چالش ها و فرصت های کارآفرینی در آسیا

 

جوگرنورد آسیایی

کارآفرینان مشتاق در سراسر جهان فرصت های متعددی در داخل کشور خود و همچنین در مقاصد خارج از کشور دارند. با باز شدن بسیاری از اقتصادهای آسیایی، کارآفرینان غربی اکنون می توانند در کشورهایی مانند چین و هند به همراه اندونزی و تایلند علاوه بر آخرین شرکت های ویتنام و کامبوج، سرمایه گذاری کنند. .

در واقع، همه این اقتصادها با سرعت بیشتری نسبت به اقتصادهای آمریکای لاتین و اروپای شرقی رشد کرده اند. با این اوصاف، باید توجه داشت که با وجود تجارت دوستانه و باز بودن دولت‌های این کشورها برای سرمایه‌گذاری خارجی، واقعیت‌های زمینی به گونه‌ای است که ممکن است کارآفرینان بنا به دلایلی با مشکل مواجه شوند.

چالش های انجام کسب و کار

 

  1. اولاً، تشریفات اداری و بوروکراسی در این کشورها به این معنی است که اگر کارآفرین به خوبی در سطح محلی ارتباط برقرار نکند، در تملک زمین، مجوزها و سایر تاییدیه ها با موانعی مواجه خواهد شد. علاوه بر این، نظام حقوقی در بسیاری از این کشورها کند و باستانی است، به این معنا که رعایت قراردادها و داوری در موارد اختلافات حقوقی زمان زیادی می برد و مهمتر از آن، تابع قوانین و مقررات قدیمی خواهد بود. 

     

  2. دوم، با وجود اشتیاق در سطح ملی، کارآفرینان باید با دولت‌های ایالتی و استانی در این کشورها که مجموعه‌ای از سیاست‌های خاص خود را در زمینه تجارت و تنظیم تجارت دارند، برخورد کنند. 

     

  3. ثالثاً، زیرساخت‌ها در این کشورها گاهی مطابق با استانداردهای جهانی و غربی نیست، به این معنا که جاده‌های بد، منبع تغذیه نامنظم و ضعیف، آب نامنظم و ازدحام شهری به این معناست که کارآفرینان نیز باید با این چالش‌ها دست و پنجه نرم کنند. چهارم، ثبات اجتماعی و ناآرامی از عوامل خطر بزرگ هستند، همانطور که جنبه ایمنی زنان نیز وجود دارد، به این معنی که تا زمانی که کارآفرین قصد نداشته باشد یک سازمان با حداقل کارکنان داشته باشد، باید با همه این مسائل نیز دست و پنجه نرم کند. 

فرصت های رشد

با این حال، تصویر آنقدر که به نظر می رسد غم انگیز نیست زیرا هنوز نقاط روشنی در این کشورها وجود دارد که به کارآفرینان فرصت تحقق رویاهای خود را می دهد. اولاً، طبقات متوسط ​​در حال ظهور در این کشورها منبع نیروی کار غنی هستند که به این معنی است که پایگاهی آسان برای استخدام کارآفرینان وجود دارد. دوم، دستمزدها بر اساس استانداردهای غربی پایین است و این بدان معناست که هر گونه سرمایه گذاری در این کشورها می تواند با هزینه های بسیار پایین نسبت به غرب انجام شود. سوم، قدرت خرید مردم در این کشورها در حال افزایش است به این معنی که بازاری آماده و بکر برای کالاهای مصرفی و کالاهای بادوام وجود دارد.

پیدا کردن تعادل

بنابراین بدیهی است که با وجود چالش‌ها، فرصت‌هایی نیز وجود دارد و بالعکس، یافتن تعادل به عهده کارآفرینان است تا کسب‌وکار یا سرمایه‌گذاری‌شان موفق شود. راه‌هایی وجود دارد که کارآفرینان می‌توانند موفقیت سرمایه‌گذاری خود را تضمین کنند و این در یافتن راه‌حل‌های خلاقانه و نوآورانه برای مشکلات است. به عنوان مثال، هم شانگهای در چین و هم بنگلور در هند به عنوان کانون های نوآوری که در آن استارت آپ ها و سرمایه گذاری های جدید موفق هستند، ظهور کرده اند. علاوه بر این، شهر هوشی مین در ویتنام و لائوس در کامبوج به عنوان رقبای قابل دوام برای این کشورها ظاهر شده اند، اگرچه هنوز بسیار عقب هستند.

برخی از بخش های پررونق

نکته ای که ما در تلاشیم به آن اشاره کنیم این است که این کشورها در میان هرج و مرج علاوه بر داشتن واحه هایی از انکوباتورهای تجاری، نیروی کار بسیار مورد نیاز و قابلیت های قدرت خرید را نیز ارائه می دهند. در واقع، اگر به تعداد استارت‌آپ‌های فناوری در بنگلور در دو سال گذشته و تعداد سرمایه‌گذاری‌های بیوتکنولوژی و انرژی‌های جایگزین در شانگهای نگاه کنیم، این احساس مشخص وجود دارد که انرژی کارآفرینی پس از سکون پس از اقتصاد جهانی در سال 2008 رها شده است. بحران

موفقیت سرمایه گذاری های تجارت الکترونیک در چین و هند که در آن شرکت هایی مانند علی بابا و فلیپ کارت به طور تصاعدی در حال رشد بوده اند به این معنی است که فرصت های کافی برای رشد در این کشورها وجود دارد. به همین دلیل است که بسیاری از سرمایه گذاران خطرپذیر و سرمایه گذاران فرشته، علاوه بر این که غول های جهانی مانند آمازون پایگاه های منطقه ای خود را راه اندازی کرده اند، به این بخش ها پول می ریزند.

رشد یک تجمل نیست بلکه یک ضرورت است

در نهایت، همه این کشورها تلاش می‌کنند تا از قدرت کارآفرینان استفاده کنند، زیرا دولت‌ها و همچنین مردم متوجه شده‌اند که تا زمانی که رشد نکنند و به رشد خود ادامه دهند، اطمینان از یافتن شغل برای جوانان و ایجاد ثبات برای مردم دشوار خواهد بود. به هرج و مرج و ناآرامی بنابراین، این گونه است که این کشورها تجملات انتظار برای رشد را ندارند و در عوض باید آن را محقق کنند و این چیزی است که کارآفرینان می توانند از آن دل ببندند.

بدون نظر

پاسخ دهید