انبوهی از کنفرانس ها، مطالعات و تحقیقات در مورد اینکه چرا کارمندان زن احتمالاً زودتر از کارمندان مرد شرکت خود را ترک می کنند، وجود داشته است. چرا تعداد کارمندان زن ناراضی در حال افزایش است؟ چرا رهبران بزرگ در حفظ کارمندان زن حتی پس از صرف هزینه، زمان و تلاش زیاد ناموفق هستند؟

اگرچه زنان نسبت به مردان در شغل خود ثبات بیشتری دارند، اما مطالعات اخیر نشان داده است که تعداد زنان ناراضی و ناراضی در حال افزایش است. بر خلاف مردان، زنان ترجیح می دهند به جای بالا رفتن عمودی، چندین حوزه کاری و مشاغل مختلف را کشف کنند. آنها تمایل دارند افق‌ها و چشم‌اندازهای خود را گسترش دهند تا اینکه صرفاً به سمت تعیین‌ها بروند. علیرغم این ویژگی عجیب سازمان ها، این روزها سازمان ها برای حفظ کارمندان زن خود با مشکلات زیادی مواجه هستند.

اکثر زنان وقتی تصمیم به نقل مکان می گیرند، شایع ترین دلیل آن خانواده است. آنها اکثراً خانواده خود را درگیر می کنند در حالی که تصمیم به نقل مکان می گیرند در حالی که موضوع با مردان کاملاً متفاوت است. بر اساس نظرسنجی های مختلف مستقل، مردان ترک شرکت خود را با عدم تعادل و ناآرامی در خانواده خود مرتبط می دانند. آنها تمایل دارند فکر کنند که درآمد کم یا نداشتن آنها پویایی خانواده آنها را بر هم می زند.

زنان زمانی که تصمیم به ترک می گیرند، شانس از سرگیری کار بسیار کم است. بی ثباتی اقتصادی یا بحران ممکن است آنها را مجبور به کار دوباره کند، اما در شرایط عادی، تقریباً ناچیز است.

در حالی که تعداد زنان کارمند به طور مداوم در حال افزایش است، سازمان ها نمی توانند از عهده حفظ کارمندان خود برآیند. آنها باید فعالانه آنها را در یافتن آنچه واقعاً کارمندان زن را از کار جدا می کند و آنها را ترک می کند مشارکت دهند و حتی اگر خانواده آنها پشت تصمیم آنها باشد، سازمان ها باید چیزی را ارائه دهند که بتواند آنها را برای از سرگیری کار ترغیب کند.

«چگونه کارمندان زن را جذب کنیم و آنها را حفظ کنیم» سؤالی است که امروزه اکثر سازمان ها با آن مواجه هستند. این سؤال به نیاز به درگیر نگه داشتن کارمندان زن و برآورده کردن تمام نیازها و الزامات خاص آنها برای حفظ انگیزه آنها برای پیگیری حرفه خود و رساندن آن به سطح بعدی بدون توجه به هر اتفاقی اشاره می کند.

شرکت هایی که برای حفظ کارمندان زن خود تلاشی نمی کنند قبلاً بخشی از تجارت خود را از دست داده اند یا قطعاً در سال های آینده ضرر خواهند کرد. دلیل آن این است که امروزه زنان کارمند نیز بخشی از مدیریت عالی و میانی هستند. یک تصمیم آنها برای ترک سازمان می تواند تأثیر شدیدی بر کار و همچنین تجارت سازمان داشته باشد.

ارائه وظایف معنادارتر بسته به سطح راحتی آنها، تایید مشارکت آنها، ایجاد محیطی باز، مشارکتی و نوآورانه، درگیر کردن آنها در کارهای چالش برانگیز، باز نگه داشتن درها در زمانی که احساس می کنند پس از زایمان یا بزرگ کردن فرزندان خود نیاز به کار دارند. و ارائه گزینه هایی برای کمک به آنها در مراقبت از خانواده خود، به خصوص بچه ها می توانند انگیزه آنها را برای کار و بهترین عملکرد خود حفظ کنند.

علاوه بر این، زنان ترجیح می دهند در محیطی کار کنند که کمترین سلسله مراتب وجود دارد. بنابراین، طراحی کاری که همه را به طور مساوی درگیر کند، می تواند کمک زیادی به جذب و حفظ کارمندان زن کند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + نوزده =