تعامل با همکاران

برای یک فرد ضروری است که به شیوه ای قابل قبول اجتماعی رفتار کند. آداب معاشرت به فرد کمک می کند تا متفاوت باشد و از جمع جدا باشد.

فرد باید در محل کار جدی و کمی معقول باشد. یک فرد نمی تواند در دفتر کار همان طور که در خانه رفتار می کند رفتار کند. افرادی که فاقد آداب معاشرت هستند هرگز توسط همکاران خود جدی گرفته نمی شوند.

زندگی یک فرد به تنهایی در محل کار دشوار است. فرد باید یک بازیکن تیم خوبی باشد تا بتواند در محل کار خود را نشان دهد. او نیاز به تعامل با همکارانش و به اشتراک گذاشتن ایده ها برای رسیدن به راه حل های بهتر دارد. کارمندان باید برای نتایج سریعتر و موثرتر کار کنند. حفظ روابط سالم با همکاران ضروری است زیرا یک فرد حداکثر زمان خود را در محل کار می گذراند.

به همکاران خود احترام بگذارید . رفتار نادرست با همکاران، محیط را از بین می برد و منجر به منفی بافی در اطراف می شود. با همه همکاران صرف نظر از نژاد، کاست، ملیت، نام و نام خانوادگی و غیره به عنوان یک واحد رفتار کنید.

انتشار شایعات بی اساس در مورد همکاران کاری است که اصلاً از یک حرفه ای انتظار نمی رود . دیدن هر یک از همکارانتان با دوست دخترش ربطی به دفتر ندارد و بنابراین نباید در محل کار مورد بحث قرار گیرد. از انجام بازی های سرزنش در سازمان خودداری کنید. یک فرد باید جرات کافی برای پذیرش اشتباهات خود را داشته باشد. اگر کسی را دوست ندارید، بهتر است به جای دعوا کردن با او، طرف مقابل را نادیده بگیرید. به یاد داشته باشید که درگیری ها به هیچ راه حلی منجر نمی شوند.

با همه صمیمی باشید با لبخند به همه سلام کنید. بداخلاقی است که با دیگران چهره پردازی کنید. یاد بگیرید که کمی سازگارتر باشید. همه چیز همیشه مطابق میل شما پیش نمی رود. مسائل را به دل نگیرید.

به هر طریقی که می توانید به همکاران خود کمک کنید . هرگز به آنها پیشنهاد اشتباه ندهید. اگر دوستی در محل کار داشته باشید، شغل خود را بیشتر دوست خواهید داشت.

با همکاران خود مودب باشید . اگر کسی سر شما فریاد زد، هرگز به او فریاد نزنید. کاری که دیگران انجام می دهند را انجام نده. اگر بگویید «متاسفم» کوچک نمی شوید.

دوستی زیاد در محل کار بد است . احساساتی بودن در محل کار مضر است. ممکن است شخص دیگر از نگرش سخاوتمندانه شما سوء استفاده کند.

هرگز بیش از حد واکنش نشان ندهید . آرامش و خونسردی در محل کار به صرفه است.

از طرفداری در محل کار خودداری کنید . از هیچ یک از همکاران خود درخواست لطف شخصی نکنید. هرگز از کسی نخواهید که از طرف شما خرید مواد غذایی انجام دهد یا پسرتان را از مدرسه انتخاب کند. غیرحرفه ای است.

از بی ادبی با کسی بپرهیز . شما هرگز نمی دانید چه زمانی ممکن است به یکی از همکاران خود نیاز داشته باشید. هرگز تحت فشار دیگران را سرزنش نکنید.

هرگز در کار همکار خود دخالت نکنید. باز کردن پاکت های دیگران یا چک کردن ایمیل های همکار، رفتار بدی است. به حریم خصوصی همکار خود احترام بگذارید. به اتاقک دیگران نگاه نکنید. قبل از ورود به کابین رئیس خود در بزنید.

هرگز در محل کار کسی را مسخره نکنید.

شنود مکالمه دیگران اخلاق بدی است.

از انتقاد دیگران بپرهیزید . فرد باید در محل کار انعطاف پذیر باشد. سفت و سخت بودن روابط را خراب می کند.

بدون نظر

پاسخ دهید