چرا داده ها جام مقدس جدید برای بازاریابان معاصر هستند؟

چه اتفاقی برای داده‌هایی که آنلاین می‌گذاریم می‌افتد

همه ما که به صورت آنلاین و در وب‌سایت‌های رسانه‌های اجتماعی و همچنین از برنامه‌ها استفاده می‌کنیم، متوجه شده‌ایم که اطلاعات بسیار زیادی درباره خودمان، علاقه‌مندی‌ها و اولویت‌هایمان و همچنین دوست نداشتن‌ها و مخالفت‌هایمان وارد می‌کنیم.

به عنوان مثال، هر ثبت نام در یک وب سایت یا یک برنامه نیاز به اطلاعات اولیه در مورد ما و همچنین داده های پیشرفته در مورد ترجیحات ما دارد تا وب سایت یا برنامه را مطابق با سلیقه ما شخصی سازی کنیم.

علاوه بر این، هر زمان که نمایه‌های شخصی خود را در فیس‌بوک، توییتر و هر یک از وب‌سایت‌های رسانه‌های اجتماعی و همچنین در گوگل و لینکدین «پیوند» می‌کنیم، اغلب از ما خواسته می‌شود که به برنامه یا وب‌سایت اجازه دسترسی به اطلاعات نمایه ما را نیز بدهیم. به‌عنوان فهرست مخاطبین ما جدای از اجازه دادن به چنین سایت‌هایی برای «پست کردن» در صفحات ما.

حتی وقتی در رسانه های اجتماعی “لایک” یا نظر می دهیم، “ردپای دیجیتالی” و همچنین منبع داده و اطلاعات برای وب سایت ها باقی می ماند .

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که این همه داده و اطلاعات جمع‌آوری‌شده کجا می‌رود و چگونه توسط بازاریاب‌ها برای نمایه‌سازی و تقسیم‌بندی سلیقه‌ها و سلایق ما برای سفارشی‌سازی پیام‌های بازاریابی و تبلیغات برای ما استفاده می‌شود؟

علاوه بر این، آیا به این فکر کرده‌اید که چرا گوگل و فیس‌بوک و همچنین توییتر و تا حدودی لینکدین، حتی در هنگام استفاده از ویژگی‌های پیشرفته رایگان هستند؟

به عبارت دیگر، این واقعیت که شما از چنین خدمات و امکاناتی استفاده می‌کنید که به معنای واقعی کلمه هیچ هزینه‌ای برای شما ندارند، ممکن است شما را متعجب کند که آیا این شرکت‌ها نوع دوست هستند یا خیر.

بازاریابان و ردپای دیجیتال

در تجارت مانند زندگی، هیچ چیز مجانی نمی شود و بهای نامرئی که ما برای ردپای دیجیتالی که به صورت آنلاین به جا می گذاریم، منشا مزایای بسیاری برای بازاریابان است که داده ها و اطلاعات جمع آوری شده از وب سایت ها و برنامه های مختلف را استخراج می کنند. ما از ابزارهای پیشرفته Big Data و Analytics برای هدف قرار دادن و بخش بندی خود استفاده می کنیم.

به عبارت دیگر، با سپردن یک «معدن طلا» غنی از داده‌های مربوط به خود به بازاریابان، در واقع به آنها کمک می‌کنیم تا کالاها و خدمات خود را به شیوه‌ای هدفمندتر و سفارشی‌تر به ما بفروشند .

در واقع، همه وب‌سایت‌ها و برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی داده‌های مربوط به خودمان را به بازاریابان می‌فروشند که به نوبه خود از این داده‌ها جدا از خود وب‌سایت‌ها استفاده می‌کنند که فیدها و صفحات ما را سفارشی می‌کنند تا ما را در ارتباط با بازاریابان هدف قرار داده و بخش‌بندی کنند.

داده ها جام مقدس جدید برای بازاریابان است

به همین دلیل است که داده‌ها «جام مقدس» جدید برای بازاریاب‌ها هستند، زیرا آنها از حجم عظیمی از اطلاعات آنلاین استفاده می‌کنند تا با «تصفیه» و «کاوش» داده‌ها، کالاها و خدمات خود را به شیوه‌ای دقیق و ریز قرار دهند.

به عنوان مثال، حتی داده‌های اولیه در مورد خودمان برای بازاریابان کافی است تا مجموعه داده‌ای غنی از سن، جنسیت، موقعیت مکانی، و درآمد و شغل ما جمع‌آوری کنند تا بتوان از چنین داده‌هایی برای هدایت تبلیغاتی که به ما مرتبط است استفاده کرد .

همچنین، زمانی که ما یک ردپای دیجیتالی به جا می‌گذاریم که به نوبه خود منجر به هدف‌گیری و بخش‌بندی دقیق‌تر می‌شود که می‌تواند برای پیشنهاد توصیه‌هایی درباره رفتار مصرف‌کننده آینده ما نیز استفاده شود.

در واقع، شرکت‌هایی مانند آمازون در حال حاضر رفتار مصرف‌کننده ما را حتی قبل از انجام چنین ابتکاراتی درک کرده و حس می‌کنند، که به این معنی است که به زودی سایر شرکت‌ها نیز چنین توانایی‌های خداگونه برای پیش‌بینی نحوه رفتار و مصرف ما در آینده ایجاد خواهند کرد.

در حالی که این پیامدهای اخلاقی و هنجاری دارد به این معنا که هیچ کس نباید آنقدر قدرت بر ما داشته باشد، این واقعیت باقی می ماند که ما به خوبی و واقعاً در آینده ای هستیم که در آن بازاریابی سفارشی و تبلیغات هدفمند به واقعیت تبدیل می شود.

از بازاریابی انبوه تا سفارشی سازی بیش از حد

ما از زمان هایی که بازاریابی انبوه معمول بود، فاصله زیادی گرفته بودیم و تبلیغات هنوز در سال های کودکی تقسیم بندی و هدف گذاری تبلیغات بر اساس داده های جمعیتی و روانشناختی گسترده بود.

در حالی که ظهور تلویزیون اولین گام در فرآیند تنظیم دقیق هدف گذاری مصرف کننده بود، ورود و ظهور اینترنت جهش کوانتومی بعدی از نظر بازاریابان بود.

با انقلاب گوشی های هوشمند، مخاطرات به طور قابل توجهی افزایش یافته است، و ما اکنون در مرحله ای هستیم که ذهن و بدن ما به زودی به یک ذهن جهانی متصل می شود که در آن می توان حرکات بعدی ما را توسط الگوریتم ها و تجزیه و تحلیل های مبتنی بر داده های بزرگ پیش بینی کرد. .

مفاهیم اخلاقی

همانطور که قبلا ذکر شد، این پیامدهای اخلاقی برای نحوه خرید و زندگی ما دارد و در حال حاضر، نشانه های قوی وجود دارد که نشان می دهد ارتش در حال ظهور گروه های حمایت از مصرف کننده آماده مقابله با شرکت های فناوری بزرگ به دلیل نگرانی در مورد مشخصات مصرف کنندگان و استفاده از ماشین آلات و ماشین آلات هستند. الگوریتم هایی برای ایجاد جهانی که در آن قدرت بیشتر در دستان بازاریابان و شرکت های بزرگ فناوری متمرکز شود.

علاوه بر این، چنین سفارشی‌سازی و نمایه‌سازی می‌تواند برای اهداف شرورانه نیز مورد استفاده قرار گیرد که در آن افرادی که به چنین داده‌هایی دسترسی دارند می‌توانند از آن اطلاعات و همچنین از قدرت خود سوء استفاده کنند.

نتیجه

در مجموع، به نظر می‌رسد بهترین کاری که افراد می‌توانند به صورت آنلاین و روی تلفن‌های هوشمند خود انجام دهند این است که مراقب ردپای دیجیتالی باشند که جدا از خواندن حروف ظریف و همچنین مطالعه تنظیمات حریم خصوصی موجود در هر وب‌سایت وجود دارد. و برنامه به طوری که کنترلی روی اطلاعات شخصی اعمال شود.

برای جمع‌بندی، ما در آستانه آینده‌ای هستیم که هم هیجان‌انگیز و هم هشداردهنده است و نحوه انجام امور بین بازاریاب‌ها و گروه‌های مصرف‌کننده تعیین می‌کند که آینده بازاریابی دیجیتال چگونه تکامل خواهد یافت.

بدون نظر

پاسخ دهید