یک سازمان مکانی برای کار است و نه میدان جنگ که در آن کارکنان با یکدیگر مبارزه کنند. فرد باید با همکاران خود به خوبی رفتار کند، انتظارات یکدیگر را برای یک رابطه سالم و حداکثر بازده درک کند. کارمندان باید با یکدیگر راحت باشند و به عنوان یک تیم با هم کار کنند.

به یاد داشته باشید که هیچ “من” در یک تیم وجود ندارد. هر کارمند باید ابتدا به تیم خود فکر کند و تمام علایق شخصی او باید در پشت سر قرار گیرد. مهم است که هر یک از کارکنان در هماهنگی نزدیک با یکدیگر کار کنند و تصمیم بگیرند که همه را راضی کند.

با همکاران خود به عنوان دشمن خود رفتار نکنید. یاد بگیرید که به آنها احترام بگذارید و همچنین به آنها اعتماد کنید. رهبران تیم و مافوق باید از یک رابطه سالم بین کارمندان اطمینان حاصل کنند تا از منفی بودن درون تیم جلوگیری کنند.

اجازه دهید نکات مهمی را که در محیط کار برای داشتن رابطه گرم بین کارکنان باید از آنها پرهیز کرد، مرور کنیم:

 

 • از جانبداری در کار خودداری کنید . با کسی فقط به این دلیل که نزدیک محل شما می ماند یا هر روز برای شما ناهار می آورد، خوب رفتار نکنید. باید با همه مثل هم رفتار کرد. اگر کسی کار اشتباهی انجام داده است، وظیفه رهبر تیم است که او را بدون توجه به روابطی که با او دارد اصلاح کند. علاقه مندی نباید در محل کار ترویج شود. 

  هر فردی باید بر اساس علایق و توانایی هایش کار تعیین کند. کار باید به طور مساوی بین همه تقسیم شود. تصمیمات خود را به اعضای تیم خود تحمیل نکنید. بگذارید خودشان تصمیم بگیرند چه چیزی برایشان مناسب است و چه چیزی درست نیست.

   

 • کارکنان باید از شکست دادن صحبت ها و سرزنش بازی ها در محل کار خودداری کنند . آنها در واقع کمکی نمی کنند. یاد بگیرید که صاحب اشتباهات خود باشید و راه هایی برای اصلاح آنها بیابید. ارتکاب اشتباه کاملاً طبیعی است. هر انسانی این کار را می کند، بنابراین نیازی به وحشت و سرزنش دیگران نیست. رابطه بین کارمندان را به شدت خراب می کند. نباید در مورد هیچ یک از همکارانش شایعات بی مورد پخش کرد. اگر در مورد کسی چیزی می دانید، بهتر است به جای اینکه کل ماجرا را عمومی کنید، در خلوت با او صحبت کنید. فقط فکر کنید از آن چه چیزی به دست خواهید آورد؟ 

   

 • یک فرد هرگز نباید اعتماد همکار خود را بشکند . اگر عضو تیم شما یکی از اسرار خود را با شما در میان گذاشته است، لطفاً آن را فقط برای خود نگه دارید. اگر فردی که در کنار شما نشسته است نسبت به چیزی ابراز نارضایتی کرده است، آن را در مقابل رئیس خود یا دیگران فاش نکنید. از سیاست های ناخوشایند در محل کار خودداری کنید. اگر نمی توانید به کسی کمک کنید، بهتر است به جای ارائه پیشنهادات اشتباه، از آن دوری کنید 

   

 • از برقراری ارتباط فردی با کارکنان خودداری کنید . جلسات نباید همیشه یک به یک برگزار شود. همه آنها را با هم صدا کنید و در یک انجمن باز با آنها صحبت کنید. بگذارید هرکسی نگرانی های خود را بیان کند. ایمیل باید با تمام شرکت کنندگان در حلقه ارسال شود و پیشنهادات از طرف آنها دعوت شود. ارتباطات باید شفاف باشد تا رابطه بهتری با کارکنان برقرار شود. 

   

 • از انتقاد در محل کار خودداری کنید . هرگز کسی را مسخره نکنید. اشاره کردن به اشتباهات مهم است اما مطمئن شوید که به طرف مقابل توهین نکنید. با او بنشین و او را متوجه اشتباهاتش کنید. با کسی بی ادب و خشن نباش. 

   

 • برای کارمندان زمان ناهار جداگانه در نظر نگیرید . دیگر آن روزگاری که مدیران و سرپرستان در کابین های دربسته خود می نشستند و پیروان ویژه ای به آنها منصوب می شد، گذشته است. اکنون این مفهوم تغییر کرده است و همه برای یک هدف مشترک کار می کنند. اگر ناهار خود را با اعضای تیم بخورد، موقعیت رهبر تیم خدشه دار نمی شود. همیشه در مورد کار در دفتر خود بحث نکنید. اگر روز تولد همکارتان است، صبح به او تبریک بگویید. او احساس خوشبختی خواهد کرد. 

   

 • دخالت بیش از حد در کار یکدیگر بد است و می تواند منجر به اثرات نامطلوب شود . بی جهت به صفحه نمایش کامپیوتر یکدیگر نگاه نکنید. شخص باید به حریم خصوصی یکدیگر احترام بگذارد. مهم است که با هم کار کنید، اما سوالات زیادی نپرسید یا تمایلی به تحریک دیگران نداشته باشید. همیشه سعی نکنید بفهمید طرف مقابل چه کار می کند. هرگز یادداشت های دیگران را نخوانید یا پیک یا پاکتی را که برای شما در نظر گرفته نشده است باز نکنید. اگر همکارتان از شما خواسته است که از طرف او نامه ای از سیستمش ارسال کنید، مطمئن شوید که هیچ یک از نامه های شخصی او را نخوانید. 

   

 • برای روابط بهتر با کارکنان باید کمی مثبت بود . همیشه تصور نکنید که طرف مقابل اشتباه می کند. از گهواره زدن غیر ضروری در محل کار خودداری کنید. اگر حال شما خوب نیست، بهتر است در خانه بمانید تا اینکه سر کار بروید و حال و هوای دیگران را خراب کنید. سعی کنید از منظری بزرگتر به زندگی نگاه کنید. برای داشتن رابطه بهتر باید از عیب یابی در دیگران اجتناب کرد. 

   

 • از خودخواه بودن در محل کار خودداری کنید . سعی کنید به دیگران کمک کنید. چیزها را فقط به این دلیل که به شما مربوط نیست نادیده نگیرید. مشکل فرد دیگر را درک کنید و بهترین سطح خود را برای حل آن امتحان کنید. هر فردی نیاز به استراحت دارد و اگر عضو تیم شما درخواست مرخصی کرد، به او اجازه دهید، اما مطمئن شوید که کار شما آسیب نبیند. به این ترتیب اعضای تیم شما به شما احترام می گذارند و در آینده آزادانه تر در مورد مسائل بحث می کنند. 

   

 • باید تلاش کرد تا از درگیری در محل کار جلوگیری شود تا کارکنان به یکدیگر نزدیک شوند، با هم کار کنند و تمرکز خود را از دست ندهند . آنها باید برای داشتن محیطی گرم و سالم در محل کار با یکدیگر صمیمانه باشند. 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =