چگونه یک تیم بازاریابی عالی برای کسب و کار خود بسازید

چالش های پیش روی بازاریابان و کسب و کارهای کوچک

این روزها، بازاریابان در همه جا با چالش‌های مهمی از نظر ارتباط با مشتریان از طریق کانال‌های متعدد، هوشیار و چابک بودن نسبت به روندهای جدیدتر در دنیای رسانه‌ای 24 ساعته که توییتر از هر رویکرد بازاریابی دیگری قدرت بیشتری دارد، مواجه هستند.

بنابراین، برای کسب و کارها بسیار مهم است که بدانند چگونه تیم بازاریابی برای موفقیت در بازار بسازند.

بیشتر از این، برای مشاغل کوچک که گاهی اوقات در بازاریابی رگباری مشاغل بزرگتر و پاسخ ناکافی به دلیل عضله مالی کمتر و منابع کمتر غرق می شوند.

بنابراین، اگر صاحب کسب و کار کوچکی هستید که به دنبال اطلاعاتی در مورد چگونگی ایجاد تیم بازاریابی برای سرمایه گذاری خود هستید، ادامه مطلب را بخوانید.

بدانید کجا هستید، کجا می خواهید بروید و چگونه به آنجا برسید

اولین نکته ای که باید در هنگام آماده شدن در مورد نحوه تشکیل تیم بازاریابی به آن توجه کنید این است که بدانید در حال حاضر در چه جایگاهی قرار دارید، نتایج ایده آل و واقع بینانه خود را از تیم بازاریابی و یک نقشه راه روشن در مورد چگونگی رسیدن به آن هدف.

در واقع، همانطور که ضرب المثل قدیمی چینی می گوید: ” اگر ندانید به کجا می روید، در همان جایی قرار می گیرید که شروع کرده اید “.

از این رو، تجزیه و تحلیل SWOT (نقاط قوت، ضعف، فرصت ها و تهدیدها) را از قابلیت های فعلی خود انجام دهید و نقاط ضعف را شناسایی کنید، تهدیدها را بشناسید و نسبت به فرصت ها هوشیار باشید.

در مرحله بعد، هنگامی که ماتریس مهارت ها و قابلیت های تیم خود را انجام دادید، شکاف های ناشی از چنین تحلیلی را شناسایی کنید و اقداماتی را برای رفع آن شکاف ها انجام دهید.

به عنوان مثال، استراتژی‌های بازاریابی فعلی شما ممکن است برای بازاریابی دنیای فیزیکی بسیار مناسب باشد، اما ممکن است برای بازاریابی دنیای مجازی مانند آنلاین، موبایل و رسانه‌های اجتماعی بسیار کوتاه باشد.

علاوه بر این، تیم بازاریابی شما ممکن است از پریما دوناهایی تشکیل شود که نمی توانند با دیگران همکاری کنند. بنابراین، مسدود کننده‌ها را در تیم بازاریابی خود شناسایی کنید و قانون شورش را برای آنها بخوانید تا شکل دهید یا ارسال کنید.

به یاد داشته باشید که کسب‌وکارهای کوچک به تیم‌های بازاریابی منسجمی نیاز دارند که با یکدیگر و با شما، به‌عنوان مالک، در یک صفحه باشند.

از چارچوب SMART برای تنظیم هدف استفاده کنید

پس از تجزیه و تحلیل شکاف، زمان آن فرا رسیده است که اهداف را برای تیم بازاریابی بیان کنید. مجموعه معیارهای SMART Framework (مشخص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، واقع بینانه و محدود به زمان) زمانی که شما شروع به تعریف یک نقشه راه در مورد چگونگی ایجاد تیم بازاریابی برای کسب و کار کوچک خود می کنید، این کار را انجام می دهد.

با فهرست کردن نتایج قابل اندازه‌گیری مانند تعداد کره چشم، بازدید از صفحه، کلیک روی داده‌ها و داده‌های تبدیل به‌عنوان معیارهای تیم بازاریابی، KPI یا شاخص‌های کلیدی عملکرد را برای تیم خود وارد کنید .

استخدام و آموزش تیم بازاریابی

یک محدودیت کلیدی که صاحبان مشاغل کوچک در نحوه ایجاد تیم بازاریابی برای سرمایه گذاری خود با آن روبرو هستند، کمبود منابع در زمینه استخدام استعدادها و کارکنان تیم است.

بنابراین، بودجه ای را بر اساس توانایی های خود تهیه کنید و همان را برای استخدام پرسنل بازاریابی با چشم اندازی روشن از آنچه از آنها می خواهید، مستقر کنید. این باید با اهداف شما همخوانی داشته باشد و شکاف ها را نیز برطرف کند.

پس از استخدام، آموزش و استقرار فرا می رسد و اینجاست که، شما به عنوان یک صاحب کسب و کار کوچک باید خود را روشن کنید تا چشم انداز خود را بیان کنید و ماموریتی را برای تیم بازاریابی خود تعیین کنید.

می‌توانید هویج‌هایی مانند پرداخت‌های مرتبط با عملکرد و پاداش‌ها را با مزایای اضافی مانند پاداش‌ها برای افراد برتر در نظر بگیرید.

از سوی دیگر، هنگام بالا بردن چشم‌انداز چوب‌هایی که می‌توانید در صورت عدم عملکرد مطابق با انتظارات، مراقب باشید.

این ایده خوبی است که وقتی تلاش خود را در مورد چگونگی تشکیل تیم بازاریابی شروع می کنید تا زودتر انتظارات خود را تعیین کنید و مجازات های عدم رعایت را تعیین کنید.

در حالی که رم در یک روز ساخته نشد، نمی توان برای همیشه منتظر ماند

همانطور که سفر شما به سمت برتری بازاریابی ادامه دارد، توجه داشته باشید که بدون اینکه تیم بازاریابی خود را به سمت نتایج غیرواقعی سوق دهید، به نتایج محدود زمانی نیاز دارید. با این اوصاف، باید به خاطر داشته باشید که رم در یک روز ساخته نشده است، و از این رو، باید به تعادل خوبی بین جاه طلبی و توانایی ها دست یابید.

مدل‌های SWOT و SMART که قبلاً ذکر شد، می‌توانند زمانی مفید باشند که با تیم بازاریابی خود برای تعیین هدف و ارزیابی عملکرد بنشینید.

بازخورد، فید در، و تکرار بعدی

مهمتر از آن، تا آنجا که ممکن است بازخورد از منابع متعددی را تا جایی که به عملکرد تیم بازاریابی شما مربوط می شود، دریافت کنید و زمینه هایی را که برای بهبود هستند و زمینه هایی را که در آنها به خوبی انجام می دهید فهرست کنید.

در واقع، زمانی که تیم بازاریابی شما به خوبی کار می‌کند، باید با سخاوتمندی پاداش‌ها را دریافت کنید و زمانی که عملکرد ضعیفی از خود نشان می‌دهند، صرفه‌جویی کنید. با ارسال بازخورد به تیم بازاریابی خود حلقه را ببندید و اهداف تکرار بعدی را اعلام کنید که می تواند با همان مراحل یا با تغییراتی بسته به موقعیت خاص تکرار شود.

باک و دلار با شما متوقف می شوند

به عنوان یک صاحب کسب و کار کوچک که به نحوه تشکیل تیم بازاریابی علاقه مند است، پول با شما متوقف می شود به همان روشی که در آن پول نیز با شما متوقف می شود. بنابراین، آماده باشید تا مسئولیت نتایج را به شیوه ای صادقانه و شفاف بدون وارد شدن به درگیری های شخصیتی یا دعوای نفسانی به عهده بگیرید.

نتیجه

در نهایت، مهم نیست که فکر می کنید تیم بازاریابی شما چقدر عالی است و نتایجی برای نشان دادن ندارد. به عبارت دیگر، عملکرد تمام چیزی است که در دنیای بی‌نظیر بازاریابی اهمیت دارد و از این رو، بهتر است عملکرد را هر سه ماهه یا هر دوره زمانی که فکر می‌کنید مناسب کسب‌وکارتان است، مرور کنید. برای نتیجه گیری، با دنیای همیشه در حال تغییر بازاریابی، ایجاد یک تیم بازاریابی عالی اولین قدم برای تحقق رویاهای شما در مورد کسب و کار کوچک است .

بدون نظر

پاسخ دهید