همانطور که اکثر ما می دانیم لینکدین دقیقاً شبیه به یک سایت شبکه اجتماعی مانند فیس بوک است. اما لینکدین بیشتر برای اهداف حرفه ای استفاده می شود . این پلتفرمی است که می‌توانید از آن برای نشان دادن مهارت‌ها، تخصص، تحصیلات، تجربه و غیره خود استفاده کنید. ممکن است فکر کنید که یک رزومه نیز می‌تواند این کارها را انجام دهد، اما یک نکته را باید در نظر داشته باشید – رزومه‌ها راه‌اندازی نمی‌شوند یا برای کسی ارسال نمی‌شوند. تا زمانی که شما شخصا این کار را انجام دهید. شما می توانید رزومه خود را در سایت های کاریابی به روز کنید، اما چه کسی آنها را می بیند؟ مطمئنم زیاد نیست.

اما اگر نمایه خود را در لینکدین به روز کنید، این احتمال وجود دارد که تعداد مخاطبان افزایش یابد. اساساً، از طریق Linked می‌توانید به دنیای شغلی خود را با جزئیات کمی آگاه کنید. بنابراین، یک پروفایل لینکدین به خوبی نوشته شده در تصویر آمده است.

چه استخدام کنندگان این واقعیت را بپذیرند یا نه، آنها نامزدهای نامزد را قبل از استخدام در گوگل نام می‌برند تا پیش‌زمینه‌ای را بررسی کنند که برای آنها ضروری است قبل از استخدام شما بدانند. اکنون که می دانیم لینکدین چیست، ضروری است بدانیم چرا داشتن پروفایل لینکدین بسیار مهم است؟ بیایید ببینیم چرا مهم است؟

 

 • شما را به هم وصل خواهد کرد: اگر می‌خواهید با متخصصان مختلف از صنایع، حوزه‌ها و زمینه‌های مختلف ارتباط برقرار کنید، وقت آن است که در لینکدین فعال باشید، زیرا فرصت کافی برای آشنایی با افراد همفکر را فراهم می‌کند. 

   

 • برای اطلاع از آگهی‌های شغلی: اگر می‌خواهید در مورد روند استخدام در شرکت‌های مختلف به‌روز باشید، لینکدین تا حد زیادی به شما کمک می‌کند. افرادی که به دنبال شغل هستند می توانند صفحات شرکت را در لینکدین دنبال کنند. با انجام این کار، آنها همیشه در زمان و زمانی که شرکت هر گونه افتتاحیه را ارسال می کند، به روز می شوند. 

   

 • برای ظاهر شدن در جستجوی استخدام کننده: این یکی دیگر از مزایای به روز رسانی در لینکدین است. اگر نمایه شما در لینکدین به روز شود، در لیست جستجوی گوگل نیز ظاهر می شود. این به طور خودکار شانس استخدام شدن یا حداقل دیده شدن را افزایش می دهد. بسیاری از دوستان من مستقیماً چندین پیشنهاد شغلی از طریق لینکدین دریافت کرده اند زیرا برای استخدام کنندگان نیز آسان و سریع است. 

   

 • جهانی شدن: با فعال بودن در لینکدین، نمایه خود را در دسترس مخاطبان بیشتری قرار می دهید. لینکدین نه تنها در هند بلکه در خارج از کشور نیز تا حد زیادی مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین، هنگامی که نمایه خود را در لینکدین با انتخاب درست کلمات کلیدی و محتوا تکمیل کردید، برای آنها فراتر از موانع کشور قابل مشاهده خواهد بود. 

   

 • برندسازی شخصی: با توسعه و به روز نگه داشتن نمایه خود در لینکدین، برند خود را ایجاد می کنید. لینکدین دارای ویژگی هایی مانند توصیه ها و تاییدیه ها است. افرادی که شما را می شناسند و ممکن است با شما کار کرده باشند نیز می توانند یک گواهی نامه برای شما بنویسند که زمینه های تخصصی شما را بیشتر تایید و تقویت کند. این باعث می شود کمی واقعی تر و جالب تر شود. خوب است در مورد فردی بدانید که توسط یک فرد ارشد مورد تایید و تمجید قرار گرفته است. 

   

 • یک همسر خوب: داشتن یک پروفایل لینکدین مانند نگه داشتن دفتر خاطرات است اما برای استفاده حرفه ای. هر زمان که جایزه‌ای را برنده می‌شوید، پروژه‌ای را انجام می‌دهید یا کاری داوطلبانه انجام می‌دهید، فقط آن را در پروفایل لینکدین خود به‌روزرسانی کنید. با انجام این کار، هیچ یک از جزئیات مهمی را که یک استخدام کننده باید بداند تا شما را برای یک سازمان خاص استخدام کند، از دست نخواهید داد. 

   

 • واقعی و واقعی: جدای از نمایه های ساختگی، لینکدین به نظر واقعی و معتبر است زیرا تمام اطلاعات اصلی و دقیق را در اختیار دارد. مردم، عکس خود را آپلود کنید و پیشینه حرفه ای و آموزشی خود را به روز کنید. بسیاری از ما از لینکدین برای اهداف حرفه ای استفاده می کنیم. مگر اینکه و تا زمانی که اطلاعات صحیحی را آپلود نکنیم، چیز مرتبطی دریافت نخواهیم کرد و مفید نخواهد بود. از این رو مردم معمولاً از ذکر جزئیات جعلی یا اطلاعات نادرست اجتناب می کنند. 

   

 • اطلاعات محدود اما صحیح: لینکدین محدودیت های شخصیت/کلمات خاص خود را دارد. بنابراین، افراد برخلاف رزومه، شانس نوشتن اطلاعات غیر ضروری و طولانی را ندارند. در رزومه، در صورت مشاهده، محدودیتی برای تکمیل اطلاعات وجود ندارد. 

  اگرچه ما پیشنهاد می کنیم و اکثر مدیران استخدام پیشنهاد می کنند که صفحه رزومه بیش از 2 صفحه نباشد، اما افراد هنوز تمایل دارند اطلاعاتی را به رزومه اضافه کنند که ضروری نیست. از این رو بسیاری از رزومه ها جایی در سطل آشغال یا زباله پیدا می کنند. در حالی که اگر محدودیت از قانون تعیین شده فراتر رود، لینکدین به شما اجازه نمی دهد حتی از یک نویسه تجاوز کنید.

   

 • چیزی بیشتر در مورد شما: این بهترین بخش لینکدین است. نه یا بهتر است بگوییم نباید فقط در مورد لیست لباسشویی شرح شغل صرف صحبت کند. یک قدم فراتر می رود. در مورد شما به عنوان یک حرفه ای صحبت می کند. برخی از افراد فقط کل نمایه خود را در لینکدین قرار می دهند و به جرات فکر می کنند که نمایه آنها 100٪ کامل است که در کل تصور اشتباهی است. قسمت خلاصه لینکدین شما نباید از رزومه شما کپی و پیست شود. به جای آن کمی زمان بدهید تا فکر کند. 

  به این فکر کنید که چگونه خود را به کسی معرفی می کنید. روی آن خطوط فکر کنید و بر این اساس خلاصه لینکدین خود را به روز کنید. در بخش تجربه، آموخته هایی را که ممکن است در حین کار در شرکت فعلی خود جمع آوری کرده باشید، به اشتراک بگذارید. چالش هایی که با آن ها روبرو شده اید، چگونه بر آنها غلبه کرده اید، چگونه به جایی که کار کرده اید ارزش افزوده اید؟ اجازه دهید خواننده به عنوان یک حرفه ای به شما نگاه کند.

   

 • جستجوی کار فعال: وقتی رزومه خود را برای یک شرکت ارسال می کنید، معمولاً چه کاری انجام می دهید؟ شما رزومه را بفرستید و سپس منتظر بمانید. اما اینجا در لینکدین، به جای اینکه یک جویای کار منفعل باشید، می توانید فعالانه با شرکت یا مدیر استخدام پیگیری کنید. بدون اینکه خیلی ناامید به نظر بیایید، می توانید با استخدام کننده پیگیری کنید که نشان می دهد شما یک حرفه ای فعال در دنیای شغل هستید. 

   

 • درباره مردم بیشتر بدانید: لینکدین امروزه به پلتفرمی برای کسب و به اشتراک گذاری دانش تبدیل شده است. مانند تبادل دانش و ارزش است. این به شما بستری برای دانستن چیزهای بزرگ از اینفلوئنسرها می دهد. آنها به انتشار پست ها، مقالات و بسیاری از چیزهای آگاه در مورد صنعت ادامه می دهند. متخصصان جوان می توانند از مزایای استفاده از لینکدین بهره ببرند. 

   

 • هویت خودتان: لینکدین هویت حرفه ای شما و بستری برای نمایش مهارت های شماست. اگر کسی نویسنده خوبی است، می تواند مقاله بنویسد و در لینکدین پست کند. این توسط بسیاری مشاهده خواهد شد، و شما هرگز نمی دانید که فرصت خوبی ممکن است در جایی در انتظار شما باشد. برای شخصی که کسب و کار خود را اداره می کند، می تواند از این پلتفرم برای تبلیغ محصولات یا خدماتی که شرکتش ارائه می دهد استفاده کند. از این پلتفرم می توان به طور مساوی برای تبلیغات و تبلیغات استفاده کرد. 

   

 • راه خوب برای برقراری ارتباط: در دنیای شلوغ امروزی، ما معمولاً زمانی برای برقراری ارتباط فیزیکی با همکاران، همسالان و همکاران سابق خود نداریم. لینکدین به شما این فرصت را می دهد که با دنیای حرفه ای خود در ارتباط باشید. و اگر در لینکدین فعال نباشید، ممکن است فرصت خوبی را از دست بدهید. اگر مدیر استخدام شما را در جستجوی Google پیدا نکند، این تصور را ایجاد می کند که ممکن است در زمینه فناوری اطلاعات کافی نداشته باشید و کمتر به برقراری ارتباط با دنیای حرفه ای اهمیت دهید. 

بنابراین لینک شوید و متصل شوید!

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 5 =