درس هایی برای رهبران تجاری از سقوط چارلز گوسن رنو – نیسان

سقوط چارلز گوسن و سقوط ناگهانی او از گریس

در چند روز گذشته، رسانه های جهانی به طور مداوم سقوط یکی از پر زرق و برق ترین و کاریزماتیک ترین مدیران اجرایی (مدیران ارشد اجرایی) زمان حاضر، چارلز گوسن از رنو-نیسان-میتسوبیشی، اتحاد سه طرفه خودروسازان را پوشش داده اند. یکی از شرکت های خودروسازی پیشرو در جهان است.

در حالی که دستگیری اولیه غصن به اتهام ارائه نادرست درآمد سالانه و مخفی کردن دارایی‌هایش از مقامات مالیاتی برای بازداشت او، چه رسد به دستگیری او، اتهامی بی‌اهمیت به نظر می‌رسید، اما افشاگری‌های بعدی در مورد ادغام دو غول خودروسازی توسط وی. رنو و نیسان، و همچنین مخالفت شدید ژاپنی ها با این حرکت، این نگرانی را ایجاد کرده است که آیا سقوط غصن فقط یک کودتای پنهان در اتاق هیئت مدیره است.

در واقع، این واقعیت که او با توجه به بازداشت 20 روزه پلیس ژاپن هنوز جنبه داستانی خود را ارائه نکرده است، برای او که در مقطعی از موقعیت مشهور و نزدیک به تحسین ستاره های راک در ژاپن برخوردار بود، بسیار مهم است.

همانطور که این مقاله بحث می کند، سقوط چارلز گوسن چندین درس مهم برای دیگر رهبران کسب و کار و مدیران عامل در این عصر جهانی دارد.

خطرات یک مدیر عامل مشهور و یک رهبر پر زرق و برق

برای شروع، Ghosn نه تنها یک پرواز عالی بود، بلکه کسی بود که هرگز شهرت خود و امتیازات ناشی از آن را پنهان نکرد.

در واقع، برای تمام اهداف عملی، او کلاه مشهور خود را به اصطلاح روی آستین خود می پوشید، و برخی از کارشناسان رسانه حدس می زنند که این ممکن است دلیل برکناری مهندسی شده او بوده باشد، زیرا او به عنوان فردی که “بیش از حد بزرگ برای خود” دیده می شود. کفش”.

این یک درس مهم برای رهبران کسب و کار مشتاق و فعلی است که هم کاریزماتیک و هم پر زرق و برق هستند و هم باید آن را در زمان حال به خاطر بسپارند.

به عبارت دیگر، هر چقدر هم که شخصیت شما و مهمتر از آن، کمک به شرکت یا شرکت شما باشد، بهتر است هر از چندگاهی از سطح پایینی استفاده کنید و اجازه دهید دیگران صحبت کنند.

در حالی که این بدان معنا نیست که همه مدیران عامل باید در پس زمینه باشند و در پس زمینه باشند، به این معنی است که گاهی اوقات بهتر است حداقل به طور موقت از کانون توجهات دوری کنید تا حسادت و کینه توزی از طرف همسالان و زیردستان شما زیاد نشود. همانطور که در مورد غسن، که توسط شماره دو خود در سازمان جانشین شد.

مردان جهانی داووس و واکنش ذینفعان محلی

درس مهم بعدی برای مدیران عامل این است که در عصر جهانی، رهبران کسب و کار باید بر هنر جهانی بودن و محلی بودن همزمان مسلط شوند.

برای مثال، گون یک شهروند جهانی کهن‌الگو بود که در غرب و شرق با شکوه و آسودگی یکسانی راه افتاد، اگرچه در سال‌های اخیر، او بیشتر جهانی شد تا محلی.

در میان تئوری‌هایی که در حال حاضر در حال انجام است، یکی از آنها این را مطرح می‌کند که در حالی که او در اتحاد خودرویی شرق و غرب موفق بود، تلاش‌های او برای رساندن آن به سطح بعدی با ادغام مستقیم بین رنو فرانسوی و نیسان ژاپنی مورد توجه قرار نگرفت. از طرف دومی که این را تلاشی برای فرو بردن ادغام در گلویشان تعبیر کرد.

در واقع، Ghosn اغلب به عنوان یک مطالعه موردی در رهبری در مدارس کسب و کار در مورد اینکه چگونه مدیران عامل جهانی می توانند چالش های فرهنگی را از کار با جنبه های مختلف منطقه ای و کشوری مدیریت کنند، ذکر می شود.

با این حال، همانطور که بازداشت او نشان می‌دهد، شاید او همگنی فرهنگی شرکت‌ها را دست‌کم گرفت و واکنش ژاپنی‌ها را در زمان‌هایی که ملی‌گرایی و حمایت‌گرایی در حال بازگشت هستند، دست کم گرفت.

به عبارت دیگر، سقوط غصن را می توان اولین شلیک علیه مرد داووسی از درون دیوارهای ناسیونالیسم در نظر گرفت.

قوانین مالیاتی و لزوم آگاهی از مقررات خاص کشور

در مورد اینکه گون یک مرد داووس است، شایان ذکر است که این نام اغلب برای توصیف جت ست جهانی استفاده می شود که هر سال در داووس برای مجمع جهانی اقتصاد گرد هم می آیند و بدون توجه به ملیتشان به عنوان شهروندان جهانی شناخته می شوند. .

جدای از این، می‌توان به سایر مدیران عامل نیز هشدار داد که برای امضای صورت‌های مالی سازمانی و اظهارنامه‌های مالیاتی مدیران ارشد، بیش از حد به حسابرسان مستقل و خارجی اتکا نکنند.

درعوض، آنها باید دقت لازم را در رابطه با قوانین و قوانین هر کشوری که شرکت‌هایشان در آن فعالیت می‌کنند، انجام دهند تا با قوانین مالیاتی بسیار خاص در آنجا سرپیچی نکنند.

به عبارت دیگر، غصن که متهم به جرایم مالی است، می تواند هشداری برای سایر مدیران عامل برای انجام تکالیف بیشتر در مورد نحوه پایبندی به قوانین هر کشور باشد. در واقع، دیگر اینطور نیست که جمعیت داووس هیچ غلطی نتوانند بکنند و با ظهور ترامپ و سایر پوپولیست ها، چاقوها به خوبی و واقعاً برای آنها آماده شده است.

بینش پایانی

در نهایت، چارلز گوسن هرگز از برجسته کردن و برخی می گویند، تبلیغ موفقیت های خود در ایجاد اتحاد سه جانبه ابایی نداشت.

این ممکن است منجر به تردیدهای جدی در میان برخی از ذینفعان شود که در مورد اینکه در آینده چه خواهد کرد با موقعیت هایشان متحجر شده اند.

بنابراین، مدیران اجرایی دیگر ممکن است به خوبی یاد بگیرند که به طور همزمان با افراد مشهور و پسر خاک بازی کنند تا مانند Ghosn نشوند.

برای نتیجه گیری، زمان حاضر شاهد چرخش و آشفتگی زیادی در دنیای شرکت ها بوده است و از این رو، مورد Ghosn درس های متعددی برای سایر رهبران تجاری دارد.

بدون نظر

پاسخ دهید