نقش کارکنان در توسعه روابط بین فردی

افراد برای داشتن محیطی مثبت در محل کار و همچنین روابط بین فردی سالم باید با همکاران خود به خوبی کنار بیایند. اعتماد افراد به یکدیگر در محل کار برای روابط بهتر ضروری است. تقریباً غیرممکن است که کارمندان به تنهایی کار کنند. همه به افراد اطراف نیاز دارند تا در مورد مسائل بحث کنند و به راه حل های بهتر برسند.

اجازه دهید به نقش کارکنان در روابط بین فردی بپردازیم .

 

 • برای کارکنان مهم است که در محل کار مثبت بمانند . همیشه در همکاران خود عیوب پیدا نکنید. به یاد داشته باشید که هیچ کس در این زمین کامل نیست. مهم نیست که فرد دیگر چقدر بد است، فرد باید آراستگی محل کار را حفظ کند. بهترین راه این است که به جای افراط در درگیری ها و خراب کردن رابطه، کسی را که دوست ندارید نادیده بگیرید. درگیری ها دوستان را به دشمن تبدیل می کند. 

   

 • کمی سازگارتر باش همه چیز نمی تواند همیشه آنطور که شما دوست دارید باشد. به دیگران گوش دهید و دیدگاه آنها را نیز درک کنید. همیشه علایق شخصی خود را نبینید. 

   

 • هرگز همکاران خود را دست کم نگیرید . شما هرگز نمی دانید چه زمانی یک نفر با یک ایده درخشان روبرو می شود. با همه با احترام رفتار کنید. نادیده گرفتن افراد منجر به ناامیدی و در نهایت خراب شدن روابط در محل کار می شود. به همه گوش کن اهمیت دادن به تعداد کمی و کنار گذاشتن دیگران مشکلاتی را در بین کارکنان ایجاد می کند. چنین چیزهایی انگیزه کارمندان را برای ارائه بهترین کارها از بین می برد. آنها شروع به برخورد با دفتر و کار به عنوان یک بار می کنند. 

   

 • هرگز نسبت به کسی جزئی نباش . کارکنانی که عملکرد خوبی دارند باید در مقابل دیگران قدردانی شوند. از کسانی که مطابق انتظارات عمل نمی کنند، باید از آنها خواسته شود که دفعه بعد بدون توجه به رابطه ای که با شما یا مدیریت ارشد دارند، جوراب خود را بالا بکشند. یکی از اعضای تیم شما می‌تواند بهترین دوست شما باشد، اما وقتی نوبت به نتایج و اهداف می‌رسد، حتی او نیز نباید در امان باشد. کار هرگز نباید با روابط شخصی مخلوط شود. 

   

 • انتشار شایعات در محل کار غیراخلاقی است . غیبت، کشیدن پا، انتقاد بزرگترین دلایل نارضایتی کارمندان است. بیاموزید که روراست باشید. اگر احساس می‌کنید همکارتان کار اشتباهی انجام می‌دهد، به جای بحث کردن با دیگران، به او بگویید. مسخره کردن دیگران غیرحرفه ای است. 

   

 • یک فرد باید قابل اعتماد باشد. اگر یکی از همکارانتان چیزی را به شما محرمانه گفته است به او خنجر نزنید. به سراغ رئیس خود نروید و تمام اسرار او را فاش نکنید. یاد بگیرید که چیزها را برای خود نگه دارید. 

   

 • از تکبر بپرهیزید . نگرش غیر ضروری به اطرافیان نشان ندهید. ممکن است شما ریاست بخش خاصی را بر عهده داشته باشید، اما این به این معنا نیست که شما صلاحیت رفتار بی ادبانه با افراد اطراف را دارید. شما برای خدمات خود پول می گیرید و هیچ کس طبیعت مسلط و رئیس تان را تحمل نخواهد کرد. لحظه ای که وارد دفتر خود می شوید، نفس خود را پشت سر بگذارید. 

   

 • قبل از حرف زدن فکر کن مطمئن شوید که به مردم صدمه نمی زنید. هیچوقت عمدا به کسی توهین نکن 

   

 • به همکارانتان سلام کنید حتی اگر او از تیم شما نباشد . به سختی مهم است. یک لبخند در واقع می تواند تفاوت ایجاد کند. 

بدون نظر

پاسخ دهید