از این رو، این بیشتر دلیلی است که حتی مدیران و رهبران ارشد نیز باید هر از چند گاهی در آزمون مارشمالو شرکت کنند تا زیردستان خود را مجبور نکنند یا مجبور نکنند که همیشه در خدمتشان باشند و تماس نگیرند.

نکته اینجاست که Deep Work یا اصطلاحی که جانبازان سیلیکون ولی برای نشان دادن کار متمرکز استفاده می‌کنند، نیاز دارد که کارکنان مراقب باشند و در جریان باشند بدون حواس‌پرتی.

اینجاست که روسای زیرک و حساس می توانند بهترین ها را از زیردستان مستقیم خود بگیرند.

چگونه عصر پس از همه گیری به ما نیاز دارد که بیشتر حواسمان باشد و درگیر کارمان باشیم

EQ یا Emotional Quotient، Test Marshmallow و Deep Work را توضیح داده ایم. اکنون، بررسی خواهیم کرد که چگونه هر سه آنها در این عصر حواس پرتی و بیشتر در عصر پس از همه گیری بسیار مرتبط هستند.

بهتر است شرکت ها از کارشناسان و روانشناسان آموزش دیده استفاده کنند تا نیروی کار خود را برای درک اهمیت سه مفهوم فوق حساس کنند و آنها را در موقعیت های واقعی محیط کار به کار گیرند.

به عنوان مثال، هر سه اصطلاح با عامل مشترکی که کارمندان عاری از حواس پرتی و مزاحمت هستند به هم مرتبط هستند.

برای این کار، تماس‌ها و سایر وقفه‌ها باید به حداقل برسد، همانطور که «پینگ» و «متن‌ها» که کارکنان را آزار می‌دهد و تمرکز آنها را از دست می‌دهد.

کارمندان نیز باید با خودکنترلی بودن متقابل و با فداکاری و تمرکز کار کنند.

علاوه بر این، در حالی که بسیاری از متخصصان در حین کار، صفحات رسانه های اجتماعی و ویدیوها و همچنین کانال های موسیقی را باز نگه می دارند، باید کار خود را برنامه ریزی کنند و از تکمیل به بهترین شکل ممکن اطمینان حاصل کنند.

در واقع، ما مخالف صرف وقت برای اوقات فراغت نیستیم، فقط توصیه می کنیم تمرکز خود را از دست ندهید و حواس خود را پرت نکنید .

اینجاست که سه مفهومی که قبلاً مورد بحث قرار گرفت به کار می‌آیند، زیرا همه چیز در مورد مدیریت زمان و قدم زدن شخص است.

درس‌هایی در حال حاضر

در نهایت، با توجه به عادی بودن کار از خانه، کارمندان جوان‌تر که از بلوغ کارمندان مسن‌تر برخوردار نیستند، به نوعی دست گرفتن و راهنمایی نیاز دارند.

اینجاست که شرکت‌ها می‌توانند آن‌ها را وادار کنند در آزمون مارشمالو شرکت کنند، دوره‌های EQ را مدیریت کنند، و آنها را با مفهوم Deep Work آشنا کنند. رهبران کسب‌وکار نیز می‌توانند با Pep Talks و سایر سخنرانی‌های انگیزشی همراه شوند تا آنها را درگیر نگه دارند.

بنابراین، همانطور که قبلاً بحث کردیم، نیاز به خودکنترلی اکنون اهمیت بیشتری دارد زیرا عصر حواس‌پرتی همه ما را بی‌مولد می‌کند.

برای نتیجه گیری، ضروری است که متمرکز و سازنده بمانید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =