طبقه بندی تبلیغات

تبلیغات عبارت است از ترویج محصولات و خدمات یک شرکت از طریق رسانه های مختلف برای افزایش فروش محصول و خدمات. با آگاه کردن مشتری از محصول و با تمرکز بر نیاز مشتری به خرید محصول کار می کند. در سطح جهانی، تبلیغات به بخش مهمی از دنیای شرکت ها تبدیل شده است. بنابراین، شرکت ها بخش عظیمی از درآمد خود را به بودجه تبلیغات اختصاص می دهند. تبلیغات همچنین برای ساختن برندی از محصول مفید است که تا حد زیادی به فروش موثر کمک می کند.

چندین شاخه یا انواع تبلیغات وجود دارد که شرکت ها می توانند از آنها استفاده کنند . اجازه دهید در مورد آنها به تفصیل بحث کنیم.

 

طبقه بندی تبلیغاتطبقه بندی تبلیغات

 

 1. تبلیغات چاپی – رسانه های چاپی از دیرباز برای تبلیغات مورد استفاده قرار گرفته اند. روزنامه ها و مجلات روش های کاملاً محبوبی برای تبلیغات برای شرکت های مختلف در سراسر جهان هستند. با استفاده از رسانه های چاپی، شرکت ها همچنین می توانند محصولات خود را از طریق بروشورها و بروشورها تبلیغ کنند. روزنامه و مجلات فضای تبلیغاتی را می فروشند و هزینه آن به عوامل مختلفی بستگی دارد. مقدار فضا، صفحه نشریه و نوع مقاله، هزینه تبلیغات را تعیین می کند. بنابراین یک تبلیغ در صفحه اول گرانتر از صفحات داخلی خواهد بود. به طور مشابه، یک تبلیغ در مکمل کاغذ براق گرانتر از یک کاغذ با کیفیت متوسط ​​است. 

   

 2. تبلیغات پخش – این نوع تبلیغات در سراسر جهان بسیار محبوب است. این شامل تبلیغات تلویزیونی، رادیویی یا اینترنتی است. تبلیغات در تلویزیون مخاطبان زیادی دارد و بسیار پرطرفدار است. هزینه تبلیغات بستگی به مدت زمان تبلیغ و زمان نمایش آن دارد. به عنوان مثال، تبلیغات زمان پرهزینه تر از تبلیغات معمولی خواهد بود. تبلیغات رادیویی بعد از ظهور تلویزیون و اینترنت نیست، اما هنوز مخاطبان خاصی برای تبلیغات رادیویی وجود دارد. جینگل های رادیویی در بین اقشار جامعه بسیار محبوب هستند و به فروش محصولات کمک می کنند. 

   

 3. تبلیغات در فضای باز – تبلیغات در فضای باز از ابزارهای مختلفی برای جلب توجه مشتری استفاده می کند. بیلبوردها، کیوسک ها و رویدادها و نمایشگاه ها روشی موثر برای انتقال پیام شرکت هستند. بیلبوردها در سطح شهر وجود دارند اما محتوا باید به گونه ای باشد که توجه مشتری را به خود جلب کند. کیوسک ها یک خروجی آسان از محصولات هستند و به عنوان رسانه اطلاعات برای مردم نیز عمل می کنند. برگزاری رویدادهایی مانند نمایشگاه‌ها و نمایشگاه‌ها برای تبلیغ محصول یا خدمات نیز به نوعی تبلیغ محصول را انجام می‌دهد. بنابراین تبلیغات در فضای باز یک ابزار تبلیغاتی موثر است. 

   

 4. تبلیغات مخفی – این یک روش منحصر به فرد برای تبلیغات است که در آن محصول یا پیام به طور ماهرانه در یک فیلم یا سریال تلویزیونی گنجانده می شود. هیچ تبلیغ واقعی وجود ندارد، فقط نام محصول در فیلم ذکر شده است. برای مثال، تام کروز در فیلم Minority Report از گوشی نوکیا استفاده کرد. 

   

 5. تبلیغات خدمات عمومی – همانطور که از عنوان خود مشخص است، چنین تبلیغاتی برای اهداف عمومی است. انبوهی از موضوعات مهم مانند ایدز، یکپارچگی سیاسی، صرفه جویی در انرژی، بی سوادی، فقر و غیره وجود دارد که همه آنها نیاز به آگاهی بیشتر از نظر عموم مردم دارند. این نوع تبلیغات در زمان های اخیر اهمیت زیادی پیدا کرده است و ابزاری موثر برای انتقال پیام است.

بدون نظر

پاسخ دهید