مزایای مدیریت استراتژیک

مزایای بسیاری از مدیریت استراتژیک وجود دارد که از جمله آنها می توان به شناسایی، اولویت بندی و کشف فرصت ها اشاره کرد. به عنوان مثال، محصولات جدیدتر، بازارهای جدیدتر، و هجوم های جدیدتر به خطوط تجاری تنها در صورتی امکان پذیر است که شرکت ها در برنامه ریزی استراتژیک زیاده روی کنند. در مرحله بعد، مدیریت استراتژیک به شرکت ها اجازه می دهد تا دیدی عینی از فعالیت هایی که توسط آن انجام می شود داشته باشند و تجزیه و تحلیل هزینه فایده را در مورد سودآوری شرکت انجام دهند.

فقط برای تمایز، منظور ما تنها منافع مالی نیست (که در زیر مورد بحث قرار خواهد گرفت) بلکه ارزیابی سودآوری است که با ارزیابی اینکه آیا کسب و کار از نظر استراتژیک با اهداف و اولویت‌هایش همسو است یا خیر.

نکته کلیدی که در اینجا باید به آن اشاره کرد این است که مدیریت استراتژیک به یک شرکت اجازه می دهد تا خود را به سمت بازار و مصرف کنندگان خود سوق دهد و اطمینان حاصل کند که استراتژی درست را به فعلیت می رساند.

مزایای مالی

در بسیاری از مطالعات نشان داده شده است که شرکت هایی که به مدیریت استراتژیک می پردازند سودآورتر و موفق تر از شرکت هایی هستند که از برنامه ریزی استراتژیک و مدیریت استراتژیک برخوردار نیستند.

وقتی شرکت‌ها درگیر برنامه‌ریزی آینده‌نگر و ارزیابی دقیق اولویت‌های خود می‌شوند، بر آینده کنترل دارند، که در چشم‌انداز تجاری در حال تغییر سریع قرن بیست و یکم ضروری است.

تخمین زده شده است که سالانه بیش از 100000 کسب و کار در ایالات متحده شکست می خورند و بیشتر این شکست ها به دلیل عدم تمرکز استراتژیک و جهت گیری استراتژیک است. علاوه بر این، شرکت‌های با عملکرد بالا تمایل دارند تصمیمات آگاهانه‌تری بگیرند، زیرا هم پیامدهای کوتاه‌مدت و هم پیامدهای بلندمدت را در نظر گرفته‌اند و از این رو، استراتژی‌های خود را بر این اساس جهت‌دهی کرده‌اند. در مقابل، شرکت هایی که خود را درگیر برنامه ریزی استراتژیک معنادار نمی کنند، اغلب گرفتار مشکلات داخلی و عدم تمرکز هستند که منجر به شکست می شود.

مزایای غیر مالی

بخش بالا برخی از مزایای ملموس مدیریت استراتژیک را مورد بحث قرار داد. جدای از این مزایا، شرکت هایی که در مدیریت استراتژیک شرکت می کنند، از تهدیدهای خارجی، درک بهتری از نقاط قوت و ضعف رقبا و افزایش بهره وری کارکنان آگاهی بیشتری دارند. آنها همچنین مقاومت کمتری در برابر تغییر دارند و درک روشنی از ارتباط بین عملکرد و پاداش دارند.

جنبه کلیدی مدیریت استراتژیک این است که قابلیت های حل مسئله و پیشگیری از مشکل شرکت ها از طریق مدیریت استراتژیک افزایش می یابد. مدیریت استراتژیک ضروری است زیرا به شرکت ها کمک می کند تا تغییر را منطقی کنند و تغییر را واقعی کنند و نیاز به تغییر را بهتر به کارکنان خود منتقل کنند. در نهایت، مدیریت استراتژیک به ایجاد نظم و انضباط در فعالیت های شرکت در فرآیندهای داخلی و فعالیت های بیرونی کمک می کند.

افکار بسته

در سال های اخیر، تقریباً همه شرکت ها به اهمیت مدیریت استراتژیک پی برده اند. با این حال، تفاوت اصلی بین کسانی که موفق می شوند و کسانی که شکست می خورند این است که نحوه انجام مدیریت استراتژیک و اجرای برنامه ریزی استراتژیک باعث تفاوت بین موفقیت و شکست می شود. البته هنوز هم شرکت هایی هستند که در برنامه ریزی استراتژیک شرکت نمی کنند یا برنامه ریزان از حمایت مدیریت برخوردار نیستند. این شرکت ها باید به مزایای مدیریت استراتژیک پی ببرند و از دوام و موفقیت درازمدت خود در بازار اطمینان حاصل کنند.

بدون نظر

پاسخ دهید