اخبار جعلی چیست و حقیقت پست چیست؟

ما در دورانی زندگی می‌کنیم که به آن‌ها «عصر پست حقیقت» و «عصر اخبار جعلی» گفته می‌شود، جایی که حقایق تنها به این معنا واقعیت هستند که افراد به تنهایی آن‌ها را باور می‌کنند و فرقی نمی‌کند که چنین حقایقی ساخته شده باشند یا توسط دیگران رد شوند. ثابت شد که دروغ است و کاملا جعلی است.

به عبارت دیگر، حقیقت تنها چیزی است که اهمیت دارد و مجالی برای ارزیابی عینی و بررسی واقعیت وجود ندارد. می‌توان این را از فورواردهای متعدد واتس‌اپ در سراسر جهان مشاهده کرد و حتی رئیس‌جمهور ایالات متحده، دونالد ترامپ، مرتباً آنچه را که معتقد است حقایق است و نه آنچه را که می‌توان به‌طور عینی تأیید کرد، توییت می‌کند.

در این زمینه، برای هر کسی چالش برانگیز است، خواه آنها افراد مشهور، شرکت‌ها، رهبران تجاری، یا حرفه‌ای باشند که عموماً در کانون توجه نیستند، از زمانی که یک توییت یا پست فیس‌بوک یا واتس‌اپ به‌طور انحصاری ثبت شده است، از شهرت خود محافظت کنند. گمراه کننده و نادرست و ویروسی می شود که می تواند شهرت آنها را در عرض چند دقیقه و چند ساعت از بین ببرد.

چرا شرکت ها باید از اعتبار خود در برابر اخبار جعلی محافظت کنند؟

این واقعیت که شرکت‌ها تا حدی به شهرت خود اهمیت می‌دهند که گاهی اوقات از کارشناسان حرفه‌ای ارتباطات استفاده می‌کنند و همچنین وظایف ارتباطات شرکتی را برای ارتباط با دنیای بیرونی اختصاص داده‌اند، به این معنی است که اخبار جعلی می‌تواند آنها را تا حدی تحت تأثیر قرار دهد که تأثیری بر سایر نهادها نداشته باشد.

چنین تأثیراتی را می توان در روشی مشاهده کرد که محصولات و خدمات آنها اغلب به استراتژی های برندسازی برای فروش و بازاریابی متکی هستند و موفقیت آنها به تصویر برند آنها و میزان آشکار بودن ارزش ویژه برند آنها در بین مصرف کنندگان بستگی دارد.

در واقع، اگر یک توییت یا پست فیسبوک جعلی در فضای مجازی منتشر شود و برندهای آنها را هدف قرار دهد، شرکت‌ها می‌توانند در انتهای چنین حملاتی قرار بگیرند و مشتریان و اعتماد سایر ذینفعان را از دست بدهند.

با توجه به این واقعیت که ما اکنون در جهانی 24 ساعته زندگی می کنیم که ارتباطات آنی از هر کجا و همه جا می تواند بر هر کسی و در هر زمان و همیشه تاثیر بگذارد به این معنی است که تصویر برند آنها می تواند در عرض چند ساعت از بین برود و شهرت آنها خدشه دار شود.

بنابراین، چالش اصلی عصر ما تا آنجا که به شرکت‌ها و جنبه‌های مدیریت شهرت آنها مربوط می‌شود، اطمینان از این است که آنها ابزاری برای رد و پاسخ به اخبار جعلی و ترندهای پست حقیقت دارند.

چگونه شرکت ها می توانند از خود در برابر اخبار جعلی محافظت کنند

این را می توان با به کارگیری شرکت های اختصاصی روابط عمومی یا روابط عمومی انجام داد که وظیفه آنها این است که دائماً وب را برای یافتن اخبار و اخبار جعلی در مورد آنها جستجو کنند و در مواردی که مشکل دومی است در اسرع وقت واکنش نشان داده و پاسخ دهند.

علاوه بر این، کارکنان ارتباطات شرکتی داخلی آنها همچنین می‌توانند تماس‌های رسانه‌ای گسترده‌ای ایجاد کنند تا بتوانند بیانیه‌های مطبوعاتی و بیانیه‌های مطبوعاتی را منتشر کنند یا اخبار جعلی را رد کنند یا آن را رد کنند.

در واقع، این جنبه از واکنش و پاسخ به اخبار جعلی باید یک کار واقعی و تمام وقت باشد، زیرا با رسانه های خبری اختصاصی 24/7، همیشه امکان انتشار اخبار جعلی در خارج از ساعات کاری نیز وجود دارد.

علاوه بر این، شرکت‌ها همچنین باید به دنبال اخبار گمراه‌کننده در مورد فعالیت‌های CSR (مسئولیت اجتماعی شرکتی) خود باشند، زیرا همیشه این احتمال وجود دارد که گسترش اجتماعی آنها به اتهامات آشکارا نادرست تبدیل شود.

دلیل اهمیت این موضوع این است که بر خلاف اخبار جعلی درباره برندها یا عملیات آنها، فعالیت‌های CSR آن‌ها شامل چندین ذینفع است که باید با آنها تماس گرفته شود و در بیانیه‌های مطبوعاتی و بیانیه‌هایی که ادعاهای نادرست را رد می‌کنند، تماس گرفته شود.

چرا شرکت‌ها باید نسبت به اثرات اخبار جعلی از خود راضی باشند؟

با این حال، بسیاری از شرکت‌های پیشرو اغلب از اینکه اخبار جعلی بر آن‌ها تأثیر نمی‌گذارد، راضی هستند.

دلیل این باور این است که همه آنها اغلب از آمادگی خوبی برخوردارند و در بین رسانه های پیشرو موقعیت خوبی دارند، زیرا آنها درآمدهای تبلیغاتی بسیار مورد نیاز را برای رسانه های پیشرو فراهم می کنند و از این رو، بعید است اخبار جعلی را در مورد آنها منتشر کنند.

با این حال، همانطور که در ماه‌های اخیر در ایالات متحده دیده می‌شود، حتی شرکت‌های پیشرو مانند نایک که علیرغم ادعاهای نقض CSR از پوشش رسانه‌ای نسبتاً مثبتی برخوردار هستند، پس از موضع‌گیری علیه رئیس‌جمهور در اخبار جعلی قرار داشتند. مدیریت.

به‌علاوه، حتی اگر رسانه‌های جریان اصلی آنها را ناامید نکنند، شرکت‌ها باید نگران میلیون‌ها روشی باشند که اخبار جعلی در مواقعی که هر کسی با گوشی هوشمند می‌تواند به سرعت این اخبار را ویروسی کند، ویروسی می‌شود.

چگونه اخبار جعلی شکل جدیدی از خطر را نشان می دهد

در واقع، خطرات از جنبه‌هایی که تاکنون مورد بحث قرار گرفت، موضوع کتابی است از وزیر امور خارجه سابق، کاندولیزا رایس، که راه‌هایی را فهرست می‌کند که از طریق آن می‌توان شهرت شرکت‌ها را از بین برد و وجهه برندشان را در عرض چند ساعت خدشه‌دار کرد. نسبت به چنین خطراتی هوشیار نیستند.

علاوه بر این، او در ادامه به ارائه نمونه‌هایی در دنیای واقعی می‌پردازد که نشان می‌دهد چگونه همه شرکت‌ها در هر کجا که مستقر هستند و هر گونه عملیاتی که قرار است قربانی اخبار جعلی از سوی افراد مخرب شوند. توجه داشته باشید که ما از اصطلاح افراد برای مدت طولانی استفاده می‌کردیم، شرکت‌ها قبلاً نگران تهدید اخبار جعلی از سوی رقبای خود بودند و تنها اکنون است که متوجه می‌شوند چگونه می‌توانند تحت تأثیر نهادهای ناشناس قرار بگیرند.

این شرکت‌ها ممکن است قدرت مالی رقبای شرکت‌ها را نداشته باشند، اما با این وجود این قدرت را دارند که به شهرت آنها لطمه بزنند. برای نتیجه گیری، وقت آن رسیده است که شرکت ها به پیامدهای اخبار جعلی توجه کنند و تلاش خود را برای محافظت از شهرت خود انجام دهند.

بدون نظر

پاسخ دهید