اهداف و اهمیت تبلیغات

تبلیغات بهترین راه برای ارتباط با مشتریان است. تبلیغات به اطلاع مشتریان از برندهای موجود در بازار و تنوع محصولات مفید برای آنها کمک می کند. تبلیغات برای همه است، اعم از کودک، پیر و جوان. این کار با استفاده از انواع رسانه های مختلف، با تکنیک ها و روش های مختلف انجام می شود.

بیایید نگاهی به اهداف و اهمیت اصلی تبلیغات بیندازیم.

اهداف تبلیغات

چهار هدف اصلی تبلیغات عبارتند از:

 1. آزمایش
 2. تداوم
 3. سوئیچ برند
 4. برگشت به عقب

بیایید نگاهی به این انواع مختلف اهداف بیندازیم.

 

 1. آزمایشی: شرکت هایی که در مرحله معرفی هستند معمولاً برای این هدف کار می کنند. هدف آزمایشی هدفی است که شامل متقاعد کردن مشتریان برای خرید محصول جدید معرفی شده در بازار است. در اینجا، تبلیغ کنندگان از تبلیغات پر زرق و برق و جذاب استفاده می کنند تا مشتریان را وادار به نگاهی به محصولات و خرید برای آزمایش کنند. 
 2. تداوم: این هدف در مورد حفظ مشتریان موجود برای چسبیدن به محصول است. تبلیغ‌کنندگان در اینجا عموماً به ارائه چیزهای جدید در محصول و تبلیغات ادامه می‌دهند تا مشتریان فعلی به خرید محصولات خود ادامه دهند. 
 3. تغییر نام تجاری: این هدف اساساً برای آن دسته از شرکت هایی است که می خواهند مشتریان رقبا را جذب کنند. در اینجا، تبلیغ‌کنندگان سعی می‌کنند مشتریان را متقاعد کنند که از برند موجودی که استفاده می‌کنند به محصول خود تغییر دهند. 
 4. بازگشت به عقب: این هدف برای شرکت هایی است که می خواهند مشتریان قبلی خود را که به رقبای خود تغییر داده اند بازگردند. تبلیغ‌کنندگان از روش‌های مختلفی برای جذب مشتری استفاده می‌کنند، مانند فروش تخفیف، تبلیغات جدید، برخی از کارهای مجدد روی بسته‌بندی و غیره.

اصولاً تبلیغات یک روش بسیار هنرمندانه برای برقراری ارتباط با مشتریان است. ویژگی های اصلی که باید برای رسیدن به اهداف خود داشته باشد، مهارت های ارتباطی عالی و قدرت متقاعدسازی بسیار خوب است.

اهمیت تبلیغات

تبلیغات در عصر رقابت امروزی نقش بسیار مهمی دارد. تبلیغات چیزی است که در زندگی روزمره امروزه برای همه، خواه تولیدکننده، تاجر و یا مشتری، به یک ضرورت تبدیل شده است. تبلیغات بخش مهمی است. بیایید نگاهی به چگونگی و مکان اهمیت تبلیغات بیندازیم:

 

 1. تبلیغات برای مشتریان مهم استفقط تلویزیون یا یک روزنامه یا یک کانال رادیویی را بدون تبلیغات تصور کنید! نه، هیچ کس روزی نمی تواند این را تصور کند. تبلیغات نقش بسیار مهمی در زندگی مشتریان دارد. مشتریان افرادی هستند که محصول را تنها پس از آگاهی از محصولات موجود در بازار خریداری می کنند. اگر محصولی تبلیغ نشود، هیچ مشتری نمی‌داند چه محصولاتی موجود است و حتی اگر محصول به نفع او باشد، محصول را خریداری نخواهد کرد. یک چیز دیگر این است که تبلیغات به مردم کمک می کند تا بهترین محصولات را برای خود، فرزندان و خانواده خود پیدا کنند. هنگامی که آنها از طیف وسیعی از محصولات مطلع می شوند، می توانند محصولات را با هم مقایسه کرده و خرید کنند تا پس از خرج کردن پول ارزشمند خود، به آنچه می خواهند برسند. بنابراین، تبلیغات برای مشتریان مهم است.

   

 2. تبلیغات برای فروشنده و شرکت های تولید کننده محصولات مهم استبله، تبلیغات نقش بسیار مهمی برای تولیدکنندگان و فروشندگان محصولات دارد، زیرا
  • تبلیغات به افزایش فروش کمک می کند
  • تبلیغات به تولیدکنندگان یا شرکت ها کمک می کند تا رقبای خود را بشناسند و بر اساس آن برای رسیدن به سطح رقابت برنامه ریزی کنند.
  • اگر هر شرکتی بخواهد محصول جدیدی را در بازار معرفی یا عرضه کند، تبلیغات زمینه ای را برای محصول ایجاد می کند. تبلیغات به آگاهی مردم از محصول جدید کمک می کند تا مصرف کنندگان بیایند و محصول را امتحان کنند.
  • تبلیغات به ایجاد حسن نیت برای شرکت کمک می کند و پس از رسیدن به سن بلوغ وفاداری مشتری را به دست می آورد.
  • تقاضا برای محصول با کمک تبلیغات ادامه می یابد و تقاضا و عرضه به یک فرآیند بی پایان تبدیل می شود.

   

 3. تبلیغات برای جامعه مهم استتبلیغات به آموزش افراد کمک می کند. برخی از مسائل اجتماعی نیز وجود دارد که تبلیغات به آنها می پردازد مانند کار کودک، مصرف مشروبات الکلی، دخترکشی، سیگار کشیدن، آموزش تنظیم خانواده و غیره، بنابراین تبلیغات نقش بسیار مهمی در جامعه ایفا می کند.

بدون نظر

پاسخ دهید