چگونه در سیاست محل کار برنده شویم

رفتار غیرمنطقی یک فرد با همکارش برای خدشه دار کردن وجهه و آبروی او در محیط کار، به سیاست اشاره دارد .

سیاست اداری چیزی است که اجتناب ناپذیر است. در هر سازمانی مطمئناً کسی یا دیگری را می‌یابید که برای ایمن کردن موقعیت خود در محل کار، به سیاست افراط می‌کند.

کارمندان درگیر سیاست هستند تا:

جلب توجه و قدردانی از سالمندان.
بدون کار سخت در کانون توجه قرار بگیرید.
شغلش را نجات دهد
در محل کار احترام به دست آورید.
دستیابی به چیزی فراتر از کنترل و قدرت.

تغییر مکرر شغل به دلیل سیاست راه حلی نیست. یک فرد باید بداند که چگونه با سیاست در محل کار برخورد کند.

اجازه دهید نکاتی را برای پیروزی در سیاست اداری مرور کنیم:

 

 • بهترین راه برای برنده شدن در سیاست اداری، دوری از آن است. درگیر هیچ یک از جنجال های محل کار نشوید. از اختلافات و درگیری های غیر ضروری خودداری کنید. 

   

 • به جای دخالت در کار دیگران، روی کار خود تمرکز کنید . به یاد داشته باشید که شما برای سخت کوشی خود دستمزد می گیرید نه برای سیاست کثیف در محل کار. 

   

 • همیشه عیوب دیگران را پیدا نکنید . بهترین سطح خود را برای کمک به همکاران خود هر زمان که نیاز بود، انجام دهید. هرگز به آنها پیشنهادهای اشتباه ندهید. 

   

 • صادق باش هرگز اعتماد کسی را نشکن اگر یکی از همکارانتان به شما اعتماد کرده است، هرگز به سراغ مافوق ها نروید و اسرار را فاش نکنید. 

   

 • بی جهت به هر چیز در محل کار واکنش نشان ندهید . همکار شما ممکن است سعی کند یک بازی هوشمندانه علیه شما انجام دهد، اما به یاد داشته باشید که اگر در کار خود صادق باشید، هیچ کس نمی تواند به شما آسیب برساند. این در نهایت کار سختی است که در دراز مدت به نفع شماست. فردی که سیاست بازی می کند ممکن است فوراً به رسمیت شناخته شود و شهرت پیدا کند، اما اگر مهارت های لازم را نداشته باشد، به زودی از سیستم بیرون می شود. 

   

 • زیاد به ارتباط کلامی تکیه نکنید . از طریق ایمیل ارتباط برقرار کنید. همیشه توصیه می شود که رئیس خود را در تمام انواع ارتباطات در جریان نگه دارید. به مافوق خود اطلاع دهید که در حال انجام چه کاری هستید. 

   

 • هرگز هیچ داده ای را دستکاری نکنید . اطلاعات باید به شکل دلخواه خود منتقل شود. با کلمات بازی نکن 

   

 • هرگز اسناد محرمانه شخص دیگری را باز نکنید یا ایمیل های او را در غیاب او چک نکنید . چنین چیزهایی به شدت غیرحرفه ای تلقی می شوند. رعایت حریم خصوصی دیگران ضروری است. هرگز نباید بیش از حد صحبت های دیگران را شنید. 

  هرگز در محل کار طرف نگیرید. نباید کورکورانه از کسی حمایت کرد. ارتباطات باز را در محل کار ترویج دهید. اجازه دهید دو طرف رو در روی یکدیگر بنشینند و در یک پلت فرم باز در مورد مسائل بحث کنند تا اختلافات را حل کنند.

   

 • همیشه در محل کار عصبانیت خود را نگه دارید . آدم باید یاد بگیرد که زبانش را کنترل کند. با همه خوب باش از به کار بردن جملات تحقیر آمیز علیه هر یک از همکاران خود اجتناب کنید. 

   

 • در محل کار علیه کسی شایعه پراکنی نکنید . همیشه بهتر است به جای غیبت، رو در رو در مورد مسائل بحث کنیم. از انتقاد دیگران بپرهیزید. سعی کنید به جنبه های مثبت زندگی نگاه کنید. 

   

 • برای خود هدف تعیین کنید و متمرکز بمانید . اجازه ندهید دیگران بر شما تأثیر بگذارند و بر عملکرد شما تأثیر بگذارند

بدون نظر

پاسخ دهید