برخی از دام هایی که کارآفرینان برای موفقیت مستمر سرمایه گذاری خود باید از آنها اجتناب کنند

 

دام برای کارآفرینان

در زیر تمام زرق و برق و زرق و برق استارت‌آپ‌هایی که میلیون‌ها و میلیاردها دلار سرمایه جمع‌آوری می‌کنند، کار سخت، عزم و اراده بنیان‌گذاران آنها نهفته است.

در واقع، کارآفرینی به همان اندازه که در مورد داشتن یک ایده خوب و متبلور ساختن ایده با کمک یک تیم متعهد است، به تداوم جدی نیز مربوط می شود . همیشه اینطور نیست که کارآفرینان این کار را آسان کنند و حامیان و سرمایه گذارانی را بیابند که مایل به سرمایه گذاری سرمایه گذاری خود هستند.

برای هر Flipkart که میلیاردها دلار جمع آوری می کند، صد استارت آپ دیگر وجود دارد که در مراحل مختلف چرخه حیات راه اندازی از رقابت خارج می شوند.

این بدان معناست که هر کارآفرین بالقوه باید چندین جنبه یا دام را در نظر بگیرد تا اگر می‌خواهد از موفقیت مستمر در بازار برخوردار شود و اگر می‌خواهد سرمایه‌گذاری‌هایش سودآور شود و به شرکت‌های موفق تبدیل شود، اجتناب کند.

زمان تصمیم گیری تامین مالی

اولین مشکل این است که تصمیم بگیرید چه زمانی از سرمایه گذاران خطرپذیر و سرمایه گذاران فرشته به دنبال بودجه بگردید. اولین قدم‌ها در زندگی یک کارآفرین معمولاً مرحله ایده‌پردازی و مراحل رشد است که در آن کارآفرینان با یک برنامه عملیاتی شروع می‌کنند تا ایده خود را تغییر دهند و سپس سرمایه‌گذاری خود را برای رشد ایده‌های خود و تبدیل آنها به مشاغل و محصولات قابل اجرا راه‌اندازی می‌کنند.

در این مراحل، توصیه می‌شود که کارآفرینان تا حد امکان زمان بیشتری را صرف فکر کردن به مشکلات مختلف و مشکلاتی که ممکن است از نظر زمان‌بندی با آن‌ها مواجه شوند، می‌کنند.

از آنجایی که چیزی به عنوان خیلی زود وجود ندارد، همچنین چیزی به عنوان خیلی دیر وجود ندارد به این معنی که جستجوی دور اول سرمایه از سرمایه گذاران و سپس استفاده عاقلانه از آنها برای توزیع وجوه در مراحل مختلف باید با دقت برنامه ریزی و مدیریت شود.

مشکلات قانونی مربوط به قراردادها و شرایط تامین مالی

در واقع، حتی قبل از اینکه سرمایه‌گذاران وجوه را آزاد کنند، کارآفرینان باید مراقب شرایط و ضوابطی باشند که سرمایه‌گذاران پیشنهاد می‌کنند به‌عنوان شرایط ناعادلانه و سختی که می‌تواند به راحتی باعث شود کارآفرینان کنترل سرمایه‌گذاری‌های خود را در زمان «طلا زدن» از دست بدهند.

به اصطلاح “نسخه ظریف” به این دلیل نامگذاری شده است که بیشتر معنای شرایط و ضوابط معمولاً در داخل قراردادها و در صفحات داخلی دفن می شود به این معنی است که کارآفرینان بهتر است قبل از امضای قرارداد با وکیل خود از خود وکیل داشته باشند یا به دنبال کمک حقوقی باشند. سرمایه گذاران آنها

جدا از این واقعیت که تعداد زیادی از Twenty Something در حال راه اندازی سرمایه گذاری هستند که به این معنی است که برخی از آنها به سختی قوانین و پیچیدگی ها را درک می کنند، جنبه دیگر مربوط به “گیج شدن” در “سرخوشی” “جمع آوری بودجه” و موافقت با کلیه شرایط و ضوابط ارائه شده توسط سرمایه گذاران.

بنابراین، توصیه می‌شود که کارآفرینان قبل از اینکه خود را به طرف‌های خارجی متعهد کنند، احتیاط زیادی داشته باشند.

بعد از موفقیت چه می آید؟

با عطف به این سوال که بعد از اینکه کارآفرین موفق شد و از این رو، مجبور شد بین عمومی کردن شرکت یا انفصال آن و شروع یک سرمایه گذاری دیگر یکی را انتخاب کند، چه اتفاقی می افتد، برخی از دام ها در اینجا چشم انداز تصاحب خصمانه از مشاغل معتبر و پیشکسوتان صنعت است. کسانی که بازی را بهتر از خیلی ها می دانند و از این رو در چنین استراتژی هایی مهارت دارند.

در واقع، نمونه Sabeer Bhatia که اولین ایمیل تجاری جهان، Hotmail را تأسیس کرد، در این زمینه آموزنده است.

در حالی که بسیاری از شما که در حال خواندن این مطلب هستید ممکن است نام Sabeer Bhatia را نشنیده باشید که در دهه 1990 به دلیل طوفان جهان با هات‌میل بسیار هیجان‌انگیز بود، کسانی از شما که در آن زمان در کالج بودید مطمئناً نام آن را می‌شناسید و مهمتر از آن. ، همچنین به یاد می آورد که چگونه توسط بیل گیتس “بی هوش” شد و کنترل هات میل را کنار گذاشت.

در حالی که Bhatia از این معامله پول کافی به دست آورده است، همچنین این مورد نیز وجود دارد که چنین ایده تغییر بازی نمی تواند منجر به موفقیت مداوم پس از فروش شود که در آن نسل فعلی Gmail را می شناسد اما Hotmail را نه.

درسی که از این برای کارآفرینانی که به این موضوع می پردازند این است که در «بازی کردن ورق های خود» مراقب باشید و در صورتی که «چنگال در جاده» ظاهر شود و مجبور شوید بین گزینه های به همان اندازه جذاب تصمیم بگیرید، برای راهنمایی به ندای درون خود مراجعه کنید.

زمان بندی ترک کار برای سرمایه گذاری های ناموفق

در حالی که موارد فوق در مورد سرمایه گذاری های موفق است، روی دیگر سکه یعنی چه اتفاقی می افتد زمانی که سرمایه گذاری ها انتظارات سرمایه گذاران، بنیانگذاران و بازار را برآورده نمی کنند، باید در نظر گرفته شود.

در مواردی که سرمایه گذاری ها با شکست مواجه می شوند یا در حال شکست هستند، تصمیم گیری برای کارآفرینان سخت است که چه زمانی وسایل خود را جمع کنند و ادامه دهند.

در حالی که ممکن است دلایل احساسی و همچنین دلایل مبتنی بر واقعیت در “چسبیدن و دور زدن” برای “گذر از زمان های سخت” و امید به “نور در انتهای تونل” وجود داشته باشد، اما این تصمیم نیز چنین است. برای خاتمه دادن به سرمایه گذاری، هر چند دردناک باشد، باید در یک نقطه یا نقطه دیگر انجام شود.

در واقع، اگر چنین تصمیمی اتخاذ نشود، کارآفرینان در معرض خطر «غرق شدن» در کنار سرمایه‌گذاری‌های خود قرار می‌گیرند و از این رو، دامی که در اینجا باید از آن اجتناب شود، این است که چقدر زود باید آن را ترک کرد و چگونه بدون ضرر و زیان زیاد برای همه سهامداران خارج شد.

نتیجه: هیچ چیز دائمی نیست

بنابراین، مشکلات زیادی وجود دارد که کارآفرینان باید مراقب آن باشند و ما در این مقاله به برخی از آنها پرداخته ایم. در حالی که وسوسه انگیز است که در شکوه سرمایه گذاری های موفق غوطه ور شوید، کارآفرینان باید بدانند که در هر کسب و کار و سرمایه گذاری پیچ و خم هایی وجود دارد و همچنین به یاد داشته باشند که موفقیت یک روز می تواند به راحتی با شکست روز بعد همراه شود.

بدون نظر

پاسخ دهید

سه × 5 =