بخش خلاصه در لینکدین بخش کمی مهم است. با خلاصه رزومه متفاوت است. برای تمایز سریع بین این دو، می توان توضیح داد که خلاصه رزومه یک اصل حرفه ای از پروفایل است، در حالی که خلاصه لینکدین ترکیبی از جبهه شخصی و حرفه ای است. لازم است به مردم بگویید که شما به عنوان یک حرفه ای چه کسی هستید. نقش ها و مسئولیت ها می توانند مشابه باشند و رزومه شما زیاد درباره شما صحبت نمی کند. این فقط در مورد مسئولیت هایی صحبت می کند که شما به آنها رسیدگی کرده اید.

خلاصه لینکدین می تواند با ارائه دستاوردهای حرفه ای و شخصی شما به عنوان یک بسته با استفاده از یک زبان تعاملی ، در ارائه برتری متمایز شما نسبت به دیگران بسیار مهم باشد. خلاصه می‌تواند با برجسته کردن تمام ویژگی‌ها و ویژگی‌های منحصربه‌فرد شما که شما را از دیگران متمایز می‌کند، به عنوان یک ابزار برندسازی استفاده شود.

از فرصت استفاده کنید: خلاصه لینکدین فرصتی عالی است تا افراد را در مورد نقاط قوت خود، چالش هایی که ممکن است با آن ها روبرو شده اید و نتایج یادگیری آگاه کنید. خلاصه لینکدین یک عکس فوری از USP های شما است که نقطه فروش منحصر به فرد شما است. این بخش بازکننده یک قطعه make یا mar است.

تاثیر: در قسمت اول که خلاصه است، باید تمام خامه را داخل آن بریزید. اما شما باید این کار را با موجز انجام دهید. در مورد تأثیری که می توانید برای کارفرمای آینده خود داشته باشید صحبت کنید. دستاوردهای خلاصه را جهت گیری کنید. فقط نقش خود را توصیف نکنید بلکه از آن فراتر بروید. به این فکر کنید که کار و تجربه شما چگونه می تواند به دیگران کمک کند؟

اکسپرس: مدیران استخدام و استخدام کنندگان می خواهند غیرت و اشتیاق را در جویندگان کار ببینند. در مورد نکات مثبت کارفرمایان گذشته خود صحبت کنید. حتی اگر تجربه خیلی خوبی در شرکت قبلی خود نداشتید، باز هم اجازه ندهید سایه منفی بر آن غلبه کند. در مورد چیزهایی که در مورد شغل قبلی خود دوست داشتید صحبت کنید که به رشد و یادگیری چیزهای جدید کمک کرد.

مشابه “درباره خودت به من بگو”: بیشتر مصاحبه با یک سوال بسیار معروف آغاز می شود، “پس، چیزی در مورد خودت به من بگو”. بنابراین، فقط به آن خطوط فکر کنید. اگر کسی از شما بخواهد در مورد خودتان صحبت کنید چه پاسخی خواهید داد؟ سعی کنید تفکر خلاصه را بر اساس روش های مشابه ساختار دهید. هنگام صحبت در مورد خود، به چیزهایی فکر کنید که به اندازه کافی مهم هستند.

مخاطبان خود را بشناسید: قبل از نوشتن خلاصه لینکدین، ابتدا هدف را درک کنید و بر این اساس خلاصه خود را بنویسید. مخاطبان خود را بشناسید و خلاصه خود را بر اساس آن تنظیم کنید. این سوالات را از خود بپرسید: “مخاطبان ایده آل شما چه کسانی هستند؟” برای کی مینویسی؟ انتظار دارید که آنها چه چیزی را بدانند؟ چه مهارت هایی باید از طریق خلاصه شما برجسته شوند؟ هنگامی که پاسخ همه این سوالات را دریافت کردید، شروع به نوشتن آنها کنید.

طرح خشن: قبل از ساختن مهمترین بخش لینکدین خود، فهرستی تقریبی از تمام دستاوردهای مهم خود تهیه کنید، چیزهایی که به شما انگیزه می دهند و شما را وادار می کند تمام تلاش خود را به کار ببندید. هنگامی که شروع به فهرست کردن همه نقش‌ها و دستاوردهای خود کردید، به‌طور خودکار به این نتیجه می‌رسید که کدام‌ها را برجسته کنید و آن‌هایی را که می‌توان اندکی فروکش کرد. این به شما در تهیه یک خلاصه، کوتاه، دقیق و موثر لینکدین کمک می کند.

همه آنها را با هم ادغام کنید: بعد از اینکه لیست کامل نقش ها، مسئولیت ها و دستاوردها را یادداشت کردید، شروع کنید به ترکیب آنها به گونه ای که شایستگی ها، مهارت ها و پتانسیل شما را برجسته کند. اینکه خلاصه لینکدین به صورت اول و سوم باشد، انتخاب با شماست. از هر دو جهت قابل قبول است. خلاقانه فکر کنید که چگونه می خواهید خود را به تصویر بکشید.

Punch Line: این خط برچسبی است که از طریق آن بیانیه خلاصه خود را باز می کنید. من عنوانی را در لینکدین خوانده ام که مانند “مرا قطع کن و محتوا را خون می کنم”. این به هر بیننده‌ای که نمایه را بخواند ضربه می‌زند. اما به یاد داشته باشید که در عین قانع‌کننده بودن، یک خلاصه یا عنوان باید معنادار و مرتبط باشد. این باید نمایه شما را خلاصه کند.

محدودیت های شخصیت: این یک جنبه مهم است که هنگام نوشتن خلاصه لینکدین باید در نظر داشت. خلاصه شما باید 2000 کاراکتر یا کمتر از آن باشد. گزینه ای برای آپلود رزومه خود در لینکدین نیز وجود دارد. بنابراین بهتر است در محدوده محدودیت های شخصیت باقی بمانید و سپس اگر پروژه های اضافی وجود دارد که بیش از حد مجاز هستند، رزومه را برای بررسی دقیق پیوست کنید.

توصیف تجربه خود: هنگام صحبت در مورد تجربه خود، لازم نیست فهرستی از نقش خود را دقیقاً مانند رزومه خود ارائه دهید. مجدداً پیشنهاد می شود که آنها را به گونه ای در هم آمیخته کنید که نشان دهنده یادگیری، دانش، تجربه، مهارت های شما و نحوه استفاده از آنها برای منافع سازمانی باشد. رشد شخصی و حرفه ای خود را نشان دهید.

پیوند دادن: هر چیزی که در نمایه خود می نویسید، خواه یک بخش خلاصه یا تجربه کاری است، آن را به بخش های دیگر نیز پیوند دهید. نباید بهم ریخته باشد. باید بین هر قسمتی که در پروفایل خود می نویسید تقارن وجود داشته باشد. تعادل باید در سراسر نمایه حفظ شود.

Spell Check/Grammar Check: این عنصر به طور کلی نادیده گرفته می شود. در حین نوشتن خلاصه یا حتی تجربه کاری، املا را از دست می دهیم که به اشتباه بزرگی از سوی ما تبدیل می شود. بعد از نوشتن قسمت خلاصه و تجربه کاری، تا جایی که می توانید آن را مرور کنید. این دامنه اشتباهات یک سند را از بین می برد.

جمله پایانی: همانطور که خلاصه خود را شروع می کنید، مهم است که آن را با یک یادداشت مناسب ببندید. خلاصه را با گفتن اینکه هدفتان چیست پایان دهید؟ چه چیزی به شما علاقه مند است و چگونه می توانید به شرکت بالقوه کمک کنید؟ علاوه بر این، اطلاعات تماس خود را نیز ارائه دهید و یک تماس برای اقدام.

متمرکز بمانید: داستان ببافید، اما متمرکز بمانید. در حین ساختن داستان در مورد تجربه کاری و مهارت های خود منحرف نشوید. جزئیات گام به گام به کل موضوع معنا و منطقی هدفمند می بخشد. خلاصه رزومه خود را فقط در پروفایل لینکدین کپی و جایگذاری نکنید، بلکه آن را سفارشی نگه دارید.

نکات مهمی که باید به خاطر بسپارید

 

  • هرگز خلاصه لینکدین را خالی نگذارید زیرا این بخش اصلی است که توسط استخدام کنندگان توجه زیادی به آن می شود. در غیاب یک خلاصه قوی، کارفرمایان می‌توانند مستقیماً تجربیات شما را بررسی کنند، که مانند یک شرح رزومه به نظر می‌رسد. یک خلاصه چشم انداز را ایجاد می کند و به کارفرمایان از نظر درک انتظارات شغلی، کلی سفر حرفه ای و نقاط قوت و توانایی های نشان داده شده راهنمایی می کند. در صورت عدم وجود خلاصه، نمایه شما مانند یک مقاله ترمی بدون داشتن یک مقدمه معنی دار در آن ظاهر می شود. 

     

  • از فرصت استفاده از کل تقلید 2000 کاراکتر استفاده کنید، زیرا نمایه Linkedin یک پلت فرم بهینه سازی کلمات کلیدی است. دستاوردهای مهم خود را با روایت داستان های موفقیت خود به زبانی تعاملی با پیروی از قالب مشکل، اقدام و نتیجه توصیف کنید. یک خلاصه می تواند برای جلب توجه کارفرمایان با توصیف پیشنهادات فروش منحصر به فرد یا نقاط قوت کلیدی یا شایستگی های اثبات شده شما استفاده شود. 

     

  • خلاصه را به چندین زیر پاراگراف تقسیم کنید تا توجه خود را جلب کنید و بر مسائل مهمی که ممکن است بخواهید استخدام کنندگان هنگام خواندن نمایه لینکدین شما در نظر بگیرند، تأکید کنید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =