سطح مشارکت کارکنان را می توان با تمایل و توانایی کارکنان برای کمک به موفقیت سازمانشان سنجید. این تلاش اختیاری آنها است که یک عنصر اساسی برای سلامت و رفاه یک شرکت است.

نیروی کار بسیار متعهد نشان دهنده سطح بالایی از مشارکت در کار خود است و همیشه مشتاق است تا چالش های جدیدی را به منظور ایجاد یک تغییر مثبت یا ایجاد یک محیط کاری بسیار مساعد انجام دهد. مطالعات مختلف نشان داده است که سطح بالاتر مشارکت کارکنان به طور مستقیم با رضایت بالای آنها، بهره وری و سودآوری سازمان و مشتریان راضی و وفادار مرتبط است.

مدل زیر چند ویژگی نیروی کار متعهد را نشان می دهد که نقش اساسی در موفقیت هر سازمان ایفا می کند.

 

ویژگی های نیروی کار متعهد
اعتماد متقابل: اعتماد پایه هر سازمانی است. اجازه دادن به افراد بدون اینکه به آنها بگویید چگونه آن را انجام دهند، یکی از بهترین راه‌ها برای جذب کارکنان است. کارمندان از نظرات یکدیگر استقبال می کنند و راه های متنوعی برای انجام یک کار خاص پیدا می کنند. یک نیروی کار بسیار متعهد در هر مرحله به راهنمایی نیاز ندارد. آنها می توانند وظایف خود را با کمک و اعتماد متقابل انجام دهند.

رضایت شغلی و شغلی: رضایت شغلی یکی از ویژگی های اصلی نیروی کار متعهد است. فردی که از شغل خود و نحوه ارتقاء نمودار شغلی خود راضی است ترجیح می دهد برای مدت بسیار طولانی به سازمان بچسبد. تغییر سازمان به طور مکرر از ویژگی های کارکنان راضی نیست.

رهبری معتبر: همانطور که قبلاً ذکر شد، نیروی کار متعهد نیازی به راهنمایی برای انجام یک کار خاص گهگاهی ندارد. کارمندان می دانند که چگونه این کار را به بهترین شکل ممکن انجام دهند. آنها نه تنها ویژگی های رهبری معتبری را در وظایف معمول نشان می دهند، بلکه راه های نوآورانه ای برای مقابله با بحران یا شرایط اضطراری نیز ارائه می دهند.

متمرکز و مشتاق برای مقابله با چالش ها: نیروی کار متعهد کاملاً متمرکز است و می داند چه کاری و چه زمانی باید انجام دهد. آنها همیشه مشتاق به چالش کشیدن چالش های جدید برای حل مشکلات موجود در سازمان و همچنین کسب مهارت های جدید هستند. نه تنها این، آنها همیشه مشتاق یادگیری چیزهای جدید و گسترش افق خود هستند.

عملکرد بهتر: مشارکت کارکنان مستقیماً با عملکرد بهتر ارتباط دارد. عملکرد کارکنان تنها راه سنجش میزان مشارکت، مشارکت و تعهد کارکنان نسبت به شغلشان است. اگر همه این عوامل را نتوان به هم مرتبط کرد، هیچ معنایی ندارد. می توان گفت که نیروی کار درگیر یا به طور فعال جدا نشده است.

نگرش حل مسئله: نیروی کار متعهد نه تنها مسئولیت های شغلی خود را انجام می دهد، بلکه همیشه نگرش حل مسئله را حفظ می کند. یک کارمند بسیار متعهد نسبت به سازمان احساس تعلق دارد و تمام تلاش خود را برای حل مشکلاتی که مانعی بر سر راه موفقیت سازمان است انجام می دهد.

موارد ذکر شده در بالا ویژگی های اساسی یک نیروی کار متعهد است. با این حال، احترام متقابل، تعهد، اشتیاق، خوش‌بینی و تلاش‌های احتیاطی برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان، ویژگی‌هایی هستند که معمولاً یک کارمند متعهد از خود نشان می‌دهد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =