برای اینکه یک سازمان به خوبی کار کند، برای کارکنان ضروری است که از انجام وظایف در چارچوب زمانی تعیین شده اطمینان حاصل کنند. اگر یک مشتری پروژه های خود را به موقع تحویل ندهید، چرا یک مشتری دوباره به شما مراجعه می کند؟ کارمندان باید شغل خود را برای آنها جالب بیابند تا انگیزه داشته باشند و نتایج را به موقع با حداقل خطا ارائه دهند.

اجازه دهید چند نکته ساده که کارایی را در محل کار افزایش می دهد را مرور کنیم:

اجازه دهید کارمندان با یکدیگر صحبت کنند . اگر مشکلاتشان را با همکارانشان در میان بگذارند چه ضرری دارد؟ از این گذشته، ما آنقدر بالغ هستیم که بفهمیم موارد خاصی محرمانه هستند و نباید به هر قیمتی درباره آنها بحث کرد.

مسئولیت ها باید بر اساس سطوح علاقه، تخصص، تجربه گذشته، تخصص یک فرد تعیین شود . هر زمان که ناهماهنگی شغلی وجود داشته باشد، مشکلات به وجود می آیند. چگونه می توانید از یک حرفه ای حسابداری انتظار داشته باشید که برند شما را به طور موثر تبلیغ کند و فروش را در بازه زمانی مورد نظر افزایش دهد؟ کسی که حتی از اصول اولیه بازاریابی آگاه نیست، اگر او را در تیم بازاریابی یا برندینگ قرار دهید، هرگز نمی تواند نتیجه دهد.

به عنوان یک مدیر تیم، باید بدانید که زیردستان شما در چه زمینه‌هایی می‌توانند حداکثر سهم خود را داشته باشند. کاری نکنید که احساس سنگینی کنند.

آنها را تشویق کنید به موقع به دفتر برسند و همچنین به موقع آنجا را ترک کنند. از کارمندان خود نخواهید که تا دیروقت در دفتر بنشینند. به من اعتماد کنید، چنین عملی نه تنها کارایی افراد را کاهش می دهد، بلکه سطح استرس را نیز افزایش می دهد. افراد باید استراحت کنند و زمان باکیفیتی را با دوستان و خانواده خود بگذرانند تا روز بعد سرحال و شاد برگردند.

کارمندان باید حداقل هفته ای یک بار ایستگاه های کاری خود را سازماندهی کنند . آنچه را که احساس می کنید در آینده هیچ فایده ای نخواهد داشت را دور بریزید. میز خود را تمیز نگه دارید. لوازم التحریر باید در محل مناسب خود نگهداری شوند. تمام اسناد مهم خود را به طور منظم در یک پوشه بایگانی کنید. روی تمام فایل های خود برچسب بگذارید. به من اعتماد کنید، به این ترتیب وقت خود را در جستجوی غیر ضروری تلف نمی کنید. عادت استفاده از برنامه ریز و تقویم رومیزی را در خود ایجاد کنید. تمام فعالیت های مهم را در برنامه ریز در مقابل ضرب الاجل آنها یادداشت کنید. تمام شماره های تماس مهم را در دسترس داشته باشید.

یاد بگیرید که چیزها را اولویت بندی کنید . روی چیزی که در حال حاضر نیاز نیست تمرکز نکنید. تکالیفی که فوری هستند باید ابتدا انجام شوند. یک لیست “TO DO” ​​را آماده کنید. قبل از اینکه یک روز به آن بپردازید، تمام آنچه را که باید تکمیل کنید، بنویسید. پس از اتمام یک کار، بلافاصله یک علامت تیک در مقابل آن قرار دهید.

زمان خود را به خوبی مدیریت کنید. با خودت منطقی باش صحبت با همسر، اقوام یا چک کردن نامه های شخصی خود در محل کار اشکالی ندارد. باور کنید همه این کار را می کنند. وقتی کارمندان وقت خود را در پرسه زدن، شایعات و شایعات غیر ضروری هدر می دهند، کار آسیب می بیند. مدت زمان تماس های تلفنی شخصی در محل کار را محدود کنید. هیچ چیز کمکی نمی کند مگر اینکه و تا زمانی که به اندازه کافی باهوش نباشید و درک کنید که برای کار سخت و کارآمدی خود دستمزد دریافت می کنید. رئیس شما نمی تواند همیشه شما را کنترل کند. پاپ آپ های غیر ضروری، سایت های جوک، ترفندهای پول سازی، بازی ها و غیره را نادیده بگیرید.

کارمندان باید در موقعیتی باشند که برخی از تصمیمات را به تنهایی اتخاذ کنند. چرا همیشه منتظر تایید مدیران حتی برای موارد جزئی باشید؟ کارایی افراد را کاهش داده و در نهایت کار را به تاخیر می اندازد.

ایمیل های خود را فیلتر کنید نیازی نیست به تک تک ایمیل ها پاسخ دهید. نامه ها را نادیده بگیرید، احساس می کنید مهم نیست.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 9 =