مهارت ها و ویژگی هایی که یک عضو تیم باید داشته باشد

تیم ها زمانی تشکیل می شوند که افراد با علاقه، سلیقه، نیاز و حتی نگرش مشابه برای رسیدن به یک هدف مشترک با یکدیگر همکاری کنند. باید از درگیری در بین اعضای تیم اجتناب شود تا بتوانند روی کار خود تمرکز کنند و تمرکز و تمرکز خود را از دست ندهند. هر فردی بازیکن تیمی خوبی نیست و برای موفقیت در یک تیم به مهارت نیاز دارد. یک عضو تیم باید ویژگی های خاصی را در خود داشته باشد تا نه تنها بتواند در یک تیم کار کند، بلکه بتواند نتیجه دهد و از نظر حرفه ای و شخصی رشد کند.

اجازه دهید چند مهارتی که یک عضو تیم باید داشته باشد را مرور کنیم:

 

 • یک فرد باید ارتباط خوبی داشته باشد تا عضو تیم خوبی باشد. او باید بتواند افکار خود را با دقت در قالب کلمات بیان کند تا همه آن را به خوبی درک کنند. او باید آنقدر عاقل باشد که کلماتش را برای به اشتراک گذاشتن افکارش با دیگران با دقت انتخاب کند. باید در فن بیان واضح و قانع کننده بدون گیج کردن شنوندگان مسلط شد. 

   

 • کمی بخشنده باش بی جهت مسائل را کش ندهید. برای پوزش گویی پیشقدم شوید و از ایجاد مسائل با چیزهای کوچک اجتناب کنید. مسائل را به دل نگیرید 

   

 • برای زنده ماندن در یک تیم باید قابل اعتماد و قابل اعتماد باشد. هرگز در مورد هیچ موضوعی با کسی خارج از تیم صحبت نکنید. دوست یابی از تیم حریف ضرری ندارد، اما مطمئن شوید که با او در مورد تجارت صحبت نکنید. همیشه بیاموزید که بین زندگی شخصی و حرفه ای خود مرز بکشید. استراتژی ها، دستور کارها، مسائل مهم تیم نباید با هیچکس به جز کسانی که در آن دخیل هستند بحث شود. هر گونه اطلاعاتی که با شما همراه است نباید فاش شود. هر یک از اعضای تیم ممکن است به شما اعتماد کند و چیز مهم و شخصی را با شما در میان بگذارد، راز او را در مقابل رئیس خود و دیگران فاش نکنید. به او آسیب خواهد رساند. 

   

 • شما باید شنونده خوبی باشید تا یک بازیکن تیم موثر باشید. به دیگران نیز گوش دهید. خودتون نتیجه نگیرید قبل از اجرا با تیم خود بنشینید و درباره استراتژی ها و سیاست ها بحث کنید. قبل از هر تصمیمی به اعضای تیم خود گوش صبورانه بدهید. 

   

 • نگرش مثبت دوباره برای یک عضو تیم ضروری است. افکار منفی را در اطراف پخش نکنید. از سرزنش بازی ها و پخش شایعات غیر ضروری بپرهیزید. گاهی اوقات به جای دعوا کردن، چیزهایی را که چندان مهم نیستند نادیده بگیرید. از افرادی که تمایل به واکنش بیش از حد دارند دوری کنید. از گفته های دیگران پیروی نکنید، همیشه بهتر است از غریزه خود پیروی کنید. هرگز نباید از جملات تحقیرآمیز یا سخنان واهی علیه کسی در تیم استفاده کرد. سعی کنید به جای خرچنگ به جنبه های مثبت نگاه کنید. 

   

 • یک عضو تیم باید نظرات خود را در مقابل دیگران بیان کند. در جلسات و سمینارها ساکت ننشینید. تصور نکنید که دیگران به شما می خندند یا ایده های شما را مسخره می کنند. 

   

 • در بحث ها شرکت کنید و سعی کنید در مقابل مافوق ها و هم تیمی های خود، نظر خود را روشن کنید. آنها را با دلایل معتبر متقاعد کنید. 

   

 • کمی متمرکزتر باشید و به جای دخالت در کار یکدیگر، روی کار خود تمرکز کنید . همیشه به حریم خصوصی یکدیگر احترام بگذارید. به یاد داشته باشید که شما برای کار خود دستمزد می گیرید نه برای غیبت و پرسه زدن. برای رسیدن به هدف تیم باید غیرت کار سخت داشت. 

   

 • کمی خلاق تر باشید. همه سخت کار می کنند اما کسی که هوشمندانه کار می کند با اعتبار کنار می رود. در مورد نقش ها و مسئولیت های خود کاملاً شفاف باشید و هرگز آن را به عنوان باری نگیرید. چالش ها را با چهره ای خندان بپذیرید. همیشه سعی کنید کاری را خارج از چارچوب انجام دهید. کمی بیشتر درگیر کار خود باشید و جدی تر باشید. 

   

 • برای کار در یک تیم باید به اندازه کافی صبور بود . هرگز بیش از حد زیاده روی نکنید یا نسبت به مسائل جزئی واکنش نشان ندهید. نباید بی جهت دچار درگیری و سوء تفاهم شد. با ذهنی خونسرد وارد دفتر شوید. کمی انعطاف پذیرتر باشید. از سرسختی و سخت گیری بپرهیزید. 

   

 • همیشه باید در مواقع بحرانی مایل به کمک به یکدیگر باشیم. کمک کننده باشید و همیشه در کنار اعضای تیم خود باشید. هرگز در مورد کسی در تیم بد نگویید. در مورد مسائل رو در رو بحث کنید. 

   

 • برای هر فردی، تیم او باید در اولویت باشد و هر چیز دیگری باید در جایگاه دوم قرار گیرد. همیشه به علایق شخصی خود فکر نکنید. 

بدون نظر

پاسخ دهید