اجازه دهید نکاتی را برای منظم ماندن در محل کار مرور کنیم:

سازماندهی در محل کار باعث افزایش کارایی و بهره وری کارکنان می شود.

روی آنچه مهم و فوری است تمرکز کنید. بی جهت وقت خود را برای انجام کارهایی که در حال حاضر مهم نیستند تلف نکنید. روز خود را به خوبی برنامه ریزی کنید. قبل از اینکه روز خود را شروع کنید، لیستی از فعالیت هایی که باید انجام دهید قبل از اینکه آن را یک روز بنامید تهیه کنید.

فهرست TO-DO به شما کمک می کند تا بدانید که همه چیز مهم است و باید با اولویت بالا انجام شود. روی کارهایی که انجام شده اند علامت بزنید.

میزت رو مرتب کن آنچه را که نیاز ندارید دور بریزید. اسناد مهم باید در یک پوشه نگهداری شوند. همه چیز را در جای مناسب خود نگه دارید. بر این اساس فایل ها را برچسب گذاری کنید. یک میز نامرتب به کارمندان اجازه نمی دهد در کار تمرکز کنند.

عادت استفاده از برنامه ریز یا سازمان دهنده در محل کار را در خود ایجاد کنید . وظایف مهم باید در یک برنامه ریز بر اساس تاریخی که می خواهید آن را انجام دهید نوشته شود. به این ترتیب هیچ کار مهمی را فراموش نمی کنید و در بازه زمانی دلخواه به اهداف نیز دست می یابید. تمام تعهدات خود را به طور منظم در برنامه ریز خود بنویسید. یک تقویم رومیزی نیز به شما کمک می کند روز خود را به خوبی برنامه ریزی کنید.

هیچ کارمندی نمی تواند هشت تا نه ساعت به صورت مستمر کار کند. رقابت سالم برای استخراج بهترین ها از کارمندان ضروری است، اما نباید به فشارهای غیرضروری در محل کار منجر شود. کارمندان باید از کار خود لذت ببرند. با همکاران خود صحبت کنید و بفهمید که آنها در چه کاری هستند. سعی کنید از تخصص و دانش آنها به دست آورید. زمانی را به گشت و گذار در اینترنت اختصاص دهید، به روز رسانی ها را در سایت های شبکه های اجتماعی بررسی کنید، با خانواده و دوستان خود صحبت کنید یا چیزهای جدیدی را در دامنه های مربوطه خود پیدا کنید. اطمینان حاصل کنید که وقت خود را با شایعات با همکاران یا پخش شایعات غیر ضروری تلف نکنید. از ناهار خود لذت ببرید، اما مطمئن شوید که پس از پایان زمان ناهار به میز خود برگردید. زمان خود را به خوبی مدیریت کنید. هنگام صرف ناهار با همکاران خود درباره کار بحث نکنید و در حین کار به هیچ چیز دیگری فکر نکنید. فقط زمانی که رئیستان در اطراف است کار نکنید.

برخی از افراد تمایل دارند شماره تماس های مهم و سایر اطلاعات مرتبط را روی کاغذهای شل بنویسند. به من اعتماد کنید وقتی واقعاً به کاغذ احتیاج دارید هرگز آن را پیدا نمی کنید. تمام شماره های تماس مهم را در یک صفحه یادداشت یادداشت کنید. تمام اطلاعات مورد نیاز را در دسترس داشته باشید . شماره تلفن همه مشتریان مهم را در دفترچه تلفن خود ذخیره کنید.

به همه چیز بله نگویید. مسئولیت های اضافی را فقط برای جلب رضایت مافوق خود نپذیرید . بعداً شما را به دردسر می اندازد. تفویض کار بر اساس تخصص و تخصص از اهمیت بالایی برخوردار است. کار را با توجه به سابقه تحصیلی و سطح علاقه خود بپذیرید. کمک به همکارانتان ضروری است، اما مطمئن شوید که کار خودتان آسیب نبیند.

همیشه انجام کار را به موقع به یک عادت تبدیل کنید. از دیر نشستن در محل کار خودداری کنید. به من اعتماد کنید، زندگی خانوادگی شما را مختل می کند و همچنین سطح استرس را افزایش می دهد. کارمندان باید به موقع به دفتر برسند، کار خود را تمام کنند و به موقع ترک کنند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =