اکثر شرکت ها فکر می کنند که این سیستم مدیریت عملکرد و استراتژی های ارزیابی و پاداش آنهاست که سطوح مشارکت کارکنان را افزایش می دهد. درسته ولی تا حدی!

اکثر شرکت ها متوجه نیستند که تعامل انسانی شاید یکی از مهم ترین عناصر در آماده نگه داشتن کارکنان برای انجام بهترین عملکرد و ارتقای سطح شایستگی آنها باشد. این نه تنها یک نیاز اساسی است، بلکه تنها یک سازمان است که آن را حفظ می کند.

هرکسی که با کارمندان از جمله مدیریت ارشد، رهبران ارشد، سرپرستان فوری و اعضای تیم منابع انسانی در تعامل است، نقشی حیاتی در شکل‌دهی ذهنیت یک فرد دارد.

اگرچه این واقعیت است که آنها برای حمایت از عملکردهای تجاری و سایر برنامه‌ها برای تقویت روحیه و بهبود عملکرد کارکنان از طریق افزایش سطح مشارکت آنها به سیاست‌ها و شیوه‌های خوب طراحی شده نیاز دارند، اما نمی‌توان اهمیت تعامل انسانی را انکار کرد. پس از همه، فرآیند مشارکت کارکنان شامل مدیریت رفتار است.

جای تعجب نیست که کارمندان غیرفعال تأثیر نامطلوبی بر جایگاه شما در دنیای تجارت داشته باشند. تحسین برانگیزترین شرکت های جهان تنها با درگیر نگه داشتن کارمندان خود با تعیین وظایف چالش برانگیزتر بر اساس توانایی هایشان به این موقعیت دست یافته اند. توسعه کارکنان در دستور کار آنها قرار دارد.

اما سوال این است که چه کسی متوجه خواهد شد که چرا آنها قادر به انجام بهترین عملکرد خود نیستند. چه چیزی آنها را بر روی اهداف خود متمرکز می کند؟ چگونه می توانید بر عملکرد آنها و همچنین عملکرد تجاری آنها تأثیر بگذارید؟

بدیهی است که همه اینها از طریق تعامل آنها با مافوق بلافصل خود و اعضای اداره منابع انسانی قابل درک است. پس از جمع‌آوری داده‌ها، مدیریت ارشد می‌تواند با تعیین اولویت‌ها، سرمایه‌گذاری و طراحی و اجرای فرآیندهای مختلف، از کل فرآیند مشارکت کارکنان پشتیبانی کند.

بازیگران کلیدی در افزایش مشارکت کارکنان

 

 • سرپرستان و مدیران فوری 

  در قعر هرم، سرپرستان و مدیران فوری مهمترین نقش را در ارتقای سطح کارکنان ایفا می کنند. از آنجایی که در مقایسه با کارکنان منابع انسانی و رهبری ارشد، زمان بیشتری را با آنها می گذرانند، به راحتی می توانند اقدامات خود را تعیین کنند و بفهمند که چه چیزی آنها را با انگیزه نگه می دارد.

  اگرچه دستورالعمل ها یا از مدیریت ارشد یا HRD می آید، اما آنها هستند که فرآیند را اجرا می کنند و سطح رضایت نیروی کار خود را تعیین می کنند. آنها می توانند با کارمندان تعامل داشته باشند و کارت امتیازی را با ستون هایی مانند اقدامات کارمندان، انگیزه آنها و سطح رضایت شغلی پر کنند. این مرحله اولیه و همچنین مهمترین مرحله در کل فرآیند است.

  مشارکت کارکنان بازیکنان کلیدی
   
 • بخش منابع انسانی 

  بخش منابع انسانی بر روی داده های جمع آوری شده توسط مدیران کار می کند و روند را در بین کارکنان تعیین می کند. آنها رایج ترین عواملی را که باعث کاهش سطح تعامل در بین کارکنان می شود و رایج ترین فرصت هایی که می توانند آن را افزایش دهند، شناسایی می کنند. آنها همه موارد را به طور کامل مطالعه می کنند تا خلاءهای موجود در سیستم را شناسایی کرده و آن را به اطلاع مدیریت ارشد برسانند.

   

 • رهبری ارشد یا مدیریت عالی 

  آنها کل گزارش و فرآیند طراحی شده توسط HRD یا یک شرکت مشاوره مدیریت را برای افزایش سطح مشارکت کارکنان بررسی می کنند. آنها با تعیین اولویت ها و سرمایه گذاری از این روند حمایت می کنند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =