مهارت های ایجاد کارآفرینی جوانان

ساختن جامعه ای پاسخگو، تشویق کننده و مطلوب برای کارآفرینی جوانان وظیفه هر جامعه و همچنین دولت است.تشویق جوانان به کارآفرین شدن مزیت های زیادی در حل مشکلات بیکاری در اقتصاد و همچنین زمینه سازی برای نوآوری و رشد کشور دارد. . بسیاری از کشورها با درک نیاز به ایجاد و پرورش کارآفرینی جوانان، ابتکارات راهبردی و برنامه هایی را با هدف انتقال مهارت ها و دانش کارآفرینی از طریق آموزش به اجرا درآورده اند. چنین حرکتی بدون شک آزادی و نیروی جوان را برای رویاپردازی و رسیدن به رویاهای خود فراهم می کند.

رهبری نه تنها یک استعداد زاده شده است، بلکه می تواند از طریق یادگیری و آموزش نیز به دست آید. یک آموزش و مطالعات کارآفرینی ایده آل باید شامل موضوعاتی مانند مهارت های ایجاد آگاهی کارآفرینی، مهارت های کارآفرینی و توانمندسازی شخصی، برنامه ریزی کسب و کار، مدیریت کسب و کار و همچنین مهارت های توانمندسازی شخصی باشد.

دکتر سعید جوی زاده (2)

ساختمان آگاهی کارآفرینی

کارآفرینی به معنای رهبری خودآگاهی رویایی است، کسی که قادر به شناسایی فرصت‌هایی برای ارائه راه‌حل‌هایی در قالب محصول، فناوری، فرآیند یا خدمات برای برآورده کردن یک نیاز است و از این طریق تمام منابع لازم از جمله نیروی انسانی، مالی، فناوری را جمع‌آوری و به کار می‌گیرد. ، زیرساخت ها و موارد دیگر برای ایجاد یک شرکت موفق در حوزه انتخاب شده کسب و کار.

کارآفرین بودن مستلزم ظرافت و اراده زیاد و همچنین توانایی پذیرفتن ریسک های حساب شده و همچنین مسئولیت است. رهبری خواستار توانایی یافتن راه حل های قابل اجرا و عبور از همه موانع برای رسیدن به هدف بدون گرفتار شدن است. یک کارآفرین نه تنها دارای چشم انداز کسب سود است، بلکه چشم انداز بزرگ تری از ایجاد شغل، کمک به افراد برای توسعه پتانسیل خود، کمک به جامعه و در عین حال تضمین رشد سازمان خود و افراد مرتبط دارد.

در مرحله اولیه، ممکن است فرد تمایل به کارآفرین شدن داشته باشد. اما معمولاً دانش‌آموزان تصوری از معنای کارآفرین بودن ندارند. چنین برنامه آگاهی برای آموزش آنها و معرفی مفهوم کارآفرینی در مدارس و کالج ها و همچنین از طریق برنامه های آموزشی اختصاصی به جوانان کمک می کند تا تصمیم خود را برای دنبال کردن کارآفرینی به عنوان گزینه ای برای یک حرفه انتخاب کنند.

ساختمان کارآفرینی

کارآفرین بودن مستلزم ایفای نقش چند رشته ای و چند عملکردی در مدیریت شرکت است. یک کارآفرین موفق نه تنها می‌تواند فرصت‌های تجاری را شناسایی کند، بلکه در رویکرد خود برای توسعه فرصت‌های تجاری به یک شرکت تجاری موفق، مبتکر است. این امر مستلزم تفکر خارج از چارچوب و رهبری فوق‌العاده، خلاقیت، آینده‌نگری، توانایی پیش‌اندیشی، توانایی ایجاد گزینه‌ها، توانایی جمع‌آوری منابع، مدیریت منابع برای دستیابی به هدف و همچنین مذاکره و حل مشکلات داخلی کسب‌وکار است. و همچنین با محیط خارجی مبتکر بودن یک نگرش ذهنی است. یک کارآفرین خوب نه تنها به موفقیت خود، بلکه به موفقیت سازمان خود و همچنین به تیمی که با او کار می کند نگاه می کند. کارآفرینی همچنین توانایی جذب بهترین استعدادها، ارائه رهبری و راهنمایی برای رشد و پرورش استعدادها، مدیریت و مهار مخزن استعدادها است. از طریق آموزش، فردی که یک ابتکار اساسی به سمت کارآفرینی دارد، می تواند به یک کارآفرین موفق تبدیل شود. توانایی تفکر خلاق، نگاه کردن به محیط کلان و خرد و همچنین گزینه‌ها، مذاکره با گزینه‌های جایگزین و مدیریت فرآیندها در همه زمینه‌ها بدون از دست دادن چشم‌انداز را می‌توان از طریق آموزش کارآفرینی تشدید کرد.

دکتر سعید جوی زاده (2)

مهارت های توانمندسازی شخصی

توانمندسازی و توسعه شخصی برای هر فرد و از همه مهمتر برای یک کارآفرین ضروری است. این مهارت ها در مورد توانایی فرد برای انجام کار در محل کارش اعمال می شود. برای دنبال کردن یک حرفه خاص نیاز به عملکرد شغلی یا مهارت فنی خاص است، اما در کنار مهارت و دانش عملکردی، توانمندسازی شخصی فرد است که به او کمک می کند تا در کار موفق شود.

آموزش مهارت های توانمندسازی شخصی به کارآفرین آموزش ذهن می دهد و به او کمک می کند تمرکز، تمرکز، تجزیه و تحلیل و عینی بودن در تفکر خود را بیاموزد. مثبت اندیشی، یادگیری قاطعیت و مثبت بودن و همچنین متعادل بودن در تفکر در هر زمان، آرام بودن فعال بودن، توانایی مدیریت استرس و کار تحت فشار از جمله مهارت هایی است که برای هر کارآفرین موفقی ضروری است.

دکتر سعید جوی زاده (2)

یک کارآفرین یک رهبر نیز هست. از طریق آموزش او می تواند مهارت های رهبری را توسعه دهد و همچنین خود را اصلاح کند و تصویری مثبت ایجاد کند و همچنین عزت نفس خود را افزایش دهد. توسعه شخصی در زمینه های خود انضباطی، مدیریت زمان، خودانگیختگی و علاقه مندی برای یک کارآفرین جوان که در حال ورود به تجارت است بسیار ضروری است. همه این مهارت ها را می توان از طریق آموزش های خاص آموخت.

یک رهبر خوب قاطع است و در عین حال می تواند دیگران را نیز برانگیخته و تشویق کند. او باید مهارت های شنیداری عالی، صبر و خرد، هوش هیجانی و مهمتر از آن نگرش برد-برد نسبت به زندگی و کار داشته باشد.

کارآفرینی که بتواند برای خود و همه تیمش بزرگ فکر کند و کل سازمان را برای رسیدن به اوج و درک پتانسیل خود ببرد، فرد موفقی نیز هست. برای تبدیل شدن به یک کارآفرین رویایی خوب، آموزش به او کمک می کند تا توانایی های او را تقویت کند، مهارت های بیشتری را ایجاد کند و همچنین باعث می شود پتانسیل واقعی خود را نیز به نمایش بگذارد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 6 =