آداب مهمانی اداری

آداب معاشرت یعنی رفتاری که از نظر اجتماعی قابل قبول باشد.

یک فرد باید در محل کار به نحوی رفتار کند تا اثری از خود بر جای بگذارد. فرد باید در محل کار کمی بالغ تر و مسئولیت پذیرتر باشد.

آداب معاشرت به مجموعه مهارت های مورد نیاز یک فرد برای یافتن جایگاهی در جامعه اشاره دارد. هیچ کس دوست ندارد با فردی که آداب ندارد صحبت کند.

یک فرد نمی تواند به همان شکلی که در خانه خود رفتار می کند در دفتر کار خود رفتار کند. تفاوت زیادی بین دانشگاه و زندگی حرفه ای وجود دارد.

مهمانی ها و گردهمایی ها یکی از ویژگی های مهم در شرکت ها هستند که در آن کارمندان یکدیگر را بهتر می شناسند. مهمانی های اداری نیز پیوند بین کارمندان را تقویت می کند.

آداب مهمانی اداری

آداب مهمانی اداری به فرد می آموزد که چگونه در مهمانی های اداری، شام و دور هم جمع شدن رفتار کند . برای یک فرد ضروری است که در مهمانی های اداری رفتار معقولانه داشته باشد.

 

 • سعی کنید به موقع برسید . دیر رسیدن به مهمانی ها ممکن است رئیس شما را آزار دهد. کمی زودتر در محل حاضر شوید و بررسی کنید که آیا تمام هماهنگی های لازم انجام شده است یا خیر؟ 
 • مراقب آنچه می پوشید باشید . مهمانی در دفتر به این معنی نیست که فرد آزادی پوشیدن لباس های آشکار را دارد. چیزی بپوشید که به نظر شما خوب باشد. از پوشیدن جواهرات سنگین در مهمانی های اداری خودداری کنید. به یاد داشته باشید که سادگی بهترین راه برای ایجاد یک اثر ابدی است. لباس‌های کوتاه یا لباس‌هایی که بیشتر پوست شما را نشان می‌دهد نپوشید. 
 • از آوردن فرزند، همسر یا سایر اعضای خانواده خود در مهمانی های اداری خودداری کنید مگر اینکه مافوق شما دعوت کرده باشد. شما فقط مشغول حضور در اعضای خانواده خود خواهید بود و در نهایت دیگران را نادیده می گیرید. 
 • آراستگی مکان را حفظ کنید . به یاد داشته باشید که مافوق شما هر لحظه شما را زیر نظر دارند. کاری نکنید که تحصیلات، سابقه خانوادگی و تربیت شما را زیر سوال ببرد. 
 • مهمانی های اداری راه خوبی برای جلب نظر رئیس شما هستند. بررسی کنید که آیا او به چیزی نیاز دارد یا خیر؟ هر زمان که فرصتی پیدا کردید، به او بگویید که چقدر در این ماه عملکرد خوبی داشته اید. این بعدا به شما کمک می کند. 
 • خودتان را به دیگران معرفی کنید. از همه با لبخند استقبال کنید و با هم تبادل نظر کنید. هرگز با هیچ یک از همکاران خود قیافه نگیرید حتی اگر او را دوست ندارید. مهمانی های اداری راه خوبی برای شناخت همکارانتان است. به جای ایستادن در یک گوشه، با دیگران معاشرت کنید. 
 • سعی کنید از الکل در منو استفاده نکنید. نوشیدن بیش از حد در مهمانی های اداری احمقانه است. فرد تمایل دارد پس از نوشیدن الکل به فعالیت های ناخواسته ای بپردازد که ممکن است به قیمت کار او تمام شود. 
 • در بوفه ها منتظر نوبت خود در صف باشید. به یکدیگر فشار نیاورید. 
 • بشقاب خود را با غذا پر نکنید. در مقادیر متوسط ​​بخورید. غذا خوردن را شروع نکنید مگر اینکه همه کسانی که در اطراف شما نشسته اند غذا دریافت کرده باشند. آهسته غذا بخورید تا از آروغ زدن یا گوز زدن در ملاء عام جلوگیری کنید. پس از اتمام غذا، ظروف را در مکان های مناسب نگه دارید. 
 • جوک های احمقانه را ننویسید و کامنت های رکیک ندهید. 
 • از حرکات رقص مبتذل در مهمانی های اداری خودداری کنید.

 

بدون نظر

پاسخ دهید