عوامل موثر بر روابط بین فردی

رابطه بین فردی به افرادی اطلاق می شود که با سلیقه ها و طرز فکرهای مشابه وارد یک انجمن می شوند. افرادی که اهداف و علایق یکسانی دارند وارد یک رابطه بین فردی می شوند. برای افراد در یک رابطه ضروری است که به خوبی کنار بیایند.

 

اجازه دهید عوامل مختلفی را که بر روابط بین فردی تأثیر می‌گذارند مرور کنیم:

 1. سازگاری

  دو نفر در یک رابطه باید با یکدیگر سازگار باشند. در یک رابطه نباید دامنه درگیری و سوء تفاهم وجود داشته باشد. افراد با پیشینه های مشابه و اهداف مشابه در زندگی، در روابط بسیار خوب عمل می کنند. افراد با اهداف، نگرش ها، فرآیندهای فکری متفاوت، سازگاری با آنها دشوار است و از این رو نمی توانند رابطه را به سطح بعدی برسانند.

 2. ارتباط

  ارتباط در همه انواع روابط چه شخصی و چه حرفه ای نقشی اساسی دارد. احساسات باید در روابط ابراز و متقابل شوند. افراد برای درک بهتر باید به طور موثر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. مامان نشوید زیرا منجر به مشکلات و سوء تفاهم می شود. دو نفر عاشق باید به طور منظم از طریق روش های مختلف ارتباطی مانند تلفن، ایمیل، نامه با یکدیگر تعامل داشته باشند (اگرچه اکنون تبادل نامه به عنوان یک شکل منسوخ ارتباط در نظر گرفته می شود). برقراری ارتباط برای رشد عشق ضروری است به خصوص در روابط راه دور که افراد نمی توانند اغلب ملاقات کنند.

  در روابط حرفه ای نیز، همکاران باید به خوبی برای پیوند بهتر ارتباط برقرار کنند. با همکاران خود بنشینید و در مورد مسائل رو در رو صحبت کنید تا به راه حلی قابل قبول دو طرف برسید.

  گیرنده باید بفهمد که فرستنده قصد دارد با چه چیزی ارتباط برقرار کند و بالعکس. شفافیت افکار در روابط ضروری است.

 3. صداقت

  در روابط صادق باشید. دروغ نگویید و چیزهایی را از شریک زندگی خود پنهان نکنید. به یاد داشته باشید که هر مشکلی راه حلی دارد. قبل از حرف زدن فکر کن شفافیت در روابط مهم است.

 4. آرام بمان

  در روابط نسبت به چیزهای کوچک واکنش بیش از حد نشان ندهید. آرام بمان. کمی سازگارتر باش اولین کسی باشید که می گوید “متاسفم”. نیمی از مشکلات شما را حل می کند.

 5. بخشنده

  یک فرد باید در روابط کمی بخشنده تر باشد. مسائل را بی جهت نکشید. دعوا بر سر مسائل کوچک احمقانه است و اوضاع را بدتر می کند.

 6. لبخند

  همانطور که می گویند “لبخند منحنی است که همه چیز را روشن می کند.” لبخند خود را بیشتر فلش بزنید. کار می کند. هنگام تعامل با طرف مقابل مراقب حالات چهره خود باشید.

 7. زمان

  زمان نقش مهمی در روابط دارد. افراد عاشق باید زمان کافی را برای شناخت بهتر یکدیگر صرف کنند. ناامیدی زمانی ایجاد می شود که افراد زمانی برای ملاقات یا تعامل با یکدیگر ندارند. حتی در سازمان، افراد باید زمان با کیفیتی را با همکاران خود بگذرانند تا پیوند بین خود را تقویت کنند. زوج های متاهل باید برای همدیگر وقت بگذارند تا جذابیت برای همیشه در رابطه باقی بماند.

  کاری کنید که طرف مقابل احساس مهم بودن کند. هر زمان که همسرتان کاری برای شما انجام می دهد از او قدردانی کنید. او را در حضور دیگران تحسین کنید.

  هر رابطه ای برای رشد نیاز به زمان و تلاش فردی دارد. با شریک زندگی خود بنشینید و سعی کنید اختلافات را دوستانه حل کنید. خیلی سفت و سخت نباش

بدون نظر

پاسخ دهید