کوتاه شدن چرخه های تجاری و معنای آنها برای رهبران تجاری

شکل‌های مدرن گزارش‌دهی سالانه و چرخه‌های تجاری چگونه به وجود آمدند؟

ظهور شکل مدرن شرکت، تغییرات متعددی را در نحوه اداره و مدیریت شرکت ها و نهادهای تجاری ایجاد کرد.

در حالی که تا به حال برای اربابان فئودال و افراد بسیار ثروتمند امکان داشتن مشاغل و شرکت های تجاری بزرگ وجود داشت، مفهوم شرکت با مسئولیت محدود و شرکت های سهامی عام و شرکت های تجاری به این معنی بود که این شرکت ها به دلیل داشتن سهامدارانی که در اختیار دارند. لزوماً سرمایه داران بزرگ نبودند، بلکه منظور افراد عادی مانند من و شما این بود که در مقابل بدنه سهامداران پاسخگو هستند.

در واقع، از آنجایی که صاحبان سرمایه‌دار متوجه شدند که می‌توانند مبالغ هنگفتی را در بازارهای سهام جمع‌آوری کنند، و بنابراین، برای عرضه اولیه عمومی یا عرضه اولیه عمومی اقدام کردند، بسیاری از پیشگامان شکل‌های اولیه کسب‌وکارهای صنعتی این مسیر را انتخاب کردند. با این حال، بودن یک شرکت در بورس عمومی به این معنی است که نهادهای تجاری و شرکت‌ها باید در مقابل سهامداران بزرگتر و همچنین تنظیم‌کننده‌ها علاوه بر بورس‌ها و سهامداران مختلف، پاسخگو و پاسخگو باشند.

بنابراین مفهوم مجمع عمومی عادی یا مجامع عمومی سالیانه آغاز شد که در آن مدیران و اعضای هیئت مدیره شرکت های بزرگ صورت های مالی مانند ترازنامه، صورت جریان وجوه نقد و صورت های سود و زیان را منتشر می کردند که همه آنها را در قالب یک گزارش سالانه منتشر می کردند. .

کوتاه شدن چرخه گزارش

در واقع، تئوری مدیریت همانطور که تکامل یافته است، اهمیت بررسی دقیق را نه تنها توسط مالکان و اعضای هیئت مدیره تا آنجا که به این اظهارات حسابرسی شده مربوط می شود، بلکه توسط سایر سهامداران نیز از آنجایی که آنها سهام مستقیمی در شرکت داشتند، ذکر می کند.

علاوه بر این، از رگولاتورها، وزارتخانه‌های دولتی مانند دارایی و امور شرکت‌ها و همچنین حقوق و سهامداران نهادی نیز خواسته‌هایی وجود داشت که هر از گاهی علاوه بر گزارش‌های سالانه، این گونه گزارش‌ها را منتشر کنند.

به زودی، این منجر به روند گزارش‌های فصلی شد که دوباره «تقسیمی دقیق» از چرخه سالانه به چهار فصل بود و این نیز تضمین کرد که ذینفعان مختلف ذکر شده تا کنون از سلامت مالی و رفاه عملیاتی رضایت داشته باشند. نهاد کسب و کار.

همانطور که تئوری مدیریت بیان می‌کند، این امر شفافیت و پاسخگویی روش‌های اداره کسب‌وکارهای بزرگ را افزایش می‌دهد، زیرا اکنون به سختی می‌توان هر گونه تخلف یا تخلف در اداره این شرکت‌ها را نه تنها از سهامداران بلکه از سایر سهامداران پنهان کرد.

چرخه های گزارش دهی هدفی به جز سیرک رسانه ای بودن دارند

بنابراین، آنچه که ما داریم، روند یک تمرین سالانه گزارشگری و حسابداری است که به زودی تبدیل به نیم سال و اکنون به روش فعلی گزارشگری فصلی تبدیل شده است.

با این حال، همانطور که از بحث تا کنون مشاهده می شود، چنین تمرین های مداوم و مستمری زمان زیادی را از مدیران اجرایی و اعضای هیئت مدیره می گیرد و به همین دلیل است که کوتاه شدن چرخه های تجاری گزارشگری و حسابداری پیامدهای دیگری نیز دارد.

در واقع، در سال‌های اخیر، سهامداران شروع به درخواست بیشتر کرده‌اند و به همین دلیل است که هر زمان که در نحوه حاکمیت شرکتی بحرانی وجود داشته باشد، مجمع عمومی عادی یا مجامع عمومی فوق‌العاده و مجامع اضطراری داشته باشیم.

همانطور که از نمونه‌های Infosys، گروه TATA و اخیراً L&T یا Larsen و Toubro مشاهده می‌شود، سهامداران و به ویژه سرمایه‌گذاران نهادی نسبت به مدیران و هیئت‌مدیره شرکت‌های بزرگ خواستار و سخت‌گیرتر شده‌اند.

در ایالات متحده، ظهور سهامداران فعال که همانطور که از نامشان پیداست، عمدتاً اشخاص یا اشخاصی هستند که زمان و انرژی قابل توجهی را صرف علاقه مندی به نحوه اداره شرکت ها و نهادهای تجاری که در آن سهام دارند، به این معنی است که شرکت ها در برآوردن خواسته های همیشگی و برخی می گویند بی وقفه آنها سخت است.

مزایا و معایب چرخه های کسب و کار که همیشه کوتاه می شوند

با این اوصاف، بسیاری از کارشناسان مدیریت معتقدند که این فشار باید بر شرکت ها حفظ شود تا استانداردهای حاکمیت شرکتی سقوط نکند و از این رو، به همین دلیل است که حتی نویسندگان معتبری مانند فیلیپ کاتلر کوتاه شدن چرخه های تجاری را به عنوان یک تحول مثبت نقل می کنند.

از سوی دیگر، در اینجا یک نکته احتیاط نیز وجود دارد و این جنبه عدم تبدیل کل تمرین انتشار محدود زمانی و همچنین گزارش فوری به یک سیرک رسانه ای است که جز سرگرم کردن بینندگان هیچ هدف واقعی را دنبال نمی کند.

در واقع، به عنوان یکی از بنیانگذاران Infosys و مغزهای معروف پشت ابتکار Aadhar، ناندان نیلکانی در مورد گزارش لحظه به لحظه در مورد حماسه Infosys، این خطر را داشت که به یک نمایش واقعیت تبدیل شود که در آن ماده گم می شود و در عوض، تنها تمرکز بر روی یک تماس مداوم از اتهامات و هزینه های متقابل است که ضخیم و سریع پرواز می کنند.

بنابراین، توجه به این نکته ضروری است که رهبران کسب و کار باید تحت نظر باشند و در عین حال باید زمان و انرژی لازم را برای اداره شرکت خود به آنها داده شود.

مکث برای نفس در عصر دیجیتال

به نظر ما کوتاه شدن چرخه تجاری عمدتاً نتیجه عصر توییتر و فیس بوک است که در آن همه چیز و هر چیزی در همه جا و همه جا و همیشه اتفاق می افتد و در نتیجه یک تجربه سورئال را به همه می بخشد.

با این حال، همانطور که تئوری مدیریت بیان می‌کند (اگرچه می‌ترسیم این یافته‌ها و واقعیت‌های قدیمی باشد)، نیاز است که رهبران کسب‌وکار نگاه زمانی طولانی‌تری داشته باشند و گرفتار کوتاه‌مدت یا بدتر از آن، همان لحظه فوری نباشند. در حال رخ دادن.

برای نتیجه‌گیری، در حالی که ما و همچنین رهبران کسب‌وکار در جهانی 24 ساعته بدون توقف زندگی می‌کنیم، باید تعادلی بین خواسته‌های رقابتی ما و زمان آنها برای خیر کلی شرکت‌ها و ما وجود داشته باشد.

بدون نظر

پاسخ دهید