رهبری واقعا عالی همه چیز در مورد صحبت کردن در همه جنبه های رهبر بودن است

آنچه برخی از رهبران را واقعاً عالی می کند

رهبران وجود دارند و سپس رهبران وجود دارند. برای توضیح، هر نهاد، اعم از تجاری، اجتماعی، سیاسی یا اداری، رهبرانی دارد که آنها را هدایت می کند که انتظار می رود چشم اندازی در مورد اینکه می خواهند دامنه و پیروان خود به کجا برسند، داشته باشند و در عین حال، یک برنامه عملیاتی یا مأموریت روشن در مورد آنها داشته باشند. چگونه به آنجا برسیم

بنابراین، ما سیاستمداران، رهبران تجاری، ورزشکاران، افراد مشهور، و مدیران و همچنین فعالان را در تمام جنبه‌های زندگی می‌یابیم که رهبری را به امری روزمره تبدیل می‌کنند.

با این حال، چیزی که رهبران واقعاً بزرگ را از رهبران معمولی متمایز می‌کند این است که آن‌ها Walk the Talk یا به عبارت دیگر، الگوبرداری می‌کنند و از جلو برای الهام بخشیدن و ایجاد انگیزه در پیروان خود رهبری می‌کنند.

در واقع، رهبران واقعاً بزرگ کسانی هستند که استانداردهای دوگانه ندارند و آنچه را که موعظه می کنند، عمل می کنند.

در حالی که در دوران معاصر، رهبران بسیار کمی وجود دارند که بتوانند ادعای این جنبه را داشته باشند. تاریخ مملو از نمونه هایی از رهبری های واقعاً قهرمانانه از تمام طبقات زندگی است.

در واقع، به غیر از مردان و زنان بزرگی مانند گاندی و جی اف کی، رهبران نظامی بسیاری از همه رده ها و سطوح بوده اند که در تلاش تایتانیک برای شکست دادن فاشیسم و ​​نازیسم در طول جنگ جهانی دوم موفق بوده اند.

چیزی که آن نسل از رهبران را بسیار بزرگ کرد این بود که آنها از صمیم قلب به هدفی ایمان داشتند و زندگی خود را وقف رهبری الگو کردند که متأسفانه، رهبران کنونی جهان فاقد آن هستند.

رهبران نیز محصول زمان خود هستند

با این اوصاف، رهبران نیز محصول زمان خود هستند و از این رو، عادات و رفتارهای رهبری آنها به همان اندازه که بر اساس انتظارات از رای دهندگان یا کارمندان یا پیروانشان، بر اساس زمان زندگی شان شکل می گیرد.

به عبارت دیگر، رهبران توسط فشار و کشش خاص نیروهایی که اتفاقاً در هر دوره از تاریخ بر آنها تأثیر می‌گذارند ساخته می‌شوند و ساخته نمی‌شوند.

از سوی دیگر، در دوران اخیر، سلف رئیس جمهور فعلی ایالات متحده، باراک اوباما، یک رهبر الهام بخش بود که تمام اصول رهبری از جلو و رهبری با الگو را در خود جای داده بود.

نه تنها صعود او به شغل برتر یک افسانه افسانه ای از مبارزه و غلبه بر مشکلات بود، بلکه دوره بعدی او در این دفتر با سیاست ها و قوانین و اقدامات واقعاً مترقی مشخص شد که باعث شادی میلیون ها آمریکایی بی بضاعت شد.

اکنون وضعیت غم انگیزی در ایالات متحده است که دونالد ترامپ بیشتر به سود بردن شخصی از ریاست جمهوری به جای انجام هر کار معناداری علاقه مند است.

در واقع، این نمونه‌ها باید به‌عنوان راهنمای رهبران نسل هزاره آینده که رهبران فردا هستند، در مورد اینکه چگونه زندگی خود را در هر زمینه‌ای از زندگی پیش ببرند، باشد.

رهبران واقعاً بزرگ بالاتر از حد معمول هستند

علاوه بر این، همانطور که قبلا ذکر شد، در حالی که زمان‌هایی که فرد در آن زندگی می‌کند تأثیر خاصی بر نحوه رفتار رهبران دارد، این مورد نیز وجود دارد که رهبران واقعاً بزرگ می‌توانند از خرده‌اندیشی و کوچک‌اندیشی فراتر رفته و به دولتمردان خارق‌العاده‌ای تبدیل شوند.

به عنوان مثال، گاندی و نهرو رهبرانی بودند که اغلب در میان پیگمی ها غول نامیده می شدند، زیرا تا آنجا که به اصول و اعمالشان در رابطه با پیروان و همتایانشان مربوط می شد، همتا و بی همتا بودند.

حتی در دنیای تجارت، تایتان‌های صنعت مانند JRD Tata وجود داشته‌اند که پایه و اساس رشد و موفقیت کسب‌وکارهای هندی را در آن زمان‌ها و همین‌طور در حال حاضر پایه‌گذاری کردند. در واقع، در زمان‌های اخیر، NRN از Infosys می‌تواند ادعا کند که رهبری است که با پرواز در کلاس اقتصادی، ساده زیستن، و بخشیدن ثروت خود به اهداف نجیبانه، سخنرانی را به عنوان مثال رهبری می‌کند.

وجه مشترک همه این رهبران این است که آنچه را که موعظه می کنند انجام می دهند و به هیچ وجه ریاکار نیستند.

در حالی که نخست‌وزیر کنونی هند شروع به اجرای چنین رهبری کرد، موضوع دیگری است که او در تلاش‌های خود برای بردن همه چیز با خود دچار لغزش می‌شود و در عوض، تا آنجا که جذابیتش برای هندی‌ها بیشتر و محدودتر است. نگران.

رهبران واقعاً بزرگ آنچه را که موعظه می کنند تمرین می کنند

در دنیای ورزش و سرگرمی نیز، رهبران خارق العاده ای هستند که علیرغم موفقیت هایشان متواضع هستند و نمی گذارند غرق موفقیتشان شوند.

به عنوان مثال، پوللا گوپیچاند که یک چهره برجسته در دنیای بدمینتون است، به دلیل رد بازی در تبلیغات و سایر تاییدیه‌های برندهایی که باور ندارد و از صمیم قلب وقف تبدیل هند به کشوری در کلاس جهانی بدمینتون است، شناخته می‌شود.

علاوه بر این، راهول دراوید که یک کریکت باز معروف است، همچنین یک رهبر است که الگوی خود را رهبری می کند و صحبت می کند و از این طریق اعتماد و احترام را در بین پیروان خود بر می انگیزد. به طور مشابه، در میان فعالان اجتماعی، مدا پاتکار رهبری است که تجسم رهبری واقعا عالی است.

نتیجه

در نهایت، لازم نیست که یک رهبر زاده شده باشد و در عوض، با تلاش و کوشش و همچنین با صبر و پشتکار، می‌توان از پله‌های تجارت و سیاست بالا رفت و با الگوبرداری به رهبران واقعاً بزرگ تبدیل شد.

تنها چیزی که نیاز دارد تعهد به انصاف و رهبری فراگیر با همراهی همه به جای چند نفر است.

نتیجه گیری، در زمان هایی که دیوارها بین مردم بالا می آید و ما بیش از هر زمان دیگری از هم جدا شده ایم، چیزی که جهان به آن نیاز دارد و در واقع فریاد می زند، رهبران واقعاً بزرگی هستند که می توانند ما را از باتلاق و پرتگاه نجات دهند. از ناامیدی و شکست.

بدون نظر

پاسخ دهید

5 × دو =