تاریخ ثبت می کند که اسکندر چگونه توانست به خاطر شجاعت و نیروهای با انگیزه اش به سرزمین های ناشناخته لشکرکشی کند و آن ها را فتح کند. با این حال، همین تاریخ همچنین ثبت می‌کند که چگونه مخالفت در میان سربازانش نسبت به بخش آخر کارش، جاه‌طلبی او را برای برتری در آسیا کوتاه کرد.

اسکندر شروع به استخدام افراد خارجی بیشتر کرد، سربازان خسته خود را اخراج کرد و بازخورد آشکار افرادش را به طور قابل توجهی مجازات کرد. اقدامات او، در بخش دوم فتح او، کاملاً در تضاد با تکنیک های اولیه او بود که در پرورش احساس تعلق در میان مردانش موفق بود. این امر به مخالفت منجر شد و در نهایت ضربه بزرگی به آرزوهای اسکندر وارد کرد.

در زمینه کسب و کار امروز، اجازه دهید به هزینه نیروی کار بی‌تحرک نگاه کنیم تا اهمیت مشارکت کارکنان را بهتر درک کنیم .

هزینه نیروی کار غیرفعال

یافته های مطالعه گالوپ در سال 2008 نشان می دهد که در حالی که کارکنان متعهد معتقدند که می توانند به رشد شرکت کمک کنند، کارمند جدا شده اعتقاد دیگری دارد، یعنی شغل او به سازمان کمک نمی کند. این باور کارمند جدا شده یک مارپیچ منفی ایجاد می کند که بر کار، همکاران، مشتریان، بهره وری و در نهایت هم شادی کارمند و هم عملکرد شرکت تأثیر می گذارد. برخی از جلوه ها در زیر نشان داده شده است:

 

 1. تأثیر بر کار – کارمند جدا سعی می کند از کار فرار کند، برای رسیدن به ضرب الاجل تلاش می کند و تمایلی به قبول مسئولیت اضافی ندارد. 
 2. تأثیر بر همکاران – منفی بودن یک کارمند غیرفعال، که یا از طریق هیاهو و فحاشی یا کناره گیری کامل از مشارکت نشان داده می شود، بر روحیه تیم تأثیر می گذارد. پس از همه کسانی که در مورد ضرب المثل نشنیده اند – یک سیب بد می تواند کل دسته را خراب کند. 
 3. تأثیر بر مشتریان – هر کارمند، خواه سازمانی بخواهد یا نه، سفیر آن می شود. و یک کارمند غیرفعال یا با فروش غیر فعال سازمان، یا با بی علاقگی کامل نسبت به کار، محصول، فرآیند، سازمان خود، به ایجاد مشتریان بی‌تفاوت کمک می‌کند. 
 4. تأثیرات بر بهره وری – کارکنان غیرمتعهد به ندرت خود را برای دستیابی به اهداف سازمانی تحت فشار قرار می دهند چه رسد به اینکه به شیوه های نوآورانه در محل کار کمک کنند. از آنجایی که آنها معتقد نیستند که کارشان به سازمان کمک می کند. آنها از انجام وظایف طفره می روند و در نتیجه بر بهره وری تیم تأثیر می گذارند. 
 5. تأثیر بر عملکرد شرکت – در دنیای شرکت‌ها، زمان پول است و سازمان‌ها باید نوآوری کنند تا مرتبط بمانند. نیروی کار از کار افتاده به دلیل تاخیر در تکمیل وظایف و ناتوانی در بداهه سازی و نوآوری برای شرکت هزینه های دلاری را به همراه دارد که در نهایت بر قیمت نهایی تاثیر می گذارد. این توسط یک مطالعه گالوپ تأیید شده است که تحقیقات نشان می دهد که هزینه های نیروی کار غیرفعال در ایالات متحده سالانه بیش از 300 میلیارد دلار است. 
 6. تأثیر بر زندگی شخصی کارمندان – یک کارمند بی‌مشکل به ندرت می‌تواند بی‌حالی را کنار بگذارد و در سازمان فعلی کار کند یا شغلی ترجیحی پیدا کند. این منجر به ناامیدی سرخورده می شود که ممکن است در نهایت زندگی شخصی و خانوادگی او را تحت تأثیر قرار دهد.

مزایای نیروی کار متعهد

نیروی کار متعهد با سازمانی که به آنها کمک می کند ارتباط عاطفی ایجاد می کند

 1. برای دستیابی به موفقیت فردی و شرکتی مایل اضافی را طی کنید
 2. در محل کار نوآوری کنید
 3. مشتریان و کارمندان را جذب کنید
 4. بشارتگران شرکت، محصول و فرآیندهای آن شوید
 5. در محل کار انرژی و مثبت اندیشی را القا کنید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =