در زمان امروز، لینکدین به یک ابزار عالی برای شبکه تبدیل شده است. و به دلیل مفهوم گروه، می‌توانید با افراد بیشتری نسبت به جستجوی افراد فردی دسترسی و شبکه داشته باشید. اگر می دانید چگونه از این ویژگی گروهی به بهترین شکل استفاده کنید، ابزار بسیار قدرتمندی است. حالا بیایید کمی به عمق برویم:

گروه لینکدین چیست؟

گروه لینکدین، در ساده ترین عبارت، شبیه به یک انجمن است که در آن می توانید نظرات، افکار و دانش خود و غیره را به اشتراک بگذارید. این گروه ها بستری را برای تعامل با اعضای لینکدین که مهارت ها، تجربیات و اهداف مشترک دارند، فراهم می کنند.

مخاطب خود را درک کنید: اگر به گروهی بپیوندید بدون اینکه درک درستی از آن داشته باشید، تمام تلاش های شما بیهوده می شود. شما باید مخاطبان خود را درک کنید و سپس نوع مناسب گروه را بیابید.

دوباره از نمایه خود بازدید کنید: قبل از پیوستن به هر گروهی، مطمئن شوید که نمایه شما مرتب است. همه چیز کامل است، زیرا هنگامی که چیزی را در گروه های خود پست می کنید، یک عضو ممکن است نمایه شما را بررسی کند و اگر ناقص یا ناتمام باشد، تأثیر خوبی بر بینندگان نخواهد داشت. بنابراین، قبل از اینکه وارد هر گروهی شوید، یک بار دوباره از نمایه خود بازدید کنید، اتفاقات جدید، دستاوردها، جوایز، آموزش ها، دوره ها و غیره را به روز کنید.

گروه مناسب برای شما: در لینکدین، می توانید بخشی از 50 گروه باشید، یعنی می توانید تا 50 گروه بپیوندید. اما اینها باید با هدف شما مرتبط باشد. عضویت در یک گروه می تواند برای بسیاری از اهداف مرتبط با جنبه های مختلف زندگی و حرفه شما باشد، مانند – فارغ التحصیلان مدرسه، کالج یا شرکت های قبلی، دلایل رفاه اجتماعی مانند NGO، آموزش کودکان، نجات کودک دختر، رفاه حیوانات، گروهی مانند هنر، فلسفه، موسیقی و غیره می‌تواند مورد علاقه یا علاقه شما باشد.

این امکان دسترسی به افراد بیشتری را فراهم می کند: هنگامی که به یک گروه در لینکدین ملحق می شوید، به طور خودکار به تمام نمایه هایی که قبلاً عضو این گروه هستند دسترسی خواهید داشت. و وقتی چیزی را برای این گروه ها پست می کنید، بخش بزرگی از مخاطبان به پست شما دسترسی خواهند داشت. بنابراین، پس از عضویت در گروه، از گروه و نمایه اعضای آن بازدید کنید. اگرچه ممکن است همه آنها در بین مخاطبان هدف شما قرار نگیرند، اما شما می توانید ایده درستی در مورد اینکه چه کسانی به خدماتی که شما در گروه ارائه می دهید یا به اشتراک می گذارید علاقه مند هستند، خواهید داشت.

تخصص خود را نشان دهید: گروه های لینکدین راهی عالی برای به نمایش گذاشتن مهارت، دانش و تخصص شما هستند. در اینجا می توانید از دیگران بیاموزید و در عین حال می توانید به نیازمندان کمک کنید. از این طریق می توانید سرنخ نیز ایجاد کنید. اگر اکثر اعضای گروه متعلق به مخاطبان هدف شما باشند، مطمئناً به پست های شما علاقه مند خواهند شد. بنابراین با احتیاط گروه هایی را انتخاب کنید که مخاطبان شما به طور مرتب از آن بازدید می کنند.

از ارسال بیش از حد خودداری کنید: در حالی که عضو هر گروهی هستید، باید برخی از آداب را رعایت کنید. به اشتراک گذاری مداوم پست ها را انجام ندهید زیرا ممکن است علاقه اعضای گروه را از دست بدهد. اگر به پست کردن برخی یا سایر پست‌ها ادامه دهید، پس از مدتی افراد پست‌های شما را جدی نخواهند گرفت. برای زمان و تلاش دیگران ارزش قائل شوید و به آنها اجازه دهید بدانند که شما اینجا هستید تا به مکالمه ارزش و وزن بیافزایید و نه اینکه فقط برای پست های خود ترافیک کسب کنید.

معرفی: قبل از عضویت در هر گروهی، باید خود را به درستی معرفی کنید. دلایل عضویت در آن گروه و اینکه چرا برای عضویت در این جامعه هیجان زده هستید را روشن کنید. با سایر اعضای گروه آشنا شوید.

اتصال در محدوده خود: همانطور که می دانیم میلیون ها گروه و کاربر در لینکدین در دسترس هستند. در میان آنها، ممکن است گروه هایی وجود داشته باشند که به منطقه محلی شما تعلق دارند. اگر برخی از گروه ها و اعضای آنها در منطقه جغرافیایی شما ساکن هستند، می توانید کسب و کار خود را به این ارتباطات محلی ارتقا دهید. شما همچنین می توانید آنها را به صورت شخصی ملاقات کنید و کسب و کار خود را توسعه دهید. در صورت امکان به آنها کمک کنید زیرا LinkedIn یک پلتفرم دوجانبه سودمند برای حرفه ای ها است.

محتوای عالی را به اشتراک بگذارید: حتی اگر بخشی از گروه هستید، فقط هر چیزی و هر چیزی را که با آن روبرو می شوید به اشتراک نگذارید. کلاهبرداری اینترنتی و محتوای نامربوط را ارسال نکنید. در غیر این صورت هدف گروه شکست خواهد خورد. برخی از محتوای آگاهانه عالی را به اشتراک بگذارید، که می تواند به افراد در گروه کمک کند.

فعال بمانید: بسیاری از ما به راحتی عضو یک گروه می شویم، اما به ندرت در آن گروه ها فعال می مانیم. به یاد داشته باشید، اگر شما فعال نباشید، مردم شما را به عنوان بخشی از گروه فراموش خواهند کرد. فرصت را از دست ندهید تا رهبری فکری خود را ارتقا دهید و نظرات خود را در مورد موضوع خاصی بیان کنید. ایجاد یک رابطه سخت نیست، اما حفظ یک رابطه سخت است. بنابراین، شبکه حرفه ای که شما ساخته اید نیز باید پرورش و نگهداری شود.

یاد بگیرید: چیزهای زیادی وجود دارد که ما قبلاً می دانیم، و چیزهای بسیار بیشتری وجود دارد که برای رشد حرفه ای هنوز باید یاد بگیریم. شما می توانید از طریق همسالان یا اعضای گروه خود یاد بگیرید، اما به یاد داشته باشید که این واقعیت را که در پلتفرم به اشتراک گذاشته می شود تأیید کنید. در حقایق و پست های خود معتبر باشید و همچنین قبل از اینکه به پست دیگران اعتماد کنید بررسی کنید. بنابراین، ادامه دهید، گروه های بی شماری را در لینکدین مرور کنید، انتخاب کنید و سپس به یک گروه بپیوندید.

گروه خود را ایجاد کنید: علاوه بر اینکه بخشی از گروه هستید، می توانید گروه خود را نیز برای گروه خاصی از افراد ایجاد کنید. این گروه می تواند نیاز مخاطب خاصی را برآورده کند. فرض کنید اگر یک شرکت مدیریت رویداد دارید، می توانید از افرادی دعوت کنید که به نوعی با این صنعت یا کار مرتبط هستند به این گروه بپیوندند. اساس گروه را فایده ای که به مردم می رساند و سپس افراد بیشتری را جذب می کند نام ببرید.

به اندازه کافی هوشیار باشید: مهم نیست که عضو گروهی هستید یا خودتان مالک گروه هستید، باید مراقب محتوایی که افراد به اشتراک می گذارند باشید. اگر شخصی دائماً محتوای نامناسبی را پست می‌کند، به‌عنوان مدیر گروه، این قدرت را دارید که آنها را کنار بگذارید. اگر چیزی برای گروه خوب کار نمی کند، شما این اختیار را دارید که آن را به مکان بهتری تبدیل کنید.

شبکه سازی مبارک!

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − هفت =