چک ورق ابزار ساده ای است که زمانی بخشی از هفت ابزار اصلی شش سیگما بود. گفته می شود که چک شیت به دلیل معرفی نرم افزارهایی که قابلیت ثبت حجم بالایی از داده ها و ارائه آن ها در فرمت های مورد نیاز را دارند، منسوخ شده است.

برگه چک بسیار ساده طراحی شده است. این به دو دلیل است. ابتدا قرار بود ابزاری برای ضبط داده ها باشد که خود بسیار ساده است. ثانیاً قرار بود برگه چک توسط افراد حاضر در طبقه مغازه استفاده شود. انتظار اینکه آنها بتوانند با پیچیدگی ها کنار بیایند چندان هوشمندانه نخواهد بود. از این رو نیاز ذاتی برای طراحی برگه چک به شکلی که هست وجود داشت.

برگه چک چیست؟

برگه چک به معنای ثبت حقایق و آمارهای ساده ای است که در یک دوره زمانی در سطح مغازه اتفاق می افتد . برگه به ​​گونه ای طراحی شده است که منابع احتمالی خطا را قبلاً نوشته شده است. کاربران می توانند امکانات بیشتری اضافه کنند. سپس داده های مربوط به خطاها را به صورت روزانه ثبت می کنند. سپس از این داده ها می توان به عنوان مدرک در جلسات طوفان فکری استفاده کرد. برگه چک مواد خامی را فراهم می کند که به کاربران کمک می کند تا مشکلاتی را که قبل از حل آنها باید بدانند، کشف کنند.

انواع برگه چک چیست؟

در گذشته انواع مختلفی از برگه چک وجود داشت. این به این دلیل بود که نکته مهم برای هر متریک متفاوت بود. برای برخی از نقص ها مهم بود که زمان وقوع آنها را بیابید. برای برخی از نقص های دیگر، مهم است که مکان وقوع آنها را پیدا کنیم و غیره.

سپس از این نشانه‌های آماری برای کشف الگویی استفاده شد که منابع احتمالی اختلال را نشان می‌دهد و همچنین به حل مشکل و جلوگیری از وقوع بیشتر کمک می‌کند.

تعویض برگه چک

برگه های چک در حال حاضر منسوخ شده است. آنها با نرم افزار مدیریت فرآیندهای کسب و کار مدرن امروزی جایگزین شده اند. این امکان ثبت خودکار داده های پیچیده تر را فراهم می کند. این فرآیند اکنون نه به هوش انسان بستگی دارد و نه به قابلیت اطمینان برگه چک.

داده‌ها اکنون به‌طور خودکار ضبط می‌شوند و می‌توانند با چند کلیک به هر شکلی که لازم است مرتب شوند. بسیاری از نرم افزارها حتی داده ها را در قالب گرافیکی آماده برای استفاده تولید می کنند که راحتی بیشتری را برای کاربران فراهم می کند.

برگه را بررسی کنید
یک چک برگ نمونه که مشکلات ذکر شده در سمت چپ و داده های مربوط به دفعات وقوع آنها در جدول را نشان می دهد.

بدون نظر

پاسخ دهید