ما در دوران هیجان انگیزی زندگی می کنیم. فناوری، جهانی شدن و پیشرفت در همه زمینه ها عصر جدیدی را آغاز کرده است که در آن سبک زندگی دوباره تعریف می شود. اینترنت چهره زمین را تغییر داده است. توانسته مرزها و ملیت ها را محو کند تا همه بشریت را روی یک پلت فرم بیاورد. اینترنت همچنین فرصت های نامحدودی را برای جوانان برای راه اندازی کسب و کار خود به جای جستجوی شغل فراهم می کند. چه کسی در فناوری، تجارت، توسعه محصول یا هر زمینه ای خوب باشد، اگر انگیزه کارآفرینی داشته باشد، فرصت های نامحدودی برای ایجاد یک سرمایه گذاری موفق وجود دارد.

در حالی که نیاز و پتانسیل کارآفرینی جوانان در سراسر جهان را درک می کند، ILO و سایر آژانس ها شروع به تمرکز بر ایجاد برنامه هایی برای کمک به ایجاد، پرورش و حمایت از کارآفرینی جوانان در سراسر جهان کرده اند. تلاش برای تشویق فرهنگ YE باید توسط خود کشورها انجام شود.

در تلاش برای پرداختن به برنامه YE، مطالعات متعددی برای شناسایی مناطقی که YE نیاز به حمایت دارد، شناسایی موانع YE در جوامع و توسعه استراتژی های اجرایی برای کمک به ایجاد کارآفرینی جوانان انجام شده است.

برای یک کارآفرین جوان، راه‌اندازی یک کسب‌وکار شخصی می‌تواند تمرین بسیار دشواری باشد. اگرچه او ممکن است یک ایده تجاری خوب یا فرصت شناسایی شده داشته باشد، فقدان تجربه و قرار گرفتن در معرض دنیای کسب و کار می‌تواند آنها را در تلاش برای راه‌اندازی یک سازمان تجاری و راه‌اندازی در اطراف ستونی قرار دهد. چالش های راه اندازی یک کسب و کار بسیار زیاد است. زمانی که فردی در حال راه اندازی یک شرکت است، باید تمام امور سازمانی از جمله اداری، حسابداری، مالیاتی، تولید، خرید، بازاریابی و تمامی مشاغل را به تنهایی انجام دهد. او بدون داشتن تجربه قبلی، باید طناب های کسب و کار را بیاموزد و بفهمد کارها چگونه کار می کنند. در این مرحله فرد به کمک در قالب حمایت تجاری، مشاوره و شبکه حمایتی نیاز دارد که بتواند به او کمک کند تا سریع‌تر حرکت کند و طناب‌ها را یاد بگیرد.

جدای از حوزه های دیگر مانند امور مالی، بازاریابی، الزامات نظارتی و ثبت نام و غیره، که در آن کارآفرینان جوان برای آموزش و کمک نیاز دارند، آنها همچنین به حمایت و کمک در مورد چگونگی شروع و راه اندازی کسب و کار نیاز دارند.

فقدان تماس های تجاری – در مرحله راه اندازی، YE از تامین کنندگان و مشتریان در بازار آگاه نیست. شناسایی و درک بازار تدارکات و آشنایی با بازارهای مشتریان می تواند زمان زیادی را ببرد. اگر در این مرحله حمایت و اطلاعات کسب و کار از طریق نهادهای مشورتی گسترش یابد، بسیار ساده تر است. اطلاعات در دسترس و تماس‌های صنعتی می‌تواند کار را برای YE آسان‌تر و سریع‌تر کند تا در راه‌اندازی عملیات و شروع به کار پیش برود.

کسب و کار / صنعت کمک کسب و کار خاص

هر کسب و کاری روش و فرهنگ کاری خود را دارد. قرار گرفتن در معرض فرآیندهای خاص صنعت، معرفی به بازارها و تامین‌کنندگان از جمله روش‌شناسی و رویه‌های رایج انجام کسب‌وکار می‌تواند این کار را برای YE آسان‌تر کند و در وقت خود صرفه‌جویی کند. چنین حمایتی را می توان از طریق آژانس های حمایتی دولتی و نهادهای تجاری خاص با کارگران آموزش دیده و محققین با تجربه در دسترس قرار داد.

منتورینگ

اگر کارآفرینان جوان به مربیان و کارآفرینان تجاری باتجربه دسترسی داشته باشند، به YE کمک می کند تا نه تنها راهنمایی عملی و حکمت برای پیشبرد و اجتناب از اشتباهات را دریافت کنند، بلکه اعتماد به نفس و همچنین سرعت پیشرفت در کسب و کار خود را دریافت کنند. تقویت خواهد شد. مربیان آنجا بوده اند و این کار را انجام داده اند و از این رو در موقعیتی هستند که YE را به راه درستی هدایت کنند که در آن از اشتباهات و تاخیرهای پرهزینه جلوگیری شود و YE سریعتر از منحنی یادگیری بالا برود.

در صورتی که مربیان از همان خط کسب و کار YE هستند، پس ارزش چنین انجمنی می تواند بسیار بالاتر باشد، زیرا مربی می تواند YE را به بازار و صنعت معرفی کند و در ارائه سرنخ ها حمایت کند.

پشتیبانی زیرساخت

YE در مراحل اولیه نیاز به کمک زیادی برای راه اندازی دفتر و شروع کار دارد. اغلب آنها فاقد منابع مالی برای زیرساخت های اساسی هستند. فراهم کردن فضای کاری و پشتیبانی مشترک اداری در مراحل اولیه می تواند به YE کمک زیادی کند زیرا آنها نه تنها در هزینه های زیرساختی صرفه جویی می کنند و می توانند در کسب و کار سرمایه گذاری کنند، بلکه در راه اندازی پشتیبانی زیرساخت نیز در زمان و تلاش صرفه جویی می کنند.

SAYES استرالیا [طرح کارآفرینی جوانان استرالیای جنوبی] پروژه ای است که توسط جامعه تجاری استرالیای جنوبی حمایت می شود که برای حمایت از جوانان 18 تا 30 ساله در تلاش آنها برای کارآفرین شدن طراحی شده است. کل جامعه تجاری درگیر تشویق جوانان به ایجاد ایده های تجاری خود، ارائه آموزش های لازم و حمایت و راهنمایی آنها هستند. جوانان از طریق SAYES به کل جامعه تجاری و شبکه دسترسی دارند. SAYES با کارآفرینان جوان منتخب، درگیر راهنمایی، کمک به ایجاد طرح و پیشنهاد تجاری و همچنین ارائه مشاوره های مالی، قانونی و مطابقت با قوانین است. آنها YE را به شبکه اعضای بازرگانان در صنعت معرفی می کنند و چنین تماس هایی به مبتدیان کمک زیادی می کند. SAYES همچنین مهارت های تجاری و سایر آموزش ها و کنفرانس های مرتبط را برای کارآفرینان جوان برگزار می کند. در برخی موارد آژانس بسته به معیارهای واجد شرایط بودن و مورد تجاری کمک مالی نیز ارائه می دهد.

در پایان می توان گفت که جامعه تجاری و پیشکسوتان باتجربه می توانند سهم زیادی داشته باشند و کارآفرینان جوان را تا زمانی که طناب های کسب و کار را بیاموزند رهبری کنند. این برای جوانان است که این را درک کنند و ارزش را در دریافت راهنمایی ببینند.

راه اندازی یک شرکت با منابع ناچیز و بدون تجربه پیشینه در واقع بسیار دشوار است. دولت و سایر شبکه‌های تجاری می‌توانند با فراهم کردن منابع مشترک و زیرساخت‌های مشترک با قیمت‌های مقرون به صرفه یا بدون هزینه، در شروع کار به YE کمک کنند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =