این واقعیت سختی است که عملکرد تجاری آتی و درآمدها و سودآوری یک سازمان دیگر به مدیریت سرمایه سنتی و مدیریت سرمایه گذاری و پورتفولیو بستگی ندارد. اما موفقیت هر سازمانی در این دنیای کار دائماً در حال تغییر به مدیریت سرمایه انسانی بستگی دارد. شرکت‌هایی که مدت‌ها قبل این واقعیت را درک کرده‌اند، موفق‌ترین و پربازده‌ترین سازمان‌های عصر حاضر هستند. کسانی که به تازگی متوجه شده اند هنوز در تلاشند تا در صنعت شهرت پیدا کنند.

از آنجایی که شعار موفقیت هر سازمانی درگیر شدن، درگیری و فداکاری بیشتر کارکنان نسبت به شغل خود و عملکرد مستمر آنها برای دستیابی به موارد بیشتر است، لازم است روحیه آنها را بالا نگه داشته، آنها را تشویق کنیم تا همیشه بهترین عملکرد خود را داشته باشند و نسلی از افراد ایجاد کنند. کارکنان راضی و متعهد مشارکت کارکنان فرآیندی یکباره نیست که بتواند به سرعت نتیجه دهد. بلکه یک فرآیند پایانی است که تا زمان وجود یک سازمان ادامه خواهد داشت.

از آنجایی که یک واقعیت ثابت شده است که بین عملکرد سازمانی و مشارکت کارکنان ارتباط واضحی وجود دارد، هر سازمانی که به دنبال رزق و روزی و رشد در دنیای همیشه در حال تغییر کار است، به سرعت به نیازهای کارکنان پاسخ می‌دهد و در کنار آن، فرآیندی سفارشی‌سازی شده برای افزایش کارایی طراحی و اجرا می‌کند. سطوح مشارکت کارکنان در زیر چند مرحله اساسی در این فرآیند بر اساس بهترین شیوه های صنعت آورده شده است.

فرآیند تعامل کارکنان
 

  1. آماده سازی و طراحی: اولین گام در فرآیند کشف الزامات خاص سازمان شما و تعیین اولویت ها است. پس از آن می توان یک طراحی سفارشی از حمل کل فرآیند طراحی کرد. توصیه می شود برای افزایش شانس انجام درست در اولین اقدام از مشاور مدیریت خبره مشاوره بگیرید. 
  2. نظرسنجی تعامل کارکنان: سؤالات نظرسنجی مشارکت کارکنان را طراحی کنید و با کمک رسانه مناسب آن را به کار بگیرید. بسته به سطح راحتی کارمندان و فرآیند ارزیابی پرسشنامه شما می تواند به صورت چاپی یا به صورت آنلاین تنظیم شود. 
  3. تجزیه و تحلیل نتیجه: این مهم ترین مرحله در کل فرآیند است. زمان آن فرا رسیده است که گزارش‌ها باید تجزیه و تحلیل شوند تا مشخص شود که دقیقاً چه چیزی کارکنان را برای انجام بهترین عملکردشان برمی‌انگیزد و چه چیزی آنها را درگیر می‌کند و در نهایت آنها را مجبور به ترک سازمان می‌کند. سپس نتایج و اطلاعات را می توان از طریق ارائه ارائه کرد. 
  4. برنامه ریزی اقدام: “چگونه نتایج نظرسنجی را به یک اقدام تبدیل کنیم” یک سوال چالش برانگیز است که سازمان ها باید با نهایت دقت به آن رسیدگی کنند. مربیگری مدیران خط و همچنین متخصصان منابع انسانی بسیار مهم است تا به آنها بگوییم چگونه اقدامات مناسب را برای جذب کارکنان انجام دهند. همچنین باید درباره بایدها و نبایدها به آنها گفته می شود تا بتوانند تغییرات را با موفقیت اجرا کنند. 
  5. پیگیری اقدام: پیگیری اقدام برای اینکه مشخص شود آیا اقدام در جهت درستی انجام شده است یا خیر و نتایج مطلوب را به همراه دارد، ضروری است.

با این کار، ارتباطات و فرآیندهای مدیریت پروژه، ستون فقرات کل فرآیند تعامل کارکنان هستند. ارتباطات شامل پیگیری برنامه، ارائه اطلاعات به موقع و مشارکت در هر سطح از سلسله مراتب سازمانی است. فرآیند مدیریت پروژه شامل برنامه ریزی دقیق، مدیریت دقیق منابع، کنترل دقیق بودجه و نظارت بر اقدامات است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 2 =