مدیریت در هرج و مرج: مهارت لازم برای مدیران و رهبران

نیروهای هرج و مرج

چشم انداز کسب و کار قرن بیست و یکم با پیچیدگی فزاینده، بی نظمی، رقابت شدید، سرعت بالای تغییرات و بالاتر از همه، فرهنگ “همیشه فعال” 24/7 مشخص می شود. این بدان معنی است که هرج و مرج در چنین منظره ای به دلیل تلاقی همه این عوامل اجتناب ناپذیر است.

بنابراین، مدیران و رهبران نمی توانند بیاموزند که هرج و مرج را مدیریت کنند و پیچیدگی را در آغوش بگیرند، اگر آنها و سازمان هایشان مجبور به پیشرفت و در واقع، حتی بقا باشند. تمام صحبت ها در مورد ایجاد ساختارهای سازمانی منعطف و فرهنگ های سازگار عمدتاً برای مقابله با محیط تجاری در حال تغییر سریع است که در آن سازمان ها و رهبران باید برای استفاده از فرصت ها چابک و چابک باشند.

تغییر تنها ثابت است

در واقع، این واقعیت که تنها ثابت تغییر است و تنها قطعیت عدم اطمینان و غیرقابل پیش‌بینی بودن آینده است، به این معنی است که هرج و مرج به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی هر مدیر و رهبر تبدیل می‌شود . به عنوان مثال، سرنوشت خدمات تاکسی مختلف و اپراتورهای مسافرتی را در نظر بگیرید که تحت تأثیر رقابت Uber قرار گرفته اند، که اپراتور اجاره خودرو و تاکسی مبتنی بر برنامه است.

با توجه به اینکه Uber با فناوری با ویژگی های اشتغال منعطف و اقتصاد اشتراکی ازدواج می کند، توانسته است شرکت های موجود در این تجارت را متحول کند. این بدان معناست که مدیران و رهبران شرکت‌های خودروسازی سنتی باید یاد بگیرند که با “آشوب زیبا” که راه‌حل‌های مبتنی بر فناوری است کنار بیایند و از این رو، باید استراتژی‌های خود را بر اساس آن تنظیم کنند.

در واقع، این واقعیت که اکثر شرکت‌های خدمات تاکسی سنتی مانند گوزن‌هایی هستند که در تابش خیره‌کننده چراغ‌ها کور شده‌اند، به این معنی است که آنها برای مقابله با غیرقابل پیش‌بینی‌بودن اقتصاد مشارکتی در حال ظهور که برنامه‌های مبتنی بر گوشی‌های هوشمند «نهفته» را منتشر کرده‌اند، آماده نبودند. و نیروهای قدرتمند «تخریب خلاق» که بازار را کاملاً تغییر داده است.

حتی رهبران بازار نیز تمایل به شکست دارند

اکنون همان شرکت های فناوری را در زمینه ساخت گوشی های هوشمند در نظر بگیرید. یک دهه پیش، بلک‌بری تنها چیزی بود که به گوشی‌های هوشمند نزدیک شد و در واقع، این شرکت اولیه بود که آنچه را که می‌توان امواج اولیه انقلاب گوشی‌های هوشمند نامید، راه‌اندازی کرد.

حالا، آیا کسی می‌داند که بلک‌بری چه اتفاقی افتاده است که به جز کاربران شرکتی که برای امنیت و ایمنی بهتر به آن اعتماد می‌کنند، مانند یک دهه پیش که رهبر بلامنازع صنعت بود، پایگاه مصرف‌کننده انبوهی ندارد؟

دلیل شکست آن این بود که رهبران آن با زیرک بودن بازار را مورد توجه قرار می‌دادند، اما وقتی نوبت به شناخت «اصل هرج‌ومرج» نوآوری، جهانی‌سازی، فناوری و نیروهای کارآفرینی که مشخصه بازار مدرن است، از این منحنی عقب ماندند.

با توجه به اینکه اکنون هر کسی در هر جایی می‌تواند اپلیکیشنی را طراحی کند و اطمینان حاصل کند که تعداد زیادی دنبال کننده دارد، بدین معنی است که مقیاس یا اندازه کسب و کار دیگر تضمینی برای طول عمر نیست. نکته ای که ما به آن اشاره می کنیم این است که فناوری و جهانی شدن با هم نیروهایی را ایجاد می کنند که همه را مستعد قرار گرفتن در معرض “تغییرهای تکنولوژیکی” می کند و از این رو، حتی شرکت هایی مانند اوبر که اکنون رهبران حاکم در فضاهای تجاری خود هستند، نمی توانند از عهده این کار برآیند. راضی بماند

عصبیت رهبر

این عامل «عصبی» که چشم‌انداز کسب‌وکار امروزی رها می‌کند به این معناست که مدیران و رهبران دیگر تجمل رویکردی آرام به کسب‌وکار را ندارند و در عوض، باید با شرایط آشفته‌ای که از زمان شروع روز یا حتی زمانی که با آن مواجه می‌شوند، مقابله کنند. آنها خواب هستند

به عنوان مثال، اکنون برای اکثر افراد در نیروی کار معمول است که روز خود را با آخرین به روز رسانی ها در مورد علایق خود شروع کنند و برای رهبران کسب و کار، بیشتر در مورد به روز رسانی سهام، حرکات بازار، روندهای تجاری، و آخرین پیشرفت ها در صنعت آنهاست. .

همه چیز یکباره اتفاق می افتد

کاملاً ممکن است که این رهبران در آغاز روز خود مجبور شوند با ناآرامی های کارگری در کشوری دور که تأسیسات تولیدی آنها در آن واقع شده است یا در نزدیکی خانه آنها قرار دارد، مجبور شوند با برخی موارد احتمالی که اهداف فروش آنها را تهدید می کند مقابله کنند. حتی در این مورد، یک طوفان برف یا کولاک که شهر را تعطیل می کند و در نتیجه باعث از دست دادن زمان گرانبها برای کسب و کار آنها می شود.

فقط تصور کنید چه اتفاقی می افتد اگر همه این وقایع به یکباره اتفاق بیفتند و خود را به جای یک رهبر کسب و کار قرار دهید و سپس متوجه شوید که زندگی چقدر می تواند آشفته باشد و شغل و شغل شما چقدر می تواند سخت باشد.

در واقع، اگر توصیه ای وجود دارد که این روزها اکثر رهبران کسب و کار به دانشجویان فارغ التحصیل ارائه می کنند این است که آنها باید قدرت تمرکز و تمرکز داشته باشند که به آنها کمک می کند “سر و صدا را از بین ببرند” و ” روی آنچه ضروری و مورد نیاز است ” و در در عین حال اطمینان حاصل کنید که آنها تحت تأثیر عجله روندها و رویدادهای پر هرج و مرج که نیازمند راه حل ها و پاسخ های خلاقانه و اندیشیده شده هستند، نمی شوند.

نتیجه

بنابراین، برای هر یک از شما که مایل به کار در دنیای شرکتی هستید یا قبلاً آنجا هستید، ممکن است این امر بدیهی به نظر برسد زیرا هیچ کس واقعاً از این هرج و مرج دور نیست. با این حال، نکته مهمی که باید به آن توجه کرد این است که نگاه بی‌علاقه به این رویدادها یک چیز است و در میان این همه آشفتگی تصمیم گیرنده در «صندلی داغ» یک چیز دیگر.

در خاتمه، کسانی که به احتمال زیاد موفق می شوند، کسانی هستند که «چاپ محکمی بر زمان حال، درک محکمی از گذشته، و چشم اندازی برای آینده دارند» که به این معنی است که می توانند به پشت سر نگاه کنند، به آینده نگاه کنند. و از زمان حال خارج نشوند تا اطمینان حاصل شود که آنها واقعاً “در هرج و مرج رشد می کنند”.

بدون نظر

پاسخ دهید